Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Saab/9-5
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Saab 9-5

Bildegalleri

Sammen med de 2 andre jeg har... (1/17)
SOLGT

Saab 9-5

2,0 T Eco Vector Sport aut

Modellår

2005

Kilometerstand

173 158 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på XK13641Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

RESERVERT TIL 14.JUNI .

Vurderes solgt til entusiast, pga. plassmangel til lagring, da jeg har 3 SAAB'er + min datter og sønn har 1 hver..., og fruen har kjøpt ny bil......Den er i meget god stand, veldig god å kjøre, og det er mye som er byttet siden jeg kjøpte den 6/4-2017, ved ca.100000 km, Ved intresse så gis mere info. Fikk bud på 65000 kr på den nå,(inkl.omreg.avgift) ...han som var å prøvde og så på den, og ville ha den, må selge en bil først..... + en annen som også må selge en bil først....., men selges høystbydende over 55000 kr. nå.....eller kom med et fornuftig bud......Den er nøye vedlikeholdt av meg selv( er bilmekanikker)

Har byttet automatolje 3 ganger. Servoslanger/rør og olje , kjølevæske og demontert bunnpanne og renset div. og byttet div. tetninger , byttet turbo pga. litt ulyd ved oppstart, ikke havari, byttet registerkjede/balanseakselkjede + strammer og øvre skinne ( for sikkerhets skyld ...+ tennkasett/komplett bensinpumpe + div.sensorer og vannpumpe + støtdempere bak og byttet til polyforinger 2 plasser foran og bak + bremseskiver/klosser og parkbremsevirer + parkbr.sko med tilbehør+ begge lambdasonder, og ellers div. annet...., Simons eksosanlegg og SID-display er byttet til nytt. Olje og filter har hele tiden vært byttet på ca. 5000 km. og den bruker ikke olje mellom skifta. Den ble Dinitrolbehandlet (antirust) full pakke..., utført etter at jeg kjøpte den. Er litt rust i glipe foran v/bakhjul, nederst på hjulbue, ellers veldig lite rust på denne bilen. Motorlampe kommer på etter litt kjøring, feilkode P0106, map sensor, selv om jeg har byttet begge 2, vet ikke hva som gjør det, den går godt, men kan nøle litt opp bratte stigninger, f.eks i tunneler med mange i bilen...det er 17' SAAB felger, på sommerhjula, med Michelin Primacy 4 dekk, de er lakkert i en SAAB farge som heter champagne metallic med ekte 2K klarlakk, veldig fine i sola...og 16'vinterfelger er pene/sjeldne SAAB felger med Nokian Hakkapelliitta R3, med mye mønster. IKKE så lett å finne så fine og gode 9-5 som denne lenger.....så dette er mye for pengene i forhold til hva som er utført på denne bilen.

Hvis det ønskes , så kan den leveres med de orginale 17" Vectorfelgene på sommerhjula...

Bilen ble midlertidig avregistrert i dag 30.mai, men kan ordne med prøveskilt hvis noen ønsker å prøvekjøre den. Og hvis den ikke blir solgt nå, så blir det til at jeg kommer til å finne en plass å lagre den.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
53 100 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Saab
Modell
9-5
Modellår
2005
Karosseri
Stasjonsvogn
Drivstoff
Bensin
Effekt
150 hk
Slagvolum
2 l
CO₂-utslipp
251 g/km
Kilometerstand
173 158 km
Girkasse
Automat
Maksimal tilhengervekt
1 800 kg
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Seter
5
Dører
5
Størrelse på bagasjerom
890 l
Farge
Rød
Fargebeskrivelse
Chilirød metallic
Interiørfarge
Sorte skinnseter og sort/grå i dører osv.
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
30.01.2025
Neste frist for EU-kontroll
31.01.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
XK13641
Chassis nr. (VIN)
YS3EF59C853531914
1. gang registrert
30.11.2005
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • Air Condition
  • Airbag foran
  • Alarm
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • Automatgir
  • Bagasjeromstrekk
  • CD-spiller
  • Cruisekontroll
  • El.vinduer
  • Elektrisk sete m. memory
  • Elektriske speil
  • Farget glass
  • Handsfree opplegg
  • Hengerfeste, avtagbart/svingbart
  • Isofix
  • Kassettspiller
  • Kjørecomputer
  • Klimaanlegg
  • Kupévarmer
  • Lettmetallfelger
  • Metallic lakk
  • Midtarmlene
  • Motorvarmer
  • Multifunksjonsratt
  • Oppvarmede seter, foran
  • Parkeringsensor bak
  • Radio DAB+
  • Radio FM
  • Regnsensor
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Seter i helskinn
  • Sideairbager
  • Skinninteriør
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Sportsseter
  • Startsperre
  • Stålbjelker
  • Takrails
  • Tiptronic
  • Vinterdekk på aluminiumsfelg
  • Vinterdekk på felg
  • Xenonlys

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Div. bruksmerker i lakk, veldig lite rust på bilen, også under...

Er det gjort større reparasjoner?

Ja. Ny frontrute april 2025

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

6490 Eide
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

408085357

Sist oppdatert

8. juni 2025, 19:15

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Saab
Saab 9-5