Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Bobiler/Niesmann-Bischoff

Bildegalleri

(1/24)
Inaktiv

Niesmann-Bischoff Arto 88LE | Garanti | Hydr.ben | Aut 3.0 180hk | AC bodel | Solcelle + Litium batt | H.feste | Luft |

Kalender

2014

Fartsmåler

Ikke oppgitt

Automatisk overføring

Automat

Dieselpumpe

Diesel

Pris

1 468 000 kr

Inkluderer alle klargjøringsutgifter

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på SV49613Gode råd til deg som skal kjøpe bobil

Beskrivelse


✅Garanti - ✅Innbytte - ✅Trygg handel

Da har vi gleden av å kunne tilby et smykke av en bobil som dessuten er svært velutstyrt.

Dette må kunne sies å være bobilen for den litt ekstra kresne bobileieren da den skiller seg ut med både et stilfullt ytre design og smakfull og svært funksjonell innredning hvor bl.a. badet fremstår som ekstra romslig og elegant.

Ellers så kan denne på den tekniske siden skilte med den solide 3 liters motoren med 180hk og dermed ikke noe skifte av registerreim da den har registerkjede.  

Niesmann Bischoff er noe av det ypperste du får blant bobiler. Fabrikken produserer kun ca 800 biler i året, så det sier seg selv at her er det ikke masseproduksjon, men at mye blir produsert for hånd.  

Dette er med andre ord bobilen for deg som vil bobil-feriere på første klasse, men uten å måtte bruke 2 - 3 millioner eller mer på kjøp av bil.  

Den har ypperste klasse av isolasjon for både støy, kulde og varme.  

Bilen bærer preg av å ha hatt kun to godt voksne eiere og er meget godt vedlikeholdt og den kommer med en servicebok med tilnærmet komplett service historikk. 

Den er kjørt en del opp og ned til syd europa og har pr idag en km.stand på ca 118.000 som er ganske normalt for alder og som uansett ikke er noe utfordring for disse kraftige 3 liters motorene.

I det at den er svært godt utstyrt så menes det bl.a. følgende av nyere utstyr og påkost;

Keramisk lakkforsegling i august 2024 som gjør at den ser ekstremt pen ut for alderen

150 Ah lithium med bluetooth montert av Kroken Caravan i 2024 sammen med 2 stk 80W solcellepanel på taket.  

Montert VB luft fjæring bak med individuell kontroll og nye VB FSD dempere foran i 2024. 

HPC støtteben med betjeningspanel og Bluetooth som sørger for å få bilen i vater med ett tastetrykk, montert i 2023 

Inverter på 2000 W montert i 2023. 

 

Den har forøvrig 2 termostatstyrte turbovifter som blåser ut eller inn, avhengig av temperatur ute og inne. Kan også kjøres manuelt på 3 trinn.

Sammen med Alde sentralvarme og fabrikkmontert AC så skal alt klima kunne styres akkurat slik man ønsker det. 

Bruker du bilen på vinteren, kan du kjøre motorens kjølevæske til å varme opp Alde systemet. 

Det er LED belysning i alle lamper innvendig  

Om vi starter utvendig foran på bilen, finner vi kurvelys, i tillegg til vanlige lys. 

Dobble sidespeil hjelper deg med sikt bakover, såvel som dødvinkelen og ikke minst ryggekameraet.  

En utrekkbar skuff på hver side for oppbevaring. 

Skap med 2 gassflasker, en vanlig og en industrikoblet med adaptere for fylling i forskjellige land. 

Thule Omnistore 9200 markise, 6meter, med LED belysning. Her følger det også med en sidevegg, samt to tepper for utendørs bruk.

Det følger med oppblåsbart fortelt, kjøpt nytt i 2023 og kun brukt 1 gang.

Det følger også med oppblåsbar levegg på 11 meter og elektrisk luft pumpe. Alt av merke Dometic.  

Utvendig tilkobling av gass for bruk av grill, etc. 

Avløpsslange for gråvann på ca 10m. 

30 m strømkabel og overgang. 

Eget skap på utsiden med alt av tømmekraner. 

TV antenne. 

Bilen har fabrikkmontert AC montert i dobbeltgulvet med utblåsning oppunder tak for minst mulig støy og mest mulig komfort. 

To trinns utvendig elektrisk Thule trapp. Denne kan også trekkes inn fra førerplassen. 

Rygge kamera er plassert bak Niesmann Bischoff logoen og kommer ut når du setter bilen i revers.  Dette forhindrer at du har et skittent kamera når du kommer frem og skal rygge. 

Tilhengerfeste.

Om vi starter innvendig forfra så har du store vinduer som gir deg god sikt i alle retninger.  

Luftseter med utallige innstillinger. 100 mil på en dag med denne bilen går som en lek og den egner seg dermed særdeles godt for de som tar med bilen på ferie til syd europa. 

Elektrisk rullegardin i frontvinduet, plisse gardiner på sidene 

Garmin 1095 camper navigasjon med 10" skjerm 

Stereoanlegg med subwoffer. Stereoen er koblet til bobil batteriet, så ikke nødvendig å ha på tenningen for å høre radio 

Det er masser av skap, samt lagring under gulvet, se diverse bilder

Stor senkeseng.  

All belysning er energibesparende LED. 

Stor takluke over sittegruppe 

Stor sittegruppe, med bord som kan slås ut og du har fint plass til 6 personer. Ekstralemmen i bordet tas enkelt ut og inn 

God lagring under setene 

Tec Tower med stekeovn, fryser og kjøleskap.  

Inverter på 2000W så du kan lage kaffe etc når du fricamper. 

TV montert på vegg. 

Myggdør. 

Softclose på bodelsdør 

Alarm

Myggnett på alle luker og vinduer

Doble vinduer. Isolerer mot kulde og varme. 

Godt med skapplass på kjøkkenet, tre bluss koketopp og turbovifte. 

Så kommer vi inn i badeværelse hvor døren til toalettet også kan tette mot salongen, slik at badeværelse blir helt privat når man også lukker med skyvedør mot soverom. Her finner du da toalett, håndvask og stort dusjkabinett, såvel som et stort garderobe skap. Skap over vask, skuff under vask og riklig med hyller. På badet er også den andre turboviften plassert og sikrer god utlufting over tak. 

Bakerst er et stort soverom med to enkle senger, men med såpass dypt midtstykke at den nærmest er som en stor dobbeltseng å regne.

Hver sengeende mot badet, kan heves og man finner her et ekstra oppbevaringsplass hvor man også kan henge inn klær. 

Lasterommet er av det grandiose slaget og man får fint inn sykler, moped, scooter eller liten mc. Det er også en frittstående reol her for lagring

 

Utstyr: 

Inverter 2000W

HPC støtteben, bluetooth – kan også styres fra mobil

Individuellt styrt luftfjæring bak VB

Nye VB FSD støtdempere foran

Keramisk lakkforsegling 2024

Vekt med Bluetooth for 1 gassflaske 

Avløpsslange for gråvann 

Reol i garasje 

Levegg, oppblåsbar 11,4m, Dometic 

Fortelt, oppblåsbart, Dometic 

Elektrisk luftpumpe, Dometic 

 

Kurvelys 

LED lys 

Lettmetall felger 

Myggdør 

Ryggekamera 

SOG 

Dusjkabinett 

Servostyring 

TV med antenne 

Toalett kassett 

Utvendig gass uttak 

Varmeveksler motor/bodel 

Lasteluker/skuffer 

Markise med endevegg og frontvegg 

Pilotstoler 

Røykefri 

Senkeseng 

Servicebok 

Solcellepanel 

Løse tepper 

Utvendig dusj 

Vannbåren varme – Alde 

Lithium batteri med bluetooth 

AC i førerdel 

AC i bodel montert i gulv til fordel for lavere støy

Cruice kontroll 

ESP traction 

El varme 

Remis gardiner på alle vinduer 

2 gassflasker hvorav en industri for påfylling 

Hengerfeste 

Kjøleskap 

Fryser 

Stekeovn 

ABS bremser 

Airbag sjåfør 

Airbag passasjer 

Antispinn 

Automat 

Gassalarm 

Motor Fiat 3.0 MJ 177hk

Denne typen biler er det ikke mange av på markedet av idag, så er dette en bil som kan både friste og passe for deg og dine, men hvor du har en bobil fra før så vurderer vi gjerne den i innbytte. Vi vurderer også bil, varebil og campingvogn, så send oss gjerne litt info om ditt objekt for et uforpliktende tilbud.

For mer info og avtale om visning og prøvekjøring, ta kontakt med en av våre trivelige selgere;

Tommy Østli, tlf 40828494

Per Erik Bjørk, tlf 47926965

Vi er stort sett tilgjengelige fra kl 09 - 21 på tlf mandag til lørdag og svarer meldinger og epost fortløpende. Klarer vi ikke å svare når du ringer, så send oss gjerne en melding og vi kontakter deg tilbake så snart vi kan.

Vi ønsker deg varmt velkommen til oss for en trygg og hyggelig bobilhandel hvor vårt mål er å gjøre våre kunder så fornøyd at de med letthet vil anbefale oss videre til sine venner og kjente både ift kjøp og salg av bobil.

 

Eventuelle heftelser på alle våre salgsobjekter slettes ifm salg i tråd med vår "Trygg handel" plakat.

 

Det tas på generelt grunnlag et forbehold om feil i annonsen.

Spesifikasjoner

Omregistrering
Ikke oppgitt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Tilstand
Brukt
Merke
Niesmann-Bischoff
Modellår
2014
Type bobil
Integrert
Drivstoff
Diesel
Effekt
177 hk
Slagvolum
3 l
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Lengde i cm
887 cm
Bredde
232 cm
Totalvekt
5 000 kg
Egenvekt
3 731 kg
Nyttelast
1 269 kg
Reg. seter
4
Soveplasser
4
Bobilen står i
Norge
Registreringsnummer
SV49613
Eiere
2
Salgsform
Til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • Airbag fører
  • Airbag passasjer
  • Antispinn
  • Bilalarm
  • Cruisekontroll
  • Dieselpartikkelfilter
  • Elektriske speil
  • Elvarme
  • Fast toalett
  • Frostfri spillvanntank
  • Frostfri vanntank
  • Gassalarm
  • Gassuttak
  • Gulvvarme
  • Hengerfeste
  • Kjøleskap
  • Kjørecomputer
  • Klimaanlegg bildel
  • Klimaanlegg bodel
  • Lettmetallfelger
  • Luftfjæring
  • Løse tepper
  • Markise
  • Myggdør
  • Navigasjonssystem
  • Radio/CD
  • Ryggekamera
  • Røykfri
  • Sentrallås
  • Skinninteriør
  • Stekeovn
  • Støtteben
  • Tilleggsvarme (f.eks Vebasto)
  • TV
  • TV-antenne
  • Vannbåren varme
  • Varmtvann

Denne bobilen selges med Resterende brukt bobilgaranti.

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

2315 HamarKart

Annonseinformasjon

FINN-kode

406366143

Sist endret

5. mai 2025, 14:35

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Niesmann-Bischoff
Integrert