Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Volkswagen Golf
2,0 TDI 140hk Highline 4Motion
2010
235 350 km
Manuell
Diesel
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for PP87524
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Årsmodell: 2010
Kilometerstand: 23550
EU-godkjent til: 09.04.2026
Pris: 30 000 kr (pris kan diskuteres)
Inkludert med sommer/vinter dekk.
Bilen selges uten bruktbilgaranti
Selger bilen som er kjørbar. Den har litt rust rundt bilen (Du ser det på bildene). Og har 3 varsellys på dashbordet. Byttet registerreim i 2024.
Bilen er optimert med Stage 1‑tuning, inkludert oppdatert programvare. DPF er tømt og EGR er kodet vekk
Varsellamper: Glow plug (gul), Engine/Emissions-warning og "Exterior Light Fault" lyser. Den siste er bare at du kan svinge med lysene med ratte. Er ikke noe man må fikse for å få EU-godkjent.
Bilen har "limp mode" ved kald oppstart. Ved kald motor og turtall over 2 000 ++ rpm går bilen inn i nødmodus (“limp mode”) – kraften reduseres kraftig til du skrur bilen av og på igjen. Etter motoren er blitt varm forsvinner problemet. Dette er et kjent fenomen hvis det er boost-lekkasje eller defekt turboaktuator, der turbo mister boosttrykk og ECU aktiverer en sikkerhetsmodus. Dette skjer sjelden og er kun første gang du kjører på dagen. Jeg har bare opplevd dette noen ganger, men har klart å finne en balanse med å kjøre rolig når motoren er kald. Ellers så funker det fint med motorvarmer før du begynner å kjøre. Så hvis motoren er varm, så er den good. Men hvis det skulle skje at den går i "limp mode" (du merker det når det skjer), så er det bare å skru av motoren og starte den igjen. Bare gi den en reset så funker det igjen. Men kan skje igjen hvis ikke motoren er varmt nok.
Feilkode: P2563
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 25 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Volkswagen
- Modell
- Golf
- Modellår
- 2010
- Karosseri
- Kombi 5-dørs
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 140 hk
- Slagvolum
- 2 l
- CO₂-utslipp
- 143 g/km
- Kilometerstand
- 235 350 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 600 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 1 376 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 275 l
- Farge
- Grå
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 09.04.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- PP87524
- Chassis nr. (VIN)
- WVWZZZ1KZAW334195
- 1. gang registrert
- 30.03.2010
- Eiere
- 3
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Antiskrens
- AUX-inngang
- CD-spiller
- Cruisekontroll
- ECC
- El.vinduer
- Elektrisk sete u. memory
- Firehjulstrekk
- Hengerfeste, fast krok
- Isofix
- Kjørecomputer
- Lettmetallfelger
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Oppvarmede seter, foran
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- Regnsensor
- Servostyring
- Seter i helskinn
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Bilen kjører fint og greit. Den har noen varsellampe på dashbordet, glow plugg, exterior light fault og engine/emissions warning. Det eneste problemet nå er turbo som kan gå i nødmodus under kald oppstart kjøring. Limp mode. Har litt rust rundt bilen og skade/bulk.
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Bremse kaliber foran hø, bremsekaliper-R040 bak ve, Bærearm 2stk (skiftet nedre bærearm begge sider bak). skruvkit 2stk, Spiral fjær foran, stabilisatorstag ledd H/V VW foran, ratvinkelsensor,
Er eller har motoren vært trimmet?
Ja. Til stage 1
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.