Bildegalleri
Vakker Knarr NOR 14
Knarr
1947
30 fot
Utenbords
4
Pris
75 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Vi har hatt båten i 30 år. Til rundt tusenårsskiftet ble hun nær totalrestaurert, med nye dekksbjelker, dekk, dollbord og rekke, kahytt, skrapet og pusset skroget helt ned innvendig og utvendig, lusing av skrog, ny kjølplanke under midten av båten, kjøl av og sandblåst og montert med nye kjølbolter, flott ny laminert mast og stående rigg, ny innredning i kahytt og cockpit. De siste årene har båten blitt stående på land men i år har hun blitt fint pusset og sjøsatt. Forstevnen trengte reparasjon og et stykke er skiftet ut av båtbygger.
Med båten følger fine regattaseil og ekstra sett turseil (begge fra North Sails). Det er også et gammelt originalt seil i bomull fra 50-tallet med båten:) Utenbordsmotor som monteres akter følger også med. Det er et trivelig regattamiljø for Knarr i indre Oslofjord med entusiaster fra Norsk Knarrklubb som er glade for å ta imot både erfarne og nye seilere. Det kan være mulighet for bryggeplass ved KNS for båter som er aktive i regatta.
Båten ligger på land på Nøtterøy og blir pent vårpusset i perioden etter påske før sjøsetting.
Spesifikasjoner
- Merke
- Knarr
- Modellår
- 1947
- Type
- Trebåt/Snekke
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorfabrikant
- Mercury
- Type motor
- Utenbords
- Byggemateriale
- Tre
- Vekt
- 2 500 kg
- Lengde i fot
- 30 fot
- Dybde
- 130 cm
- Bredde
- 235 cm
- Sitteplasser
- 4
- Soveplasser
- 4
- Farge
- Oregon pine / Mahogany
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Flere sett seil, bomtelt/kappell, fendere, tauverk, digitalt regattakompass, opplagskrybbe, spritkjøkken, skaffetøy
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.