Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
NB 8700
NB 8700
2000
29 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
540 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Ferieklar båt vurderes solgt. NB8700 er en fin kombinasjon av tur og fiskebåt. Det svært romslige dekket på ca 6m2 er selvlensende og lett å holde rent, samtidig er plassen innvendig romslig nok for en familie på tur. Båten har i mai måned vært oppe for spyling, bunnsmøring og nødvendig sinkbytte. Årlig motorservice ble også tatt samtidig, med skifte av olje og filter på både motor og gir. I tillegg ble alle dieselfiltre byttet og motor fikk ny sink. I løpet av de siste par årene har følgende blitt gjort:
- Ny defroster montert.
- Dobbelt racor dieselfilter med ventiler som gjør at du kan velge hvilket som er i bruk.
- Nye dieselslanger fra motor til tank.
- Byttet forbruksbatteri
- Syrevasket kjølesystem, både sjøvann og glykolkrets.
- Impeller og dynamoreimbytte.
Båten har en litt uvanlig, men veldig fin kalesjeløsning som gir større uteplass og mye bedre romfølelse ute på dekk i forhold til originalkalesjen. Liten gummibåt på snapdaviter følger med. Fin marsfart er mellom 16 og 20 kn. (ca 2700-3000 rpm), eller "dieselsparingsfart" på 7-8 kn. Ta kontakt på telefon 91821328 for mer informasjon og en liten båtprat.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- NB
- Modell
- 8700
- Modellår
- 2000
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 222.0 hk
- Motorfabrikant
- Yanmar 4LH-STE
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 24 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Lengde i fot
- 29 fot
- Dybde
- 95 cm
- Bredde
- 330 cm
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- UAR 496
Utstyr
- To styreposisjoner
- Kartplotter
- Radar
- Ekkolodd med utvendig svinger
- Baugthruster med kontroller ute og inne
- Ankervinsj, fjernstyrt
- Lyskaster, fjernstyrt
- Defroster (ny 2023)
- Mikuni Dieselvarmer
- Trimflaps
- Kjøleskap
- Gummibåt
- Redningsflåte (4mannsflåte, ikke sertifisert).
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.