Vi har fått inn en unik og meget tøff 1998 Toyota Aristo V300 til butikken!
Alle visninger ønsker vi avtales helst på forhånd, takk for forståelsen :)
IKKE FÅTT SVAR?
Vi har opplever dessverre at noen av våre e-poster havner i din søppel/spam/uønsket mappe. Legg gjerne ved ditt telefonnummer, eller sjekk spam filteret ditt.
Det som virkelig gjør Toyota Aristo spesiell, er motoralternativene. Dette mest ettertraktede modellen, Aristo V300, som er utstyrt med den legendariske 2JZ-GTE – en 3,0-liters rekkesekser med dobbel turbo, kjent fra Toyota Supra MK4. Aristo er den eneste bilen som deler denne motoren med Supra originalt. Denne motoren leverer rundt 280 hk (japansk markedsbegrensning), men har stort potensial for oppgradering.
Toyota Aristo V300 har blitt svært ettertraktet blant bilentusiaster og samlere. På grunn av den delte teknologien med Supra, er den ofte brukt som en «sleeper»-bil – altså en tilsynelatende anonym bil med ekstrem ytelse. Den er også populær blant tunere og modifiseringsentusiaster på grunn av motorens holdbarhet og potensiale. Girkassen er en 4-trinns automat med giring på rattet. Den girer presist og behagelig.
Aristo har et tidstypisk, men tidløst design, med rene linjer, avrundede former og en aerodynamisk profil. Fronten har store, runde lykter. Bilen har en solid og robust fremtoning, med en luksuriøs tilstedeværelse som skiller seg ut blant andre sedaner fra samme tid.
Denne bilen tar det enda mer til det ekstreme med et Vertex bodykit (kopi), brede hjul, coilovers, spoiler og en veldig tøff folieringsjobb inspirert av driftingbiler i japan sent 90- tidlig 2000 tall. Alt dette gir bilen et unikt men meget tøfft utseende!
Med denne bilen er du garantert at folk snur seg og gir det tommel opp!
Ytelsene og ikke minst lyden lever opp til det spreke utseende. Coiloverene og hjulene hjelper med at bilen føles klistret til veien. Selvom bilen sitter såpass lavt er den overraskende god å gjøre, denne blir man faktisk ikke sliten av å kjøre langt med! Denne Bilen har alle de riktige turbolydene sammen med brølet av en nydelig 2JZ. Det skal godt gjøres å ikke trekke i smilebåndene når du tråkker ned.
Her får du mer eller mindre en Toyota Supra med fire dører, mer plass, mer komfort og ikke minst mer sjeldent.
Selv om disse bilene er relativt sjeldene i europa er deler fortsatt lett å oppdrive. Det å kjøre høyrestyrt bil i Norge er heller ikke noe problem, dette blir du vant til i løpet av en ettermiddag.
Dette er samme bilen som ble solgt som Lexus GS i Europa og USA, men aristo ble kun solgt i Japan og har andre utstyrsvarianter.
Lexus kan du heller ikke få med 2JZ turbo, kun 2JZ GE naturlig aspirert.
GS ble kåret til Årets Importbil 1998 av Motor Trend. Den kom også med på Car and Driver-magasinets liste over de ti beste bilene fra 1998 til 2000.
EU godkjent til Mai 2027!
Orginale hjul, eksos og støtdempere følger med, da dette trengs til fremtidig EU godkjenning.
Vi ønsker å fremheve følgende:
Oppgradert eksos (original følger med)
Oppgraderte coiler fra Garage Whifbitz
Åpent luftfilter (original luftfilterboks følger med)
HSD Coilovers med TÜV (orginalt følger med)
Vertex bodykit (Kopi)
Spoiler på bakluke + takspoiler
19" Autostar GT5R felger
Custom foliering (svart under folie)
Takluke
Automatgir med giring på rattet
Elektrisk rattstamme med minne
Pioneer radio med Bluetooth
Air condition
Elektrisk justerbare stoler med korsryggstøtte for fører
Elektriske speil
Kabler til basskasse lagt opp
VELKOMMEN TIL NAKA AUTOSPORT AS!
Naka Autosport sine lokaler er på Vøyenenga i Bærum. Ringeriksveien 179. 1339 Vøyenenga
Dette er kun et par minutter fra bilbyen Rud hvor du finner: Toyota, Tesla, Berg Auto, Birger N Haug, Skoda, Stryn bilforretning, Auto Bærum bl.a.
VISNING / PRØVEKJØRING
Ønsker du komme se på en bil vi har for salg, ring oss på forhånd så har vi den klar til visning for deg når du kommer.
Flere av våre biler selges for kunder, og er ikke i våre lokaler til enhver tid. Det er viktig for oss at bilen er ren og klar for prøve kjøring!
ÅPNINGSTIDER
Mandag -Fredag: 09:00 - 17:00 (Senere etter avtale)
Lørdag: Etter avtale
Søndag: Etter avtale
INNBYTTE / HJELP MED SALG?
Ønsker du innbytte? Vi god erfaring med å selge biler for våre kunder og sender deg gjerne et uforpliktende tilbud på dette.
Da trenger vi følgende informasjon om din bil: Registreringsnummer, kilometerstand, utstyrsnivå, samt en beskrivelse av bilens tilstand og bilder.
Eventuelt fyll ut skjema via vår hjemmeside: https://www.nakaautosport.no/selge-bilen-innbytte
LÅN / FINANSIERING
Gjennom vår samarbeidspartnere Brage og Santander kan vi tilby meget konkurransedyktig finansiering. Finansiering fra kr 0,- kontant - opptil 10 år nedbetalingstid.
- Spør om ett uforpliktende finansierings tilbud!
FORSIKRING
Vi ordner meget gunstig forsikring via IF og Gjensidige
- Spør oss om ett uforpliktende forsikringstilbud!
LEVERING
Vi selger og leverer ukentlig biler til kunder over hele landet. Ta kontakt for et uforpliktende frakt tilbud, så finner vi den løsningen som passer deg best!
ETTERMONTERING / EKSTRAUTSTYR
- Dersom du vil etter montere ekstrautstyr har vi gode samarbeidspartnere på de fleste områder.
° Tilhengerfeste - Avtagbart eller fastmontert
° Proff toning av ruter m/garanti
° Dekor, reklame og hel foliering
° Webasto, DEFA motor/kupe varmer
° Skiguard / Packline ski og laste boks
° Vinter- / sommerdekk, felger og felg pakker
° Rygge kamera, DAB+ osv.
- Kontakt oss om det er noe du vil ha etter montert på din nye bruktbil.
Viktig informasjon
Vær oppmerksom på at de norske teleoperatørene, Telenor og Telia, har besluttet å stenge 2G nettet. Opprinnelig var utfasing planlagt i løpet av 2025, Telenor har senere kommunisert at de vil opprettholde 2G-tjenester ut 2027.
Nedstegning av 2G kan påvirke flere funksjoner som blant annet nød anrop (SOS og eCall), infotainment system, app-styring og andre tilkoblede funksjoner. Merk at dette utelukkende gjelder kjøretøy med 2G-modem installert.
Hvis du ønsker mer informasjon er du alltid velkommen til å ta kontakt med oss.
Vi tar forbehold om feil i annonsen.
Feil i utstyrsliste kan forekomme. Vi anbefaler derfor
at kjøper går grundig igjennom utstyret.
Manglende annonsert utstyr, kompenseres ikke.
- Adresse:
- Ringeriksveien 179A
- Fra Gardermoen tar det 40 min med flytoget til Sandvika der vi kan hente deg.
- Kommer man med kollektivt kan man ta T-bane til Kolsås hvor vi også kan hente etter avtale.
- Husk å si ifra i god tid dersom du / dere har behov for å bli hentet.
Mvh
Espen Bjerke Kristiansen
Daglig leder / Selger
+47 934 99 076
/
Christoffer Hagen
Selger
+47 401 93 703
Hjemmeside: www.nakaautosport.no
Facebook: https://www.facebook.com/NakaAutosport/
( MED FORBEHOLD OM FEIL I ANNNONSEN )