Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Saga
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Saga

Bildegalleri

Ved overlevering (1/25)
Inaktiv

Saga 27 AC

Saga 27 AC, Familiebåt med alt utstyr

Modellår

1991

Lengde

27 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

115 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

FAMILIEBÅTEN SAGA 27 AC i utmerket stand, kan leveres før Sankt Hans.
Dette er en båt som jeg dessverre bare har hatt i 3 uker, men etter et ufrivillig fall i båthavnen ser jeg meg nødt til å selge denne før jeg har kommet i gang med sesongen. Jeg regnet meg utrolig heldig som kom over denne velholdte båten for en knapp måned siden, men dessverre går ikke alt som planlagt. Båten selges til selvkost og passer spesielt godt til familier som ønsker en rimelig ferie i skjærgården. Alt utstyr for ferieopphold følger båten, her er det ingen ekstrautgifter, båten ligger klar for å brukes. Som nevnt følger alt vinteropplagsutstyr med.

Forrige eieren hadde hatt denne båten i 24 år og man kan se at han har behandlet alt om bord med omhu. Det er helt ny kalesje i år - 25, med hurtig åpning over førerplassen. Alle puter om bord er originale og ser ut som nye, det samme med skrogtrekket. Hele interiøret og ny kalesje gjør at båten føles lys og nesten som ny. Ettersom det ikke er noen timeteller på motor, vet verken jeg eller tidligere eier hvor langt motoren har gått, men jeg hadde selv en 18 timers tur etter overlevering og alt om bord fungerte topp. Motoren starter momentant, ingen røyk, knapt noe oljeforbruk, ikke noe å bemerke. Forrige eier oppga toppfart til 13 knop, noe jeg ikke har testet ut, men jeg vil tro at 10 knop er mulig, min erfaring etter overlevering var 8,5 knop med jolle på slep og ca. 2700 omdr.. Topp omdreining på denne motoren skal være ca. 3400 omdr. for å utnytte full motorkraft for korte perioder.

Omfattende dokumentasjon for båt og utstyr følger med. Båten ligger i havn i Kristiansand, da jeg selv oppholder meg i Stavanger må visning avtales. Kun seriøse kjøpere ettersom jeg må reise for visning.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Saga
Modell
27 AC
Modellår
1991
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motorstørrelse
62.0 hk
Motorfabrikant
Yanmar 4JH2-TE
Type motor
Innenbords
Topphastighet
10 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
2 500 kg
Lengde i fot
27 fot
Dybde
80 cm
Bredde
275 cm
Soveplasser
6
Farge
Hvit med burgunder stripe
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
ADO703

Utstyr

Gummibåt med 6 hk Evinrude
Snap-davit
Svingbar motordavit
Håndholdt VHF
Baug thruster
Elektrisk ankervinsj
Fjernbetjening for ankervinsj
Ny elektrisk lensepumpe
2 nye forbruksbatterier
Autronica dieselvarmer
Solpanel med regulator
Autopilot, må kalibreres
DAB radio
Grundig TV
220 V landstrøm med uttak i hele båten
Kabler for 220 V
12 V uttak i hele båten
Septiktank med elektrisk og manuell pumpe
Dekksforskruing for septiktømming
VV tank
Dusj med varmt og kaldt vann på badeplattform
GeoNav kartplotter
Raymarin kartplotter med ekkolodd
Komplett opplagsutstyr med krakker, alustativ og tung presenning
Alt av dekketøy, spisebestikk, kopper og kar følger med
Isotherm kjøleskap 42 l
Fendere og båtshaker
Fortøyninger
Ekstra tauverk, mye nytt, service deler til motor


Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4019 Stavanger
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

412877399

Sist oppdatert

18. juni 2025, 21:57

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Saga
Cabincruiser