Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Toyota/Andre
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Toyota Andre

Bildegalleri

(1/39)
SOLGT

Toyota Andre

Aristo V300 2JZ GTE Twin-turbo/Coilovers/Bodykit/Eksos+

Modellår

1998

Kilometerstand

125 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Totalpris

349 000 kr

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på CX10052
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Vi har fått inn en unik og meget tøff 1998 Toyota Aristo V300 til butikken!


Alle visninger ønsker vi avtales helst på forhånd, takk for forståelsen :)

IKKE FÅTT SVAR?

Vi har opplever dessverre at noen av våre e-poster havner i din søppel/spam/uønsket mappe. Legg gjerne ved ditt telefonnummer, eller sjekk spam filteret ditt.


Det som virkelig gjør Toyota Aristo spesiell, er motoralternativene.
Dette mest ettertraktede modellen, Aristo V300, som er utstyrt med den legendariske 2JZ-GTE – en 3,0-liters rekkesekser med dobbel turbo, kjent fra Toyota Supra MK4. Aristo er den eneste bilen som deler denne motoren med Supra originalt. Denne motoren leverer rundt 280 hk (japansk markedsbegrensning), men har stort potensial for oppgradering.

Toyota Aristo V300 har blitt svært ettertraktet blant bilentusiaster og samlere. På grunn av den delte teknologien med Supra, er den ofte brukt som en «sleeper»-bil – altså en tilsynelatende anonym bil med ekstrem ytelse. Den er også populær blant tunere og modifiseringsentusiaster på grunn av motorens holdbarhet og potensiale. Girkassen er en 4-trinns automat med giring på rattet. Den girer presist og behagelig.

Aristo har et tidstypisk, men tidløst design, med rene linjer, avrundede former og en aerodynamisk profil. Fronten har store, runde lykter. Bilen har en solid og robust fremtoning, med en luksuriøs tilstedeværelse som skiller seg ut blant andre sedaner fra samme tid. 
Denne bilen tar det enda mer til det ekstreme med et Vertex bodykit (kopi), brede hjul, coilovers, spoiler og en veldig tøff folieringsjobb inspirert av driftingbiler i japan sent 90- tidlig 2000 tall. Alt dette gir bilen et unikt men meget tøfft utseende!

Med denne bilen er du garantert at folk snur seg og gir det tommel opp!

Ytelsene og ikke minst lyden lever opp til det spreke utseende.
Coiloverene og hjulene hjelper med at bilen føles klistret til veien. Selvom bilen sitter såpass lavt er den overraskende god å gjøre, denne blir man faktisk ikke sliten av å kjøre langt med! Denne Bilen har alle de riktige turbolydene sammen med brølet av en nydelig 2JZ. Det skal godt gjøres å ikke trekke i smilebåndene når du tråkker ned.


Her får du mer eller mindre en Toyota Supra med fire dører, mer plass, mer komfort og ikke minst mer sjeldent.


Selv om disse bilene er relativt sjeldene i europa er deler fortsatt lett å oppdrive. Det å kjøre høyrestyrt bil i Norge er heller ikke noe problem, dette blir du vant til i løpet av en ettermiddag.

Dette er samme bilen som ble solgt som Lexus GS i Europa og USA, men aristo ble kun solgt i Japan og har andre utstyrsvarianter.
Lexus kan du heller ikke få med 2JZ turbo, kun 2JZ GE naturlig aspirert.
GS ble kåret til Årets Importbil 1998 av Motor Trend. Den kom også med på Car and Driver-magasinets liste over de ti beste bilene fra 1998 til 2000.



EU godkjent til Mai 2027!

Orginale hjul, eksos og støtdempere følger med, da dette trengs til fremtidig EU godkjenning.



Vi ønsker å fremheve følgende:

Oppgradert eksos (original følger med)

Oppgraderte coiler fra Garage Whifbitz

Åpent luftfilter (original luftfilterboks følger med)

HSD Coilovers med TÜV (orginalt følger med)

Vertex bodykit (Kopi)

Spoiler på bakluke + takspoiler

19" Autostar GT5R felger

Custom foliering (svart under folie)

Takluke

Automatgir med giring på rattet

Elektrisk rattstamme med minne

Pioneer radio med Bluetooth

Air condition

Elektrisk justerbare stoler med korsryggstøtte for fører

Elektriske speil

Kabler til basskasse lagt opp





VELKOMMEN TIL NAKA AUTOSPORT AS!

Naka Autosport sine lokaler er på Vøyenenga i Bærum. Ringeriksveien 179. 1339 Vøyenenga
Dette er kun et par minutter fra bilbyen Rud hvor du finner: Toyota, Tesla, Berg Auto, Birger N Haug, Skoda, Stryn bilforretning, Auto Bærum bl.a.


VISNING / PRØVEKJØRING
Ønsker du komme se på en bil vi har for salg, ring oss på forhånd så har vi den klar til visning for deg når du kommer.
Flere av våre biler selges for kunder, og er ikke i våre lokaler til enhver tid. Det er viktig for oss at bilen er ren og klar for prøve kjøring!

ÅPNINGSTIDER
 
 Mandag -Fredag:  09:00 - 17:00 (Senere etter avtale)
 Lørdag:               Etter avtale
 Søndag:              Etter avtale

INNBYTTE / HJELP MED SALG?
Ønsker du innbytte? Vi god erfaring med å selge biler for våre kunder og sender deg gjerne et uforpliktende tilbud på dette.

Da trenger vi følgende informasjon om din bil: Registreringsnummer, kilometerstand, utstyrsnivå, samt en beskrivelse av bilens tilstand og bilder.
Eventuelt fyll ut skjema via vår hjemmeside: https://www.nakaautosport.no/selge-bilen-innbytte

LÅN / FINANSIERING
Gjennom vår samarbeidspartnere Brage og Santander kan vi tilby meget konkurransedyktig finansiering. Finansiering fra kr 0,- kontant - opptil 10 år nedbetalingstid.
- Spør om ett uforpliktende finansierings tilbud!

FORSIKRING 
Vi ordner meget gunstig forsikring via IF og Gjensidige
- Spør oss om ett uforpliktende forsikringstilbud!

LEVERING
Vi selger og leverer ukentlig biler til kunder over hele landet. Ta kontakt for et uforpliktende frakt tilbud, så finner vi den løsningen som passer deg best!

ETTERMONTERING / EKSTRAUTSTYR
- Dersom du vil etter montere ekstrautstyr har vi gode samarbeidspartnere på de fleste områder. 

° Tilhengerfeste - Avtagbart eller fastmontert
° Proff toning av ruter m/garanti
° Dekor, reklame og hel foliering
° Webasto, DEFA motor/kupe varmer
° Skiguard / Packline ski og laste boks
° Vinter- / sommerdekk, felger og felg pakker
° Rygge kamera, DAB+ osv.

- Kontakt oss om det er noe du vil ha etter montert på din nye bruktbil.

Viktig informasjon

Vær oppmerksom på at de norske teleoperatørene, Telenor og Telia, har besluttet å stenge 2G nettet. Opprinnelig var utfasing planlagt i løpet av 2025, Telenor har senere kommunisert at de vil opprettholde 2G-tjenester ut 2027.

Nedstegning av 2G kan påvirke flere funksjoner som blant annet nød anrop (SOS og eCall), infotainment system, app-styring og andre tilkoblede funksjoner. Merk at dette utelukkende gjelder kjøretøy med 2G-modem installert.

Hvis du ønsker mer informasjon er du alltid velkommen til å ta kontakt med oss.


Vi tar forbehold om feil i annonsen.
Feil i utstyrsliste kan forekomme. Vi anbefaler derfor
at kjøper går grundig igjennom utstyret.
Manglende annonsert utstyr, kompenseres ikke. 


- Adresse:
- Ringeriksveien 179A 
- Fra Gardermoen tar det 40 min med flytoget til Sandvika der vi kan hente deg.
- Kommer man med kollektivt kan man ta T-bane til Kolsås hvor vi også kan hente etter avtale.
- Husk å si ifra i god tid dersom du / dere har behov for å bli hentet.

Mvh

Espen Bjerke Kristiansen

Daglig leder / Selger
+47 934 99 076
 /  

Christoffer Hagen
Selger
+47 401 93 703
 


Hjemmeside: www.nakaautosport.no
Facebook: https://www.facebook.com/NakaAutosport/

( MED FORBEHOLD OM FEIL I ANNNONSEN )

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
347 100 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Toyota
Modell
Andre
Modellår
1998
Karosseri
Sedan
Drivstoff
Bensin
Effekt
280 hk
Slagvolum
3 l
Kilometerstand
125 000 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 750 kg
Seter
3
Dører
4
Farge
Svart
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
CX10052
Chassis nr. (VIN)
0000JZS1610011536
1. gang registrert
10.03.1998
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • 19" Felger
  • ABS-bremser
  • Airbag foran
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • Beltevarsler
  • Bluetooth
  • Cruisekontroll
  • Custom foliering (svart under folie)
  • Ekstra mørktonede vinduer bak
  • El.vinduer
  • Elektrisk sete u. memory
  • Elektrisk soltak
  • Fjernstyrt sentrallås
  • Garage whifbitz 2JZ Coil pack kit
  • Giring på rattet
  • Handsfree opplegg
  • HSD Coilovers med TÜV (orginalt følger med)
  • Kabler til basskasse lagt opp
  • Klimaanlegg 2-soner
  • Korsryggjustering i førersete
  • Lakkerte utvendige speil
  • Metallic lakk
  • Midtarmlene
  • Oppgradert eksos (original følger med)
  • Pioneer radio
  • Pollenfilter
  • Radio DAB+
  • Ratt regulerbart elektrisk m/ minne
  • Servostyring
  • Skinnratt
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Speil innfellbare elektriske
  • Spoiler på bakluke + takspoiler
  • Takluke
  • Takluke
  • Vertex bodykit (Kopi)
  • Åpent luftfilter (original luftfilterboks følger med)

Bilen selges av et sertifisert medlem av Bruktbilgruppen. Når du kjøper bil av en forhandler som er sertifisert medlem av Bruktbilgruppen, handler du av en forhandler som har forpliktet seg til å følge Bruktbilgruppens etiske retningslinjer og som har gjennomgått et sertifiseringskurs. Dette gir deg som kjøper en ekstra trygghet.

Mer om fordelene ved å handle av et sertifisert medlem i Bruktbilgruppen.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Ringeriksveien 179, 1339 Vøyenenga
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

413179220

Sist oppdatert

19. august 2025, 15:24

Referanse

4056

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Toyota
Toyota Andre