Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Bobiler/Ford
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Ford

Bildegalleri

(1/21)
Leksvik
Inaktiv

Ford Transit LAV KM, 6 seter, 6 sengeplasser (køye og dobbeltseng)

Modellår

2006

Kilometerstand

40 200 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Diesel

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på JU94676Gode råd til deg som skal kjøpe bobil

Beskrivelse

Vurderer salg av en velholdt personbil registrert Ford Transit Challenger Genesis 43 bobil med utrolig lav km stand. Bilen har kun gått 40.200km, og aldri vinterkjørt å stått på lager om vinteren.

Satte på de nye originale vinterhjulene for første gang på bilen i høst for å ha den klar til tur i sør Sverige i påsken. Det var verken glatt eller snø, så kunne fint ha kjørt sommerhjul.

Monterte helt nye sommerdekk på bilen nå. Kun kjørt ca. 80mil.  Så medfølger 2 sett hjul med så si ubrukte dekk.

Bilen har 6 sitteplasser, 6 sengeplasser, sykkelstativ til 4 sykler. Den har også et velfungerende stort bad med både do og dusj. Veldig enkelt å renslig toalett system å tømme. God nyttelast på 623kg.

Jeg har skiftet ut de fleste lyspærer innvendig til led for å spare strøm. Bilen fikk også optimalisert motoren fra 125 til 150hk. Da klarer den 5 gir i de fleste bakker. Å gir enda bedre kjøreegenskaper. Forbruk har ligget på ca. litt over 0.8L pr mil på vårt bruk.

Bilen har nettopp fått ny stål gassflaske. Det er gassfyrt varmtvann. Dette er effektivt og fungerer veldig bra samtidig som man har varmtvann over alt man ønsker.

Vi kjøpte denne i forbindelse med bruk på langturer gjennom foreldrepermisjon periode, noe som har fungert veldig bra. Vi er egentlig usikre på om vi skal selge, men vurder salg for å heller kanskje prøve campingvogn.

Bilen fikk gjennomført fukttest og gass test ved Elverum Caravan før jeg kjøpte den i fjor sensommer/høst. Uten feil/merknader.

Den er er kjempegod og lett å kjøre, samtidig som den har veldig fin innredning med både køyeseng, dobbeltseng og bord man kan legge ned til seng for 2 barn eller 1 voksen.

Bra fulgt opp med service og hatt få eiere. Sist service var sommer 2024 og ca. 6-7 tusen km siden. Bilen har utrolig lav km da det var en bestefar kjøpte denne ny/nesten ny for å ha med barnebarn en tur til Sverige i året. I tillegg til at den er brukt av en veldig nøye franskmann på turer til Frankrike de siste 8 årene før jeg kjøpte den.

Bilen har også en veldig kjekk markise som er enkel å bruke. Kjøleskap fungerer på gass, 12v og 230v. Det er også mulig å vippe opp nederste køyeseng, og man får da et enormt lasterom bak i bilen.

Og den fikk ny god overmadrass til dobbeltseng, samt noen enkle ekstra madrasser til køyesengene i høst (som kan medfølge). Den fikk også montert ny Dab+ skjermspiller, ny ekstra-lys ledbar høst 2024. Jeg har også kjøpt nye originale skvettlapper og innerskjermer av plast, men dette er ikke montert. Dette for å unngå steinsprut og møkk i skjermbuene.

Det ser ut til at det tidligere har vært hengerfeste på bilen, så dette kan man jo da enkelt montere igjen om man finner ett nytt.

Kan muligens være interessert i innbytte i noe annet. Send forslag med bilder og informasjon. Billigere kjøre - campingvogn kan også være aktuelt som innbytte. Kan kanskje vurdere elbil med 4x4 og god rekkevidde også.

Bilen står hos oss i Trøndelag, men kan være behjelpelig med transport ned til Gjøvikområdet ved seriøst interesse.

Ta gjerne kontakt via finn.no meldinger, da jeg som regel er enklest å nå der.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 268 kr (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Tilstand
Brukt
Merke
Ford
Modellår
2006
Type bobil
Delintegrert
Karosseri
Transit
Drivstoff
Diesel
Effekt
150 hk
Slagvolum
2 l
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Lengde i cm
650 cm
Bredde
230 cm
Totalvekt
3 500 kg
Egenvekt
2 877 kg
Nyttelast
623 kg
Reg. seter
6
Soveplasser
6
Type seng
Dobbeltseng
Bobilen står i
Norge
Registreringsnummer
JU94676
Tilstandsrapport
Nei
Salgsform
Til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • Airbag fører
  • Automatisk parabol
  • Bilalarm
  • Dieselpartikkelfilter
  • Elektriske speil
  • Elektriske vinduer
  • Fast toalett
  • Gassalarm
  • Kjøleskap
  • Løse tepper
  • Markise
  • Radio/CD
  • Ryggekamera
  • Røykfri
  • Sentrallås
  • Støtteben
  • Sykkelstativ
  • Tilleggsvarme (f.eks Vebasto)
  • TV-antenne
  • Varmtvann
  • Vinterhjul

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

7120 Leksvik
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

409967714

Sist oppdatert

8. juni 2025, 14:17

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Ford
Delintegrert