Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Ferrari 355
STRØKEN! Tracking alarm++
1996
75 680 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for LJ32446
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Bilen er en av Norges peneste, om ikke DEN peneste. Om du er på utkikk etter Farrari, må du se denne før du bestemmer deg.
Utrolig velholdt bil eid av sann entusiast!!
Bilen står i oppvarmet garasje året rundt. Brukes kun på godværsdager.
SERVICER FULGT.
Siste service 15.06.12 ved 75626 km hos Auto Sportiva (Italiensk verksted).
EU godkjent uten anmerkninger 15.06.12.
Sist Storservice ved 72644 km Mai 2011 hos Von Braun Ferrari verksted i Gøteborg. Det ble da skiftet registerreimer med strammehjul osv, toppdekselpakninger, bremseklosser, ECU enhet for klima. Det ble i tillegg tatt firehjulskontroll, montert K&N sportsluftfilter og byttet komplett eksos. Nye grenrør, sportskatalysatorer og Nouvalari sportseksos (Fantastisk fin lyd!). Pris på service og eksos 90000,- Neste storservice er våren 2014. Normalpris på storservice ligger på ca 20 000,-
Verksmesteren ved Von Braun (Bo) uttalte at dette var den fineste F355 de hadde hatt inn.
Clutch ble byttet i 2009. Glidelager til clutch byttet 2012. Nytt batteri byttet i 2011. Ny Alpine stereo med usb inngang satt inn i 2011. Det er montert Sønnak vedlikeholdslader på bilen i 2011 som holder batteriet toppladet gjennom hele vinteren. Frontrute byttet 2011.
Alle de kjente svakheter som, eksosmanifolder, glidelager til clutch og ECU enheten er byttet til nyere og forbedrede deler.
Bilen leveres med både originalt Ferrari silketrekk og formsydd goretex-trekk.
Det er i tillegg formsydde Ferrari silketrekk for stolene og ratt med logo.
I tillegg leveres den med stor rød "Enzo" nøkkel, i tillegg til to originale nøklene. Det følger også med to Defa fjernkontroller, som fjernåpner sentrallås i tillegg til å slå av/på alarm.
Jeg har også komplett sett Schedoni koffertsett for Ferrari F355 som følger bilen. Dette settet har i seg selv en verdi på 34000,-
Bilen har sportsfjærer (senkefjærer) men jeg fikk Von Braun til å justere bilen opp til original høyde. Om man vil senke den, er det bare å justere den ned med coilovers-ene. Det ble tatt firehjulskontroll etter "heving".
Det er montert 22mm spacere med nav, som gjør at hjulene går ut til skjermkantene. Originalt ligger hjulene for langt inn i skjermbuen i følge meg, og mange andre. Disse kan med letthet fjernes.
Bilen har DEFA alarm med tracking som går opp mot DEFA sentralen. Man kan også sende sms til bilen for å få possisjon, retning, hastighet og om tenningen er på eller av. Dette er en nødvendighet for å få god pris på forsikring. Jeg har forsikret bilen gjennom Gjensidige, og betaler 9500,- i året. Uten tracking havnet prisen på 19000,-.
Bilen har Scuderiaemblem på forskjermene, og det er montert Challenge grill på hekken. Den originale følger med.
Bilen har gjennomgått profesjonell lakkbehandling med grovrubbing, finrubbing, polering, forsegling og mange lag Swissvax Insignis V2 voks. Lakken glinser!! Sist Swissvax behandling Februar 2013.
Det følger to sett stoffmatter med bilen. Originale, og formsydde matter med "Prancing horse" logo.
Service er fulgt på km:
14505 km
19205 km
26812 km
30345 km
39653 km
45446 km
54560 km
64110 km
72644 km
75626 km
NORGES BESTE FERRARI KJØP!
Ring for utfyllende info..
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 530 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 597 470 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Ferrari
- Modell
- 355
- Modellår
- 1996
- Karosseri
- Coupe
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 381 hk
- Slagvolum
- 3,5 l
- Kilometerstand
- 75 680 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Seter
- 2
- Dører
- 2
- Farge
- Rød
- Fargebeskrivelse
- Rosso
- Interiørfarge
- Sort
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- LJ32446
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Alarm
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Klimaanlegg
- Radio/CD
- Sentrallås
- Servostyring
- Skinninteriør
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sportsseter
- Startsperre
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.