Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Fiat Doblo
1,6 Multijet 105hk Emotion 7 seter
2010
165 821 km
Manuell
Diesel
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Bruktbilgaranti 2536 kr
En ekstra trygghet for deg som kjøper bruktbil
Sjekk bilens historikk for BD72061
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Vi selger familiebilen vår, da det er såpass mye å gjøre på den at det ikke lønner seg for oss.
Dette er derimot bilen for deg som kan skru (eller har venner som gjør det billig) og har behov for en bil med litt plass til enten mye bagasje eller mange mennesker.
Har du tenåringsbarn er det også en god bil å øvelseskjøre med. Du sitter høyt, har store vinduer med god utsikt, store speil og ryggesensor (og håndbrekk om nervene tar deg).
Den har trofast fraktet storfamilien rundt. Langt i fra en racerbil, men vi har opplevd den som trygg og god. Med takstativ (medfølger) har den fungert flott på både lengre ferieturer og i nærområdet.
Mye fint kan sies om bilen, men siden dette er en salgsannonse er det greit å nevne det som ikke er i orden med den - som vi vet om. Ingen av oss er mekanikere, så det kan være mere enn vi kjenner til, men vi tror listen er ganske korrekt.
Sommeren '24 startet vi med nye sommerdekk på bilen, men da høsten kom så vi at bakdekkene var utslitt, så vi tok en tur på verkstedet for å se hva som må ordnes med bakstillingen. Lista omfattet nedre venstre bærekule, nye fjærer begge sider og skifte fremre og nedre foringer.
Etter en 4-hjuls kontroll vinteren 23 slet de med å justere endeleddet på ene siden, så konsekvensen ble at rattet ikke står helt rett når bilen kjører rett frem. Så når bakstillingen ordnes bør det også byttes et endeledd for å kunne gjøre en skikkelig 4-hjulskontroll.
Sannsynligvis bør også stabilisatorstang begge sider byttes, da det er litt klunk i forstillingen. Som du ser i servicehistorikken holder de ikke evig når en bor i sentrum, omgitt av fartsdumper.
ABS lampen lyser - vi regner med at sensoren på høyre side foran må byttes etter at bremsene hang på. Ny sensor følger med, men klarte ikke å løsne den gamle skruen selv for å bytte den. Vi har byttet bryter til bremsepedal/-lys da det også kunne være en mulig årsak.
Vindusviskeren bak virker ikke - vi antar det er motoren på den som er gåen. Har målt at det går strøm dit.
Antenne for FM mangler. Den hadde fått en smekk av takboksen og blåste av på motorveien.
Det er lagt opp til DAB radio, og koblet om slik at AUX erstatter den innebygde MP3 spilleren.
Setevarme er deilig, men det er ikke alltid den fungerer. Den virker en stund (timer, dager, noen ganger uker), før sikringen til slutt går.
Kompressoren for AC virker heller ikke. Vi har hatt den på AC service, og konklusjonen ble at det må byttes kompressor.
Bilen har levd et travelt familieliv, noe den bærer spor av både på innvendig og utvendig. Det er noen skrammer her og der - de fleste har jeg klart å dokumentere på bildene. Det er også litt rust som må tas langs kanal og på bakluke.
Det medfølger to sett dekk. Sommerdekkene ble kjøpt nye sommeren '24, de piggfrie vinterdekkene har gått noen sesonger. Bakdekkene i begge settene må byttes pga slitasje.
Er du glad i å skru er dette overkommelig . For oss som er avhengige av et verksted (og noen ganger handy bekjente) er det derimot nok til at vi må la den reise ut på nye eventyr uten oss.
Den har ikke vært på EU kontroll, så det må gjennomføres før den kan registreres igjen,
SERVICEHISTORIKK
Bilen var de to første årene en leasing bil og har fulgt alle servicer som hører med hos RSA Bil avd Ski. Vi fikk dessverre aldri serviceheftet, selv etter mange henvendelser.
For resten av historikken har vi kvitteringer for jobb og/eller deler.
11.07.2013 66.469 km
Service 60.000 km
11.07.14 50.374 km
Oljeservice
31.03.2015 58.480
Skiftet fjær, lager, stabstag høyre side
31.03.2017 84.404 km
EU-kontroll
Bremseskiver og klosser
04.08.2017 88.725 km
Skiftet intercooler og sensor, DPF rens
31.10.2017
Oljeservice
Skiftet fjører++ begge sider
11.06.2018
Oljeservice
02.04.2019 181.184 km
Service 105.000km
Registerrem med vannpumpe
Ny frontrute
Støtdempere front
Bærearm, lager
08.04.2019 181.184 km
EU-kontroll
15.04.2019
Rep. eksospotte
05.05.2021 130.002 km
EU-kontroll,
service 140.000 km
Bærekule, speil høyre side
29.04.2023
Byttet fjærbeinslager begge sider
Skiftet stabilisator stag
Oljeservice
03.05.2023 149.861 km
EU-kontroll
28.07.2023
Nye bremseskiver og klosser
Nytt stempel høyre side
Byttet bremsevæske
03.12.2023
Ny EGR-kjøler og ny kjølevæske
Drivstoffilter
Fjærbenslager
Oljeskift
4-hjuls kontroll
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 900 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 26 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Fiat
- Modell
- Doblo
- Modellår
- 2010
- Karosseri
- Flerbruksbil
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 105 hk
- Slagvolum
- 1,6 l
- CO₂-utslipp
- 138 g/km
- Kilometerstand
- 165 821 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 000 kg
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 1 430 kg
- Seter
- 7
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 400 l
- Farge
- Sølv
- Fargebeskrivelse
- Grå metalloc
- Interiørfarge
- Svart og grå
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 03.05.2023
- Neste frist for EU-kontroll
- 05.05.2025
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- BD72061
- Chassis nr. (VIN)
- ZFA26300009074875
- 1. gang registrert
- 17.06.2011
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Airbag foran
- Antiskrens
- AUX-inngang
- Bagasjeromstrekk
- CD-spiller
- Cruisekontroll
- ECC
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Kjørecomputer
- Lasteholdere/skistativ
- Lettmet. felg sommer
- Lettmet. felg vinter
- Lettmetallfelger
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Mørke ruter
- Parkeringsensor bak
- Radio/CD
- Sentrallås
- Servostyring
- Sideairbager
- Sommerhjul
- Takrails
- Vinterhjul
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Har feil på ABS sensor høyre side, AC kompressor virker ikke, trenger 4-hjuls kontroll da den sliter veldig på bakdekkene og rattet ikke står rett, vindusvisker bak virker ikke, mangler antenne til FM, setevarmen virker ikke alltid - sikringen ryker
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.