Bildegalleri
Skibsplast 500
Skibsplast 500 cl med henger - motor trenger reparasjon.
2003
16 fot
Utenbords
Ikke oppgitt
Pris
50 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Hadde motoren på service i år og fikke tilbakemelding om at startmotor må byttes. Samtidig har svinghjul rustet og ført til at noen magneter har løsnet. I følge fagpersonell kan det fikses av motorkyndige. For meg som ikke kan motor og er avhengig av verksted betyr dette for stor kostnad. Selger derfor med sterkt redusert pris.
Motoren er forøvrig en Evinrude e tec 2011 modell.
Tilstand ellers på båten som forventet med tanke på alder, bruksmerker osv.
Havnepresenning på bildet ble stjålet i fjor sommer. Ny er bestilt og følger med salget. Kalesjen er så godt som ubrukt i mitt eie, sannsynligvis fulgte den med båten ny. Den er slitt og må nok påregnes utbedret eller byttes.
Spesifikasjoner
- Merke
- Skibsplast
- Modell
- 500
- Modellår
- 2003
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 50 hk
- Motorfabrikant
- Evinrude
- Type motor
- Utenbords
- Lengde i fot
- 16 fot
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- CBI985
Utstyr
Tysse båthenger (først reg i 2016)
Fendere, dregg, tau
Havnepresenning (ny bestilt)
Kalesje (slitt)
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.