Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Subaru Forester
2.0X AUT 67
2007
197 000 km
Automat
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for BR40899
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Solid og trofast firehjulstrekker selges som reparasjonsobjekt eller delebil. Bilen har vært i daglig drift og har fungert utmerket som hyttebil og pendlerbil i mitt eie. Den selges nå på grunn av endret behov og fordi jeg ikke har tid eller kunnskap til å utbedre kjente feil før neste EU-kontroll. Her er det mye bil igjen for en nevenyttig person, eller mange gode deler!
Hoveddata:
Km.stand: Ca. 197 000 km
Motor: 2.0L bensin (137 hk)
Girkasse: Automat
Drivlinje: Firehjulstrekk (AWD)
EU-godkjent til: 07.07.2026
Førstegangsregistrert: 18.12.2006
Hengerfeste: Ja
Kjente feil og mangler (må påregnes utbedret):
Bilen har noen mangler som gjør at den selges rimelig som et rep-objekt:
Bakluke: Bakluken går for øyeblikket ikke opp. Den har tidligere blitt smurt opp med hell, men har nå gått i baklås.
Motor/Olje: Bilen brenner noe olje og nivået må sjekkes/etterfylles regelmessig (ingen synlige lekkasjer på bakken).
Bremser: Trenger en sjekk/vedlikehold.
Rust: Det er rust rundt de bakre hjulbuene, samt et rusthull i påfyllingsrøret til drivstoff.
Elektrisk/Sensorer: Feil på lys foran på venstre side. Cruisekontroll fungerer ikke (mistenker at sensorfeilen er linket til rusten på påfyllingsrøret).
Understell: Slakk i stabilisatorstag (stabstag) foran på høyre side.
Kosmetisk: Noen normale bruksmerker i lakken rundt om (se bilder).
Det positive (byttet i mitt eie og ekstrautstyr):
Til tross for feilene har bilen mange gode kvaliteter og mye bra utstyr:
Oppgradert stereo: Ettermontert 2-DIN Pioneer-spiller med Apple CarPlay og Android Auto. (Original spiller følger også med).
Nye deler følger med: Nytt påfyllingsrør til drivstoff samt nye bremser til forhjulene følger med uåpnet i eske.
Nytt batteri og ny dynamo montert i mitt eie.
Olje og filter er byttet etter anbefalte intervaller.
Gode sommer- og vinterdekk (pigg) følger med.
Gitter/skillevegg mellom baksete og bagasjerom medfølger.
Betingelser for salg:
Bilen selges som den står som et reparasjonsobjekt / delebil uten noen form for garanti eller reklamasjonsrett. Kjøper oppfordres til å besiktige og prøvekjøre bilen for å sette seg inn i tilstanden før kjøp.
Her kan du få en kjempeflott og rimelig vinterbil om du kan skru litt selv! Ta kontakt ved interesse eller for avtale om visning.
Pris kan diskuteres ved raskt kjøp
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 18 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Subaru
- Modell
- Forester
- Modellår
- 2007
- Karosseri
- SUV/Offroad
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 137 hk
- Slagvolum
- 2 L
- CO₂-utslipp
- 220 g/km
- Kilometerstand
- 197 000 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 1 500 kg
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 1 405 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 387 L
- Farge
- Grå
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 15.07.2024
- Neste frist for EU-kontroll
- 15.07.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- BR40899
- Chassis nr. (VIN)
- JF1SG5LE57G106242
- 1. gang registrert
- 18.12.2006
- Eiere
- 8
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Automatgir
- Cruisekontroll
- ECC
- El.vinduer
- Elektrisk sete u. memory
- Elektriske speil
- Firehjulstrekk
- Hengerfeste, fast krok
- Isofix
- Midtarmlene
- Navigasjonssystem
- Oppvarmede seter, foran
- Sommerdekk på felg
- Takrails
- Vinterdekk på felg
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Lys: Det er noe galt med lyset foran på venstre side. Motor/Olje: Bilen bruker noe olje, så oljenivået må sjekkes og etterfylles regelmessig. Bremser: Trenger sjekk/vedlikehold. Rusthull i påfyllingsrør til drivstoff: Det er rustet hull i påfyllingsrøret. Nytt rør følger med på kjøpet, men er ikke montert. Elektrisk / Sensorer: Cruisekontrollen fungerer ikke optimalt på grunn av en sensorfeil (jeg mistenker at dette kan ha sammenheng med rusten på påfyllingsrøret).Bakluke: Bakluken lar seg ikke åpne. Den har blitt smurt opp flere ganger tidligere med hell, men nå har den gått helt i baklås.Understell: Slakk i stabilisatorstag (stabstag) foran på høyre side.Kosmetisk: Det er noe rust rundt de bakre hjulbuene, samt normale bruksmerker i lakken (se bilder for detaljer).
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Dymo byttet i sommer 2025
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.