Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Maxi
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Maxi

Bildegalleri

På land 4/7-2025 (1/28)
Inaktiv

Maxi Maxi 33

Maxi 33 til Salgs (Muligens solgt)

Modellår

1988

Lengde

33 fot

Type motor

Innenbords

Seter

6

Pris

250 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Pelle Petterson`s Masterpiece Maxi 33 til salgs i Norge,seilbåtene's svar på Volvo 240.Det er produsert over 800 Maxi 33 men de er sjeldent til salgs,sist gang en Maxi 33 kom for salg i Norge var Sep 2020,og da kjøpte jeg den. 3 eiers båt:1 eier 1988-2001,2 eier 2001-2020,3 eier 2020-2025 Denne Maxi`n har "Halberg Rassy kvalitet" på treverket innvendig og kan også minne om en da denne båten har både Senter-Cockpit,vindskjerm og den klassiske gangen mellom akterkabin og salong/kjøkken

Med tungt hjerte at jeg kvitter meg med denne nydelige båten,men jeg har fått 8 fots syken og oppgradert til større skute. Maxi`n har ALT bortsett fra trykkvann/varmtvann,men er godt utstyrt med fotpumper som jeg levd godt med (og jeg er rørlegger). Alle tau (skjøter og fall) er trukket inn i cockpit så denne båten er en drøm og seile aleine,og kobler du på Autopiloten med fjernkontroll kan du slappe av mens båten seiler seg selv. Motoren er original også fra 1988,meget lettstartet selv uten glødeplugg ,men ryker litt når den er kald,bruker lite Olje,byttet olje og Diesel/Oljefilter.Belg ble byttet på Selfa i Trondheim i 2021 og har garanti frem til 2031. Motoren er ferskvannkjølt. Seilene er fra ca 2004,og det er byttet ut den originale selvslående fokken med en Genoa 130 på furlex system. Storseil er utstyrt med lazy-jacks. Riggen fikk en grundig sjekk i 2021 hvor de fleste av skjøter og fall ble byttet ut samt forstaget ble byttet,garanti på rigg frem til 2026. Båten har 3 varmekilder: Dieselvarmer 3 uttak,Elektrisk Panelovn og Varmeveksler 3 uttak,så sammen med den romslige Cockpit kalesjen,som jevnlig har fått byttet ut vinduer,gjør sesongen vesentlig lengre og varmere. Nytt kjøleagregat (Isloterm) kjøleboks fra 2021,garantert kald drikke Ankervinsj foran ble montert i 2022 denne også med fjernkontroll Raymarine kart-plotter med oppdaterte kart,ny svinger (ekkolodd device) ble montert 2021 Raymarine Autopilot (2019) kan kommunisere med Plotter, 19 tommer Finlux 12v tv følger med ,Pioneer DAB radio med bluetooth LED belysning i hele båten Båten har nettopp blitt tatt opp og fått et par strøk med bånnstoff,nye Zinkanoder,en grundig vask samt ny girolje. Klar for Sommeren som er rett rundt hjørne. Dette er MYE kvalitetsbåt for en veldig billig penge. Bare og Google og se hvordan Maxi 33 er priset i utlandet. Båten ligger på Killingen,Bygdøy GI BUD

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Maxi
Modell
Maxi 33
Modellår
1988
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
28.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta 2003
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
4 500 kg
Lengde i fot
33 fot
Dybde
144 cm
Bredde
323 cm
Sitteplasser
6
Soveplasser
6
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

  • Raymarine Kartplotter (Ny 2021)
  • Kart Fra Kristiansund-tyskland 2021
  • Ankervinsj Foran 2022 m/fjernkontroll
  • Belg byttet 2021 , garanti frem til 2031
  • Riggsjekk 2021 ,garanti frem til 2026
  • Diesel varmer
  • Landstrøm
  • komfyr
  • Isoterm Kjøleaggregat Nytt 2021
  • Panel ovn
  • Autopilot m/fjernkontroll
  • Dab Radio m/høyttalere
  • Solcellepanel (av eldre årgang)
  • Vinter kalesje (OB-Wik)
  • Cockpitkalesje ,Alf Hansen 2017
  • Bruceanker med ankertaurull
  • Brannslukningsapparater

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

0555 Oslo
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

402501524

Sist oppdatert

31. juli 2025, 18:17

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Maxi
Seilbåt/Motorseiler