Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Nauticat 38
SALG PÅGÅR - Nauticat 38 - Solid finsk motorseiler med langturpotensial
1979
38 fot
Innenbords
10
Pris
780 000 kr
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Nauticat 38 er en solid og velholdt ketch-rigget motorseiler, perfekt for både helgeturer og lengre seilaser i nordiske farvann. Med sin robuste konstruksjon og omfattende utstyrsliste er den godt rustet for varierte forhold. Styrhuset gir 360° utsikt og gjør båten komfortabel å bruke året rundt.
Den romslige innredningen med to bad og god plass til oppbevaring gjør den ideell for familier eller langturseilere. Båten har mange kvaliteter, blant annet:
- To lugarer og totalt 6 senger
- Innvendig og utvendig styreposisjon
- Godt vedlikeholdt og oppgradert
- Baugtruster
- Lavt drivstofforbruk, ca 5 liter/timen ved marsjfart
- Sted: Båten ligger på Gylteholmen Brygger i Drøbak.
- Kontakt: Megler Truls Bruland på mob 46414132 eller Svein Jansen på mob 90566708 for mer informasjon og avtale om visning.
Standard
Vedlikeholdt og tiltalende med oppdatert utstyr.
Be oss om eiers egenerklæring med nærmere oversikt over service, vedlikehold mm. I tillegg er det gjennomført en uavhengig teknisk gjennomgang av båten som kan deles på oppfordring.
Planløsning
Nauticat 38 har fin planløsning der både uteplass og inneplass har prioritet. Båten er lett å bevege seg rundt, det er stort opphøyd og karakteristisk Nauticat-akterdekk med egen styreposisjon og nedgang til badeplatform.
Inngang til styrhus både på babord og styrbord sider. Styrhuset er romslig og har egen sittegruppe. Nedgang til eierlugaren med eget bad akter samt ned forut til bysse og dinette/sittegruppe som enkelt kan omgjøres til dobbeltseng. Bad forut samt V-køye i baug som kan omgjøres til dobbeltseng med medfølgende ileggsplate og pute. Til sammen 6 sengeplasser i 2 lugarer + salong.
Ståhøyde inne er ca 185 cm.
Sjøegenskaper
Nauticat 38 er kjent for sine trygge og forutsigbare sjøegenskaper, og det er flere grunner til at den har blitt en favoritt blant langturseilere og familier som ønsker komfort og stabilitet:
- Trygg og stabil i grov sjø
Nauticat 38 har lang kjøl og tung deplasement (ca. 11 tonn), noe som gir en rolig og stabil gange i sjøen. Den takler grov sjø og bølger med ro og demper bevegelsene godt – særlig viktig på lengre overfarter.
- God manøvrering i lave hastigheter
Motorseilere som denne har ikke først og fremst skarpe seilegenskaper, men med kraftig motor og baugpropell (som mange modeller har ettermontert), er den lett å manøvrere i trange havner.
- Tørr og trygg dekksføring
Høyt fribord og kraftig rekkverk gir trygghet på dekk. Det klassiske teakdekket og styrhus med 360° utsikt gjør det komfortabelt å navigere også i dårlig vær.
- Moderate seilegenskaper
Med mesanmast og cutterrigg (to forseil + mesanseil) har båten fleksibel seilføring, men den er ikke bygget for høy fart under seil. Den seiler godt i moderat vind, men har best komfort og kontroll når seil og motor kombineres.
Motor og mekanisk
I båten sitter det en Ford 2712e 80 hk dieselmotor som har gått 7.151 timer. I tillegg en Sleipner SP95T 6 kW baugtruster for lett manøvrering. Betjening på begge styreposisjonene.
Lavt drivstofforbruk; ca 5 liter/timen på 1.500 omdreininger.
VURDERER DU Å SELGE BÅTEN DIN?
Vi i Skippern Yachts står klare til å hjelpe deg med forberedelser og gjennomføring av salget av din båt. Vi vil markedsføre båten din både i Norge og internasjonalt, i tillegg til at båten din blir godt synlig i sosiale medier.
Vi samarbeider med andre aktører i bransjen for å finne rett kjøper og gjøre det trygt for både kjøper og selger å handle gjennom en etablert båtmegler og enkelt for eksempel om det blir nødvendig med frakt, fortolling etc ved salg til utlandet.
Trenger du lån til kjøp av båt kan du også kontakte oss, så hjelper vi deg. Vi kan også formidle båtforsikring via Pantaenius, som er spesialisert på forsikring av båt internasjonalt.
SALGET FORMIDLES AV MEGLER
Megleren er ikke en del av handelen, men en tilrettelegger for prosessen. Salget av båten er et forhold mellom kjøper og selger, i Norge regulert av Forbrukerkjøpsloven og Kjøpsloven, og Megler er ikke solidarisk ansvarlig for salget. Eventuelle reklamasjoner rettes til selgeren og ikke megleren.
Denne båten selges av privatperson og salget er derfor regulert av Kjøpsloven.
Vi bistår med bilder og video av båten, visninger, fremskaffe opplysninger fra selger om båtens tilstand, vi kan bistå med å koble inn inspektør for undersøkelse av båtens tilstand, vi kan bistå med å formidle kontakt til transportør om nødvendig, og vi bistår med å etablere kjøpekontrakt og ta imot og videreformidle oppgjør for båten via vår klientkonto. I tillegg bistår vi med omregistrering evt sletting av fartøyet i aktuelt register.
Er du usikker på hva det betyr å benytte oss til å selge båten din? Ta kontakt med oss for en båtprat, så finner vi ut av det!
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Nauticat
- Modell
- 38
- Modellår
- 1979
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 80.0 hk
- Motorfabrikant
- Ford
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 8 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 11 000 kg
- Lengde i fot
- 38 fot
- Dybde
- 180 cm
- Bredde
- 340 cm
- Sitteplasser
- 10
- Soveplasser
- 6
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- ZAS097
Utstyr
Seil:
- Storseil (nytt 2020)
- Furling genoa
- Jib
- Mesan
- Lewmar vinsjer
Motorer og mekanisk:
- Ford 2712e 80 hk diesel gått 7.151 timer
- Sleipner SP95T 6 kW baugtruster
Navigasjon:
- Kompass
- Raymarine Axiom 12 RV kartplotter med fishfinder
- Raymarine ACU-400 autopilot
- Raymarine Quantum radome radar
- Raymarine VHF med MOB
- Raymarine B744V triducer
- Nexus dybdemåler
- Raymarine RS-150 GPS
- Nexus Log
Ankring og sikkerhet:
- 27 kg CQR anker i baugen med 100 m kjetting
- 15 kg Bruce anker akter med 25 m kjetting og 50 m flatt bånd
- El ankervinsj i baug og akter
- Manuell lensepumpe
- El lensepumpe
- 6 redningsvester
- Badeplattform
- Badestige
- Brannslukningsapparater (3 stk)
- Tauvverk og fendre
- Gassalarm
- Røykvarslere
- Horn
- Lyskaster på styrhus-tak som betjenes inne
Elektrisk:
- 12 V / 240 V om bord
- 1 startbatteri (140 Ah) og 2 forbruksbatterier (2 x 180 Ah) samt 1 batteri til baugtruster (95 Ah)
- Landstrømanlegg med flere kontakter i båten samt lader batteriene
- Ladac lader med separator
- USB/USB-C uttak i kabiner
Bysse:
- Propan ovn
- Propan koketopp med 2 kokebluss
- Kjøleboks ca 100 L
- Fryser ca 100 L
Diverse:
- Dieselvarmer
- Varmt/kaldt vann (Isoterm)
- Dusj
- Dusj på akterplattform
- Stor takluke som skyves åpen og gir herlig luftig styrhus på varme sommerdager
- DAB marine radio
- Høyttaler i doghouse
- Teakdekk
- Davitere
- 8 fots Quicksilver 240 jolle med 5 hk Yamaha påhengsmotor
Dieseltanker: 2 x 300 liter
Vanntanker: 150 liter
Septiktank: 70 liter
Selges av et medlem av Norboat. Når du kjøper et produkt eller en tjeneste fra et Norboat-medlem, vet du at de er tilknyttet en handelsorganisasjon som arbeider for å skape best mulig rammeverk for båtbransjen og båtferdsel basert på trygt båteierskap.
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.