Bildegalleri
Mercedes-Benz S-Klasse
W126 280SE
1985
284 000 km
Automat
Bensin
Nyttige lenker
Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på HB42780Trenger du biltransport? Få tilbud herBeskrivelse
1985 Mercedes-Benz 280SE W126 – Selges med tungt hjerte
Hel og pen prosjektbil/sommerbil som er fullt kjørbar selges grunnet boligkjøp og mangel på tid til å fortsette. Det er en bil som får mye oppmerksomhet på veien, rett og slett en herlig bil å sitte bak rattet på! Bilen fremstår som et ærlig og klassisk eksemplar av W126.
Under panseret finner du M110 motoren, en robust og slitesterk rekkesekser med dobbelt (Duplex) registerkjede-oppsett og mekanisk innsprøytning (Bosch K-Jetronic). Rett og slett en skikkelig arbeidshest som er bygd for å vare!
Nyttig info: Jeg kjøpte bilen i august 2024 med planer om å få den i tipp topp stand. Da jeg kjøpte den var der opplyste feil. En del av desse er gjort, men der er fortsatt litt å gjøre. Bilen er fullt kjørbar og har aldri vært noe problem å bruke gjennom mitt eie, den har stått oppbevart tørt i garasje. Jeg har vært under bilen og merket at den har tidligere blitt understellsbehandlet med en form for "sauefett" kombinert med "fabrikk-tektylen" (Se bilder i annonse). Vet ikke når den var behandlet sist, men det virker som en god stund siden sist.
Ting som har jeg har utført/fikset:
- Skiftet bærekuler, begge sider foran.
- Skiftet skiver- og bremseklosser foran.
- Skiftet skiver- og bremseklosser bak.
- Overhalt/skiftet alt i trommelbremsene + strammet fotbrems.
- Justert/Strammet begge hjullager foran.
- Skiftet motorolje og filter (dokumentert)
- Montert oransje blinklys (klar-glass blinklys følger med)
- Justert lysbildenivået med apparat på godkjent flate
Liste over feil som jeg vet om:
- Girkasse lugger litt fra 1 til 2 gir når giroljen er kald, men funker fint på alle gir når den er varm (Girolje var skiftet i 2023)
- Litt svetting rundt topplokk, men ikke lekkasje.
- "Knettelyd" høgre side foran.
- Holder litt høyt turtall på tomgang når motoren er kald (sikkert en bagatell, normalt turtall på varm motor)
- Hylelyder fra viftereima ved pådrag (nye reimer følger med)
- ABS-lampen kommer opp av og til, litt kast i skivene ved lav fart (vet ikke om det er ABS eller skivene som forårsaker dette)
- Vindusheis begge sider foran funker ikke.
- Takluke funker ikke
Feilene jeg har informert om er det jeg vet om som må gjøres. Bilen er tross alt 40 år gammel, så litt feil her og der må påregnes. Bilen er EU ok til slutten 31. oktober 2025. Tilstanden på dekkene er diskuterbare. Bilen er i alle fall et godt utgangspunkt for noen som er litt nevenyttig og som vil ta vare på en skikkelig klassiker.
Ting som følger med bilen:
- Ett ekstra oljefilter (Bosch)
- 6 tennplugger (NGK)
- Luftfilter (Filtron)
- Dynamo 14V, 80A (Hella)
- Viftereimer (Continental)
- Komplett vinterhjulsett (piggfritt) med originale 15" "Barock" felger.
- Klar-glass blinklys.
Selges som rep. objekt/prosjekt bil uten noen form for garanti.
Om det er noe mer du lurer på så er det bare å ta kontakt - så skal jeg være så behjelpelig som mulig.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Mercedes-Benz
- Modell
- S-Klasse
- Modellår
- 1985
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 182 hk
- Slagvolum
- 2,7 l
- Kilometerstand
- 284 000 km
- Girkasse
- Automat
- Maksimal tilhengervekt
- 1 500 kg
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 1 588 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 4
- Størrelse på bagasjerom
- 510 l
- Farge
- Grå
- Fargebeskrivelse
- Anthracite Grey Metallic
- Interiørfarge
- Svart stoff
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 2.10.2023
- Neste frist for EU-kontroll
- 31.10.2025
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- HB42780
- Chassis nr. (VIN)
- WDB1260221A158569
- 1. gang registrert
- 31.12.1985
- Eiere
- 7
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Automatgir
- AUX-inngang
- CD-spiller
- Hengerfeste, fast krok
- Lettmet. felg sommer
- Lettmet. felg vinter
- Lettmetallfelger
- Metallic lakk
- Radio DAB+
- Radio/CD
- Servostyring
- Sommerhjul
- Stereoanlegg
- Stålbjelker
- Takluke
- Vinterhjul
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Litt riper og rust rundt om, men ikke noe omfattende mtp. på alder. Kjente feil står i beskrivelsen.
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.