Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Citroen 2CV
6 Spécial - ny EU!
1985
94 000 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for PN67861
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Er du på utkikk etter en bil med karakter, historie og en god dose sjarm? Da har jeg den perfekte bilen for deg!
Denne røde 1985 Citroën 2CV har vært på en episk reise fra Lindesnes til Nordkapp og tilbake. Den er en ekte eventyrer på fire hjul som har sett mer av Norge enn de fleste av oss.
Selv om den ikke er i «showroom condition», har det aldri vært et hinder for å kjøre Norges langstrakte veier. Denne bilen er som en god gammel vin – den har bare blitt bedre med årene. Den trenger kanskje litt kjærlighet og omsorg, men det gjør den bare enda morsommere å eie!
Perfekt for deg som ønsker et lett restaureringsprosjekt, eller for deg som bare vil ha en bil som skiller seg ut i mengden. Og det beste av alt? Den er nylig EU-godkjent, så du slipper bekymringer på den fronten.
Gjør deg klar for nye eventyr og uforglemmelige minner med denne klassikeren. Ta kontakt i dag, og bli eieren av en ekte norsk landeveisløve!
før turen ble følgende utbedret/byttet.
- bremser
- clutch
- tenning
- lys
- dekk
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Ikke oppgitt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Citroen
- Modell
- 2CV
- Modellår
- 1985
- Karosseri
- Cabriolet
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 0 hk
- Slagvolum
- 0,6 l
- Kilometerstand
- 94 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 590 kg
- Seter
- 4
- Dører
- 0
- Farge
- Rød
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 02.07.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- PN67861
- Chassis nr. (VIN)
- VF7AZKA00KA048317
- 1. gang registrert
- 28.02.1985
- Eiere
- 4
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Lasteholdere/skistativ
- Vinterdekk på felg
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. En god gammel traver som har sett og følt det meste.
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Det mest har vell vært skudd på etter 40 år.
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.