Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Audi A3
SPORTBACK 1.6 AUTOMAT,EU-2027,NY REG.REIM+SERVICE+BREMS
2005
160 000 km
Automat
Bensin
Totalpris
69 900 kr
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Nå er det kampanjedager hos Sofienberg Bilsenter.
I denne perioden kommer vi til å ha kampanjepriser på utvalgte biler.
Det er viktig å få med seg at prisene gjelder kun i kampanjeperioden.
Bilene vil ikke bli reservert.
Her er det første mann til mølla.
Veil pris på denne bilen: 79.900,- inkl. reg.
Kampanjepris: 69.900,- inkl. reg.
EN MEGET POPULÆR, KOMFORTABEL OG SIKKER BIL!
2005 Audi A3 Sportback facelift automat.
- SERVICEHISTORIKK!!!
Dette er en bil vi har hatt stående inne siden 2013. I løpet av den tiden har dessverre servicehefte blitt borte. Vi har klart å få utskrift av servicehistorikk fra Møller.
Servicer utført:
- 11.10.2006 ved 29706km.
- 19.02.2008 ved 56229km.
- 14.09.2009 ved 86398km.
- 25.05.2013 ved 160111km.
- 09.05.2025 ved 160318km.
- SISTE SERVICE UTFØRT VED 160318KM!!!
09.05.2025 ble det utført storservice som inneholdt:
- Skift av motorolje
- Skift av oljefilter
- Skift av kupefilter
- Skift av luftfilter
- Skift av bensinfilter
- Skift av bremsevæske
- SKIFTET REGISTERREIM!!!
09.05.2025 ved 160318km ble det skiftet:
- Registerreim sett
- Vannpumpe
- SERVICE PÅ AUTOMATGIR!!!
Bilen har blitt stående hos oss siden 2013 grunnet feil med girkassa.
09.05.2025 ved 160318km ble det skiftet girkasse. Den "nye" girkassa har kjørt ca 115.000km.
Samtidig ble det utført service på girkassa.
- NYE BREMSER!!!
09.05.2025 ved 160318km ble det skiftet:
- Bremseskiver begge sider foran.
- Bremseklosser begge sider foran.
- EU GODKJENT!!!
Godkjent 09.05.2025.
Godkjent til 25.04.2027.
Outlet konsept.
*Biler som selges via vårt Outlet konsept. Dette er gjerne innbyttebiler som er eldre enn 8 år, med km.stand høyere enn 180.000km eller har usikker servicehistorikk. Her må kjøper ta høyde for at bilen kan inneha feil og mangler. Disse selges som forevist med de feil og mangler de har. Eventuell kjøper oppfordres til å sjekke bilen nøye før kjøp. Disse bilene selges som reparasjonsobjekt uten noen form for garanti. Viktig å notere seg at dette er en bil som er over 20 år gammel. Dette tilfører bilen slitasje og man må ta høyde for at det vil forekomme feil i fremtiden. Bilen har kosmetiske skavanker*
Audi A3 er en nytelse å se på og kjøre. A3 er enkelt og greit en bil for nytere.
Bilen som tilbys her er en Sportback utgave.
Dette er en tøff og ikke minst praktisk 5 dørs utgave av kanskje den mest eksklusive bilen i sin klasse.
Det som man først vil legge merke til, er den store grillen også kalt singelframe.
Der 3-dørsmodellen ender i en skrå bakluke, har A3 SportBack en ekstra rute mellom andre seterad og bakluka. Bilen er strukket med 83 millimeter, nok til å gi et bagasjerom på hele 370 liter, 20 liter mer enn i 3-dørsutgaven. Klarer man seg med forsetene kan volumet økes til respektable 1120 liter.
Bak rattet finner man seg svært godt til rette i seter med gode reguleringsmuligheter og behagelig sidestøtte. Rattet kan justeres i alle retninger, og de fleste vil lett finne en god sittestilling.
Men det holder ikke bare å ha utseendet med seg.
A3 Sportback har også et fint understell som sammen med et betydelig stivere karosseri enn forgjengeren, er i stand til å overføre førerens signaler fra armer og ben til underlaget på en forbilledlig forutsigbar måte. Styringen er meget presis, veigrepet balansert. Bilen er rett og slett morsom å kjøre.
Mange av dagens kompaktklassebiler har en ganske innbydende interiørfinish. Men få av dem kan måle seg med Audi A3, som nærmest stiller i en egen divisjon.
A3-interiøret er moderne og elegant og holder samme kvalitet som det vi finner i storebror A4. Det betyr blant annet at dashbordplasten er polstret, at knapper og brytere er pent integrert og at materialene generelt har en fin overflatefinish. Stofftrukkede A-stolper, integrert stereoanlegg, tøffe temperaturvelgere og en rekke aluminiumsdetaljer bidrar til at kupeen oppleves som mer classy enn det man er vant til.
Det lave støynivået i kupeen forsterker følelsen av at dette er en av de mest eksklusive bilene i klassen. Ved landeveiskjøring er motoren knapt hørbar og svært lite vindstøy trenger gjennom.
Det mest imponerende med A3 er kanskje kjøreegenskapene. Ved hjelp av et kunststykke av et hjuloppheng har Audi klart å lage en bil som oppleves som særdeles sportslig - samtidig som den er blant de mest komfortable i kompaktklassen. Selv om den forhjulsdrevne A3 i utgangspunktet er en understyrer, kan den presses svært hardt før den reagerer med forhjulsskrens. Og takket være det elektroniske stabilitetsprogrammet (ESP) skal det svært mye til å kjøre denne bilen i grøfta.
Bilen er fin i Audi Moro Blue Pearl metallic med antrasitt interiør, alu interiørdetaljer, lakkerte eksteriørdetaljer og 16" alufelger.
Leveres med 16" alufelger på både sommer og vinterhjul.
En morsom bil som så absolutt må besiktiges og oppleves.
UTSTYR:
- AUTOMATGIR
- TO SONERS KLIMATRONIC
- 4 X ELEKTRISKE VINDUER
- ELEKTRISK REGULERING AV UTESPEIL
- IR NØKKEL
- SENTRALLÅS
- ESP
- ABS BREMSER
- AIRBAGS
- SIDE AIRBAGS
- GARDIN AIRBAGS
- AIRBAG PÅ PASSASJERSIDEN KAN SKRUS AV MED NØKKEL
- ISO FIX BARNESETESYSTEM I BAKSETENE
- ISO FIX I PASSASJERSETE FORAN
- SERVOSTYRING
- TILT RATTREGULERING
- TELESKOP RATTREGULERING
- AUDI CONCERT RADIO/CD SPILLER
- ARMELENE
- 5 X NAKKEPUTER
- DELT NEDFELLBAR BAKSETERYGG
- ALU INTERIØRDETALJER
- ALU INTRUMENTRINGER
- KOPPHOLDER
- KORTHOLDER
- 8 X 16" ALUFELGER
- SOMMER OG VINTERHJUL
- ALU TAKRAILS
- LAKKERTE EKSTERIØRDETALJER
- 3. BREMSELYS
- METALLIC LAKK
- FARGEDERUTER
- ++
Vi tar innbytte i våre biler og er behjelpelige med å ordne finansiering fra 0,- kontant.
Vi kan også hjelpe til med å ordne gunstig forsikring.
Ring oss eller ta en tur innom for en hyggelig bilprat.
Åpningstider:
Hverdager: 10.00 - 18.00.
Lørdag: 10.00 - 15.00.
DET TAS FORBEHOLD OM FEIL VED ANNONSEN!
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 68 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Audi
- Modell
- A3
- Modellår
- 2005
- Karosseri
- Kombi 5-dørs
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 102 hk
- Slagvolum
- 1,6 l
- Kilometerstand
- 160 000 km
- Girkasse
- Automat
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Hjuldriftnavn
- MED ESP
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Farge
- Blå
- Fargebeskrivelse
- MORO BLUE PEARL METALLIC
- Interiørfarge
- ANTRASITT
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 09.05.2025
- Neste frist for EU-kontroll
- 25.04.2027
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- DL31532
- 1. gang registrert
- 14.09.2004
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Sommerdekk på felg
- Vinterdekk på felg
Selgers kjennskap til bilen
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.