Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Aquamar
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Aquamar

Bildegalleri

Båt, motor og henger (1/16)
Inaktiv

Aquamar First

Aquamar 16 fot, suzuki DF60

Modellår

2004

Lengde

16 fot

Type motor

Utenbords

Seter

4

Pris

67 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Smart 16 fots åpen, selvlensende båt med tilhenger selges til fordel for større båt.

Båt og motor er 2004 modell som har vært I vårt eie siden 2009. Den er godt tatt vare på.

Båt: En av få 16 fotere med bord/ sittegruppe foran som kan legges ned til solseng, vi har hatt mye glede av begge deler. Har ikke sett mange 16 fotere med så bra planløsning. Det var også hovedgrunnen til at vi valgte den. Nytt bunnstoff og holdt båten ren og polert i alle år. Enkelte bruksmerker.

Motor: Suzuki DF60, 4 takter. Går veldig stille, er veldig behagelig og har blitt brukt mest I rolig fart, men har masse krefter og drar lett voksne og barn opp på wake board og fin til trekking av ring. I vårt eie har motoren vært på service på verksted de første årene, og etterhvert er dette gjort selv. I mai i år er sylinder toppen byttet ut pga tæring, og motoren er nå i meget bra stand! For spesielt interesserte kan man titte her: https://baatplassen.no/i/topic/177472-suzuki-df60-2003-vann-i-motorolje-toppakning/ I tillegg til bytte av sylindertopp ble følgende byttet; Alle pakninger i motoren inkl toppakning, simring til kamaksel, termostat, kjølevannsventil, anoder i sylinertopp, anoder på tilt og eksosmanifold, nødstoppbryter, plugger,  impeller, girolje, motorolje, bensinfilter, bensinslange og batteri. Kjøle og oljekanaler ble renset, alt fett i styring og tilt er byttet ut og motoren ble generelt gått grundig gjennom inkludert justering av ventilløftere. Dette en over 20 år gammel motor, så ting kan skje, men ut fra hvordan den så ut inni (den har gått få timer per år og så nesten ny ut inni bortsett fra toppen) så tror jeg at, med vanlig vedlikehold videre, en har motor i mange år fremover.

Henger: Norgeshengeren, passer veldig fint til båten. I veldig bra stand.  I 2024 ble hjullagrene byttet på begge sider og den fikk nytt nesehjul. Alle ruller fettet opp.og nye splittpinner. I Mai i år fikk den nye hjul og nytt bånd til vinsjen. Vi har stort sett brukt hengeren til og fra båtplass vår og høst, ca 3 km hver vei, og noen få ganger har vi tatt med båten til Mjøsa. Hengeren ligger rolig på veien og oppleves stabil og fin bak bilen.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Aquamar
Modell
First
Modellår
2004
Type
Skjærgårdsjeep/Landstedsbåt
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
60.0 hk
Motorfabrikant
Suzuki DF60
Type motor
Utenbords
Topphastighet
30 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
450 kg
Lengde i fot
16 fot
Dybde
50 cm
Bredde
200 cm
Sitteplasser
4
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
ABG352

Utstyr

Båthenger

Nytt batteri

2x20ltr bensintanker

Badetrapp

Puter Bord Koppholdere

Lensepumpe, elektrisk

Lanterner

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1357 Bekkestua
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

410361649

Sist oppdatert

7. juni 2025, 11:21

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Aquamar
Skjærgårdsjeep/Landstedsbåt