Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Yamarin 76DC
Yamarin 76DC - Svært velholdt og godt utstyrt!
2008
25 fot
Utenbords
8
Pris
400 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Godt holdt og velutstyrt båt selges ferdig klargjort for ny sesong - sjøsatt første gang 2009. Båten er ferdig servet med bunnsmøring, anoder, nye filtre og oljer. Båten ligger nå på sjøen klar for visning.
Vi har hatt stor glede av båten i fire sesonger, men nå er tiden inne for å vinke farvel til en pålitelig og solid båt. Her kan en familie på fire fint ha noen flotte komfortable sommernetter med det meste av utstyr. Man kan sove fire stykker i kabinen med to barn i stikk-kabinen på gulvet, og man kan gjøre om spisegruppa bak til en svær solseng - eller dobbeltseng om man vil. Det er masse plass til å lagre SUP, grill, strandleker m.m. og det er masser av power til å trekke både vannski og tube.
Rundt bordet akter er det lett plass til 6 voksne, og bordet kan vippes over slik at det tar mindre plass og gir passasje ut akter.
Vinsj og baugpropell på samme kontroll gjør tillegging til en lek.
Båten er utstyrt med en Yamaha F250, som har gått 567 timer, og fremstår godt vedlikeholdt. Båten er i bruk, så økning i timeantall er å forvente. Motor har blitt servet av eier med olje og filterskift hver høst - inkludert drevolje, og bytte av bensinfilter på våren. Annenhvert år har også innvendig bensinfilter blitt byttet. Ved ett av disse byttene, har også filterkoppen blitt byttet. Det er benyttet tilsetning i bensin under lagring og ved fylling etter at E10 ble standard. Impeller og plugger ble byttet våren 2023, sammen med kontroll av innvendige anoder og termostater.
Våren 2022 ble hele bunnen skrapt ned for løst bunnstoff og nytt lag med primer ble smurt på før ny legging av bunnstoff. Vår/sommer 2022 ble hele powertrimmen plukket fra hverandre og servet av BåtPartner i Fredrikstad med ny motor, tiltstenger, stempelstang, tettinger og olje. Faktura kan fremlegges.
Da vi i kjøpte båten, byttet vi til en 4 bladers stålpropell optimalisert for båt/motor. Denne tar ned toppfarten 2-3 knop (til 38-40) i bytte mot bedre akselerasjon og manøvreringsevne i lav fart. 3 bladers stålpropell for «maks fart» kan settes på dersom kjøper ønsker det.
Forrige eier skal etter eget sigende ha byttet regreim og strammehjul våren 2021, satt i nytt kjøleskap, byttet bensinpumpe (2020) og vannpumpe til ferskavnnstank i tillegg til vanlig service med impeller og plugger.
Hovedkalesjen er pen, tett og lite brukt da båten alltid har ligget med havnekalesjen ved brygga. Putene ute og inne er også i god stand, og renset og impregnert etter behov.
Det følger med 6 fendere, båtshake, flagg, og noe tauverk. Jeg har også noe annet småtteri (deler, forbruksvarer) som kan medfølge.
Det er kun benyttet kvalitetsprodukter i vedlikehold som Scholl consepts, Menzerna, Collinite, Meguires, Hempel, TeakSeal fra Sandøy båtdekk, Chemical Guys osv.
Tar dessverre ikke annen båt i innbytte.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Yamarin
- Modell
- 76DC
- Modellår
- 2008
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 250.0 hk
- Motorfabrikant
- Yamaha
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 42 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 1 950 kg
- Lengde i fot
- 25 fot
- Bredde
- 255 cm
- Sitteplasser
- 8
- Soveplasser
- 4
- Farge
- Hvit med blå stripe
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- ACK022
Utstyr
- Baugpropell
- Ankervinsj ILAS marine med tau og syrefast M-anker (nytt tau og svivel vår 2025)
- Fjernkontroll Sleipner kombi baugpropell/ankervinsj (nytt 2023)
- Fusion lydanlegg RA-60 og XS høyttalere (nytt 2024)
- Forbruksbatteri Ritar AGM 120 ah deep cycle (nytt 2024) med hurtigkobling for Victron-lader.
- Kartplotter Lowrance HDS 7 med Navionics kartbrikke
- Solcellepanel, sammenleggbart med Victron MPPT regulator med Bluetooth
- Lampetter i cabin med USB-uttak for lading (nytt 2024)
- Div USB og USB-C uttak for lading av dingser
- Toalett med septiktank for tømming til sjø eller pumpe
- Ferskvannstank 50(?) liter
- Kjøleskap Waco
- Wallas kokeapparat med viftelokk
- Dusj på badeplattform
- Solseng
- Full kalesje og havnekalesje
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.