Bildegalleri
Motorseiler med linjelekkert eikeskrog
1965
26 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
150 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Båten er en svenskbygget "snipa". Bygget av kjente båtbyggere i Orust på vestkysten i Sverige.
Har hatt kyndig assistanse fra NNF, Fartøyvernsenteret i Gratangen på noen vedlikeholdsoppdrag. Fått byttet deler av forstavn.
Har også selv laget nytt baugspyd.
Båten trenger en ny ivrig eier som for sin årlige behandling med pussing og oljing. Båten er ellers tett og oppfører seg flott i sjøen. Båten har noen vakre linjer og den legges merke til hvor enn den kommer. Mange anerkjennende kommentarer i hver en havn en kommer og hvor en møter folk på hav eller havn.
Prisen kan vi også diskutere om du er interessert i den vakre skuta vår.
Transport langs kysten kan om du ikke seiler den selv, avtales med rederier som seiler langs kysten. Selv fikk vi den transportert på bil med maskinhenger helt fra Oslo.
Båten ligger nå i båthavn. Trebåter har best av vann under kjølen.
Spesifikasjoner
- Merke
- Andre
- Modellår
- 1965
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 37.0 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta MD 17C
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 7 knop
- Byggemateriale
- Tre
- Vekt
- 4 000 kg
- Lengde i fot
- 26 fot
- Dybde
- 125 cm
- Bredde
- 300 cm
- Soveplasser
- 2
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
Tauverk, seilgarderobe med storseil, fokke og klyver . Dregg og anker med kjetting og tauverk, fendere mm. Båten er bygget av kjente båtbyggere i området ved Orust i Sverige. Eik på eikespant, klinkbygget med kobbersøm. Båten er tett og bra vedlikeholdt. Ny landstrømslader. Skiftet starter og dynamo for et par år siden. Lettststartet Volvo Penta MD 17C på 37hk. Nyrenovert gir. Spritkjøkken med to bluss.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.