Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Princess

Bildegalleri

(1/32)
Hjelmås

Princess DET ER IKKE PRINCECC ! Cabincruiser M/ Flybridge

Nydelig Cabincruiser med Flybridge 3 lugarer

Modellår

1996

Lengde

40 fot

Type motor

Innenbords

Seter

12

Pris

500 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra If

Beskrivelse

Kan byttes i el-bil evt lukket båt 32-35 fot!

Når jeg hadde service +(ny olje) på drevet ble også båten bunnsmurt med tre lag hempel.

Båten fikk ny motor (brukt) i 2004. Kvittering har jeg fra finn.no på dette. Motoren var totaltoverhalt og har gått ca 2.300 timer etter dette. Kan levere om ønskelig i Vestlandet.!

Har kan man gjøre et kupp av meget sjøsterk båt og veldig lett å håndtere med autopilot og thruster. Hastighet på ca 18knop ( ved ca 3/4 tank ) Med Fulle tanker & vanntanker fulle så er det maks 12-13 knop! Hekkaggregat overhalt å utført service på i 2024 (ny propell også) Her er det det kraftigste Stern Powr drev. (ny olje også) Plass til 5 soveplasser. (2 doble senger og 1 enkel) Masse skap plass Sterk Volvo Penta 61A med 306hk og overhalt girkasse og hekk aggregat i 2024 (24.000) utført hos Litlebergen båtforening. Sett på radar og autopilot så får en meget behagelig tur :) Motor ligger helt bakerst i båten og ikke inne i kupeen som veldig mange andre her så her får du MEGET lydløst når man kjører. Masse plass rundt hele motoren for å utføre service. På sidene av motoren er det masse plass til vanntank, olje, verktøy, aggregat osv. Tidligere eier var skipsreder fra Ulsteinvik og har jobbet som kaptein i mange år. Følger med masse dokumentasjoner om båten. Motoren har blitt tatt godt ivaretatt. Fjernstyrt lyskaster med to kontroller (en fastmontert) Masse godt lys i hele båten. På badeplattformen er det installert 5 blåe lys for behagelighet. Over inngangsdørs er det installert hvite led lys. Det også lys i alle trinn ned trappen. Uinnredet flybridge. Det er stor plass her. Vi bruker 2 sol-stoler og bord i midten. Her er det kun ratt og gass, ikke noe annet utstyr. Men det er lagt opp strøm hvis man ønsker flere ting. 100% tett båt! INGEN Lekkasjer, Masse skap plass. Under sofaen er det dieseltank på 1000liter. Her har du ekstra mye lagring. Her lagrer jeg på vinteren stoler, bord, aggregat og plass til masse masse mer.... Byssen er meget romselig med kjøleskap , gassblussere. og ovn og egne hyller med glass for kopper og glass. Vi kjøpte båten i våren 2024 da vi dessverre kjørte på fjell og forrige båten ble kondemnert. Vi ønsket ikke å få ødelagt sommeren vår så vi kjøpte denne båten i litt all hast for å ikke ødelegge ferie og sommeren. Vi har vært strålende fornøyd med båten. Alt fungerer meget bra, men vi har nå bestemt at vi ønsker oss en litt mindre cabincruiser (Kan gjerne ta innbytte i mindre båt også hvis det er god innredning evt med to motorer så er det av interesse)

Spesifikasjoner

Merke
Princess
Modell
DET ER IKKE PRINCECC ! Cabincruiser M/ Flybridge
Modellår
1996
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
306 hk
Motorfabrikant
volvo Penta 61A
Type motor
Innenbords
Topphastighet
16 knop
Byggemateriale
Aluminium
Vekt
9 000 kg
Lengde i fot
40 fot
Dybde
100 cm
Bredde
360 cm
Sitteplasser
12
Soveplasser
6
Farge
Hvit / Sort
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
TAY420

Utstyr

)PS! Dette er ikke en Princess, men selvbygd)Selger båten pga annen kjøp av annen type båt. Byttes gjerne i en ca 32-35 fåt med minimum 25knop eller mer.

Evt i en El-Bil

I november så ble diesen tanken tømt & rengjort. og alle rør, slanger blåst reint. Nye doble forfilter.

På Flybridge er det ratt & gir. Det kan kjøres derifra hvis man ønsker.

Det følger det med en følgebåt og 4hk 4takts motor med! Ca verdi på dette er 10.000kr absolutt verdt å se på båten.

Radar Simrad RA40 Ekkolodd Fish Finder Fjernstyrt lyskaster Autopilot Autohelm 7000 Bowthruster 80 kg meget kraftig! Trimflaps interseptor Webast dieselvarmer 8kw - Defroster motorvarme 10kw Antidugg vifte (henter frisk luft utenfra) Alltid duggfritt uansett vær. Ny varmtvannstank 2024 Stor badeplattform med kaldt varmt vann til dusj. Følger også med dusj for installasjon som ikke er montert. Kjøleskap 12v/220v Koketopp med 4 gassblussere og ovn med gass. ny i 2024 med elektrisk vifte over. Automatisk Toalett (Kan koble til dusj på wc rommet hvis man ønsker, ellers er det kaldt/varmt vann baki båten 32 Tommer smart TV kjøpt 2025. Har koblet til Apple tv så har jeg 4g ruter. Dette går enten på 12 eller 220V. Kjøres på en inverter marine 1000W ren sinus. . Ellers så følger det med Strømaggregat 2kw (bensin) 12v støvsuger ,stereo med subwoofer VHF litt uvist tilstand. Landstrøm anlegg m/ Defa Marine Charger 2x15A Kaffemaskin Dobbel forfilter med bypass Hekkagregat overhalt å utført service på i 2024 ( ny propell også) Nydelig aluminiums båt. OBS! Dette er ikke Princess båt, men jeg måtte legge inn noe.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

5915 Hjelmås
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

398824766

Sist oppdatert

29. mars 2026, 07:55

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Princess
Cabincruiser