Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/8 meter

Bildegalleri

(1/29)

8 meter Poul Molich Danmark: Attila

8 meter

Kalender

1956

Båt med piler som peker i begge retninger

40 fot

Spinnende propell

Innenbords

Sete

6

Pris

50 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Budmuligheter:

Jeg ønsker ikke å selge båten under kr 50.000,- høyeste bud over.


Om du ønsker å kjøpe båten og vil ta over båten slik den står.  Du må ta ansvar at båten fjernes fra stedet innen rimelig tid (1 måneds tid). Jeg kan vurdere bud litt under kr 50.000.


En annet mulighet er at jeg sjøsetter båten slik den er. Båten blir noenlunde tett, motor er i orden, masten ligger på dekk. Klar å kjøre videre med ny eier. Jeg vil bare sjøsette båten hvis båten er forhåndssolgt med skriftlig avtale og innbetalt depositum. Pris: høyest bud over kr 60.000


Det er viktig at båten blir tatt vare på slik at den ikke blir opptenningsved eller råtner bort.

Dette er drømmeprosjektet for den rette!

Jeg kjøpte båten for noen år siden fra en gammel kunde med plan om en større oppussing. Båten ble pusset opp av meg for kunden for omtrent 20 år siden her på mitt verksted - Aldridge Master Boatbuilders.

Men tiden går, og jeg innser nå at jeg ikke klarer å gjennomføre dette prosjektet den nærmeste tiden, og jeg har derfor bestemt å selge båten videre til noen som kan ta over dette prosjektet.

Båten må sees så du kan komme til din egen konklusjon hva dette innebærer.

 For å si det kort:

 Båten har stort potensial for den rette personen som er interessert og vil.  Med over 40 år som båtbygger står jeg for det. Når det gjelder lakk og overflate har båten har sett bedre dager. Men fjerner du alt av lakk utvendig og lakkerer på nytt har du allerede kommet langt.

Utfordringen er masten. Den kan bli reparert.  Men det vil bli en stor jobb og jeg ville ha vurdert det nøye før du setter i gang med dette. Hvis du er meget interessert å få båten tilbake i topp stand ville jeg ha vurdert en ny mast.

Det er mulig skaffe en brukt mast komplett med standing rigging og seil. Forstår det er fremdeles mulig å kjøpe? Jeg ville ha vurderte dette. I forhold til å reparere den gamle eller kjøpe helt ny mast. Sjekk ut på finn. FINN-kode: 377893894

Teakdekk må nates på nytt.

Ellers er båtens trevirke i god stand. Bare å sette i gang !

Båten ligger på en kjempefin båtvogn (har transportert båten fra opplagsplass her til verkstedet uten problem). Denne vil jeg gjerne selge sammen med båten. Båten sitter bra på denne båtvogna. Det en stor fordel når du skal jobbe på båten og flytte på den når det er behov.

Båten var på vannet da jeg kjøpte den og var tett og finn. Motoren gikk fint.

Jeg kan hjelpe med eventuell sjøsetting og prosjekt ellers etter avtale.

 

Prisen forklart over: Åpen for bud. Jeg vil helst selge båten sammen med båtvogna

Båtvogn: Stor fin tralle til, 4m mellom hjulene og ca. 12 tonn. Se bilder.

 

Dette er eneste CruiserRacer 8 meter bygget i Danmark av Poul Molich -https://da.wikipedia.org/wiki/Poul_Molich

http://www.hundestedbaadevaerft.com/

 

Skrog i fineste afrikansk mahogni / kahytt-cockpit-dekk i beste Bangkok teak.

Alt 100% under vannlinje - ingen råte el. Motor lite brukt. Seilgarderobe er i orden.

 

Ring gjerne for en båtprat.

Mike

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
8 meter
Modellår
1956
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
32.0 hk
Motorfabrikant
Ventus
Type motor
Innenbords
Lystall
1.2
Byggemateriale
Tre
Vekt
9 600 kg
Lengde i fot
40 fot
Dybde
180 cm
Bredde
230 cm
Sitteplasser
6
Soveplasser
5
Farge
Mahogni / Teak
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

VHF - radioGPS Ekkolodd Laminerte eikespant Dieseltank i rustfritt stål på ca 30 liter 2 stk rustfrie vanntanker 3 bladet propell Storseil / Genoa / Fokk og Spinnaker Pantry med primus, vask, 3 skap og 3 skuffer i underskap gammeldags isskap. Toalett avskilt fra pantry med skyvedør med WC og håndvask og stort skap. Ekstra bunnstokk i rustfritt stål montert under motorfundament. Kjølbolter i rustfritt stål

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

3135 TorødKart

Annonseinformasjon

FINN-kode

409959387

Sist endret

10. juni 2025, 17:43

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

8 meter
Seilbåt/Motorseiler