Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Mercedes-Benz/SL-Klasse
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Mercedes-Benz SL-Klasse

Bildegalleri

(1/25)
SOLGT

Mercedes-Benz SL

SL65 AMG Black Series

Modellår

2009

Kilometerstand

122 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Totalpris

3 490 000 kr

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på ZZ19494

Beskrivelse

Unik mulighet! - 2009 Mercedes SL65 AMG Black Series for salg.

1 av 175 bygget!



Broom skrev dette om bilen:


Skal du ha stjerne på panseret koster det litt mer enn gjennomsnittet. Men etterhvert som Mercedes har fått flere og flere prisgunstige modeller, har merket blitt mer folkelig enn noen gang.

Likevel sørger den tyske premiumbil-produsenten for å trylle fram noen biler som virkelig ikke er ment for folk flest, også. I skrivende stund er den desidert dyreste brukt-Mercedesen du kan få tak i her til lands en 2009-modell SL 65 AMG Black Series.


Brutal

SL, forkortelse for Sport Leicht, er en modellbetegnelse med lange tradisjoner. Det startet spektakulært nok tilbake i 1954 - med det som regnes som verdens første superbil. Den fikk tilleggsnavnet Gullwing - på grunn av dørene som åpnet seg oppover, som måkevinger.

Magien den bilen skapte har en aldri helt klart å gjenskape - men noen lekre SL-modeller har det blitt likevel. 2009-modellene er en av dem. Med AMG-motoren er den ekstra morsom - og Black Series-versjonen av den igjen et brutalt, brølende beist. 


Slankekur

Eller hva sies til at V12-motoren på 6-liter, med twin turbo og 48 ventiler (!), byr på svimlende 670 hk. Dreiemomentet er på 1000 nm. 1000! Og alt dette skal bakhjulene plante i bakken.

Ikke en enkel oppgave - selv med 325/30/R20-dekk bak. Men hvis du trener lenge nok, skal den klare 0-100 km/t på 3,8 sekunder. 

Toppfarten er på 320 km/t. Burde holde det, altså.

Bilen er for øvrig stylet til det ekstreme - med enorme skjermbreddere, nye skjørt og fangere - og en regulerbar spoiler som dukker opp når du kjører fortere enn 112 km/t. 

Utover dette er også vekten betydelig redusert sammenlignet med en vanlig SL - blant annet takket være utstrakt bruk av aluminium.

Det sammenleggbare ståltaket som er vanlig på SL er forøvrig byttet ut et i vanlig tak. Du får altså ikke en cabriolet her.


Kan bli samlerobjekt

Noen utpreget vinterbil er det heller ikke. Bakhjulstrekk og et aldeles avsindig dreiemoment funker dårlig opp bratte bakker, enten det er is eller sørpeføre.

Men på flotte sommerdager, og ikke minst på et jevnt og fint underlag, kan du nok få noen uforglemmelige turer i denne bilen.

Den er for øvrig godt utstyrt også - med tanke på at den er et startnummer unna å være en ren racingbil. Tykke og gode sportsseter med massasje er på plass, navigasjon, bluetooth og stort stereoanlegg hører også med.


Men til hverdags? Da bør du nok finne på noe heeelt annet ...


Ta kontakt ved interesse.


Autostrada Kongsberg AS

Selger: Jan Skøien Myhre

Tlf: 922 23 922

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 900 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
3 488 100 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Mercedes-Benz
Modell
SL-Klasse
Modellår
2009
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Effekt
670 hk
Slagvolum
6 l
CO₂-utslipp
333 g/km
Kilometerstand
122 000 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
2 045 kg
Seter
2
Dører
2
Størrelse på bagasjerom
235 l
Farge
Hvit
Interiørfarge
Sort
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
25.04.2023
Neste frist for EU-kontroll
25.04.2025
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
ZZ19494
Chassis nr. (VIN)
WDBSK79F79F157617
1. gang registrert
26.08.2009
Eiere
1
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • Air Condition
  • Antiskrens
  • ECC
  • El.vinduer
  • Farget glass
  • Isofix
  • Kjørecomputer
  • Lettmetallfelger
  • Metallic lakk
  • Midtarmlene
  • Multifunksjonsratt
  • Navigasjonssystem
  • Radio DAB+
  • Regnsensor
  • Seter i delskinn
  • Soltak/glasstak
  • Takluke
  • Xenonlys

Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.

Bilen selges av et medlem av Norges Bilbransjeforbund (NBF). Når du kjøper bil av en forhandler som er medlem av NBF, handler du av en forhandler som har forpliktet seg til å følge NBF etiske retningslinjer. Dette gir deg som kjøper en ekstra trygghet.

Mer om fordelene ved å handle av et NBF-medlem.

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Nei

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Fiskum Næringsområde 11, 3322 Fiskum
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

388056947

Sist oppdatert

27. august 2025, 12:40

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SL-Klasse