Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Viknes

Bildegalleri

(1/70)

Viknes 1030 KS

Ny pris! Innbytte. Meget velhodt! Mye utstyr for tur og fiskeri.

Modellår

2017

Lengde

35 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

2 930 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Denne har de siste oppgraderingene  som f.eks nytt mørkt førerområdet for instrumenter, høyere fordekk for bedre plass under dekk.

Største motor på 440 hk som disse båtene bør ha.

Meget godt holdt både utv og inv. Innvendig vil jeg påstå at den ser ut som en nybåt.

Nevner noe av det viktigste utstyret, men les vedlagt utstyrsliste fra nybygg.

Hudraulikk med god kapasitet og kjøling.

Lufting for motor med ekstra vifte og spjeld over tak.

3 stk BJ 5500 juksamaskiner med lys på utriggere. 

Gode arbeidslys på dekk og i mast samt fjernstyrt søkelys og xenonlys innfelt i baug.

Meget bra sluregir som ikke kan sammenlignes med std på disse.

2. Stk 4kw Eber dieselvarmere som gjør at du alltid har varme om den ene ikke skulle fungere.

Kraftige Hydrauliske thrustere fram og bak som er variable med hold funksjon. Disse er klargjort for autothrusting mot autopiloten.

Ankervinsj med fjernkontroll både foran og bak!

Forsterketskrog og ekstra støyisolering i forskip.

2. Stk takluker. Vendbar sofa. 3 stk lugarer.

Nok batterikapasitet til å ligge uten landstrøm med alt i drift på de kaldeste dagene.( Nyere og fler forbruksbatteri enn std)

2. Stk utv spylepunkt for varmt og kaldtvann, samt kraftig sjøvannspylepumpe for sjøvann.

Meget bra Simrad pakke med autopilot, fjernkontroll til autopilot, radar, kraftig ekkolodd, AIS sender og mottaker. Skjermer inne og ute.

Fullt utrustet for konvertering til feriebåt hvor bløggekar og  annet dekksutstyr enkelt kan løftes av uten at dette er boltet fast. Det medfølger strøken svart kalesje med puter og benker. 

Spesielt for denne er også at den har fabrikkmonterte uttak på sjøvannskjøling for motor og hydraulikk, for å raskt kunne fylle dette med annen væske for rensing samt for å unngå at det står sjøvann i systemene ved lengre peroder i ro.

3 stk VHF. Sertifisert flåte Jan 24. Automatisk nødpeilesender på tak. Ellers alt av påkrevd sikkerhetsutstyr og sertifiseringer.

Større samlezink på hekk for motor som er synlig og utskiftbar om båten ligger i sjøen.

Radio med dab og flere høytalere enn std både inne og ute, høytalere både i ht-tak og grp bøyle på akterdekk.

Båten var i November 24 oppe på land for zinkbytter, bunnsmøring samt polering under fenderlist. Service på motor og gear ble også utført i samme periode.

Siste motorservice utført i Oktober 2025.

Denne har lengde under kravet på 1067.

Det følger med 10stk 2.5 kg lodd og 2.stk 380l kar.

Innbytte i eiendom, båt, bobil, bil osv er mulig.

Kan leveres med full gjennomgang hvor som helst langs kysten.

Prisen er eks mva.

Tlf 45396804.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Viknes
Modell
1030 KS
Modellår
2017
Type
Yrkesbåt/Sjark/Skøyte
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
440.0 hk
Motorfabrikant
Yanmar
Type motor
Innenbords
Topphastighet
28 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Lengde i fot
35 fot
Dybde
80 cm
Bredde
340 cm
Soveplasser
6
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
LG 9876

Utstyr

Se produksjonsbeskrivelse. Meget godt og spesielt utstyrt. Fiskeriregistrert. Mva spes. Pris eks mva.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

7730 Beitstad
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

379618677

Sist oppdatert

16. desember 2025, 12:42

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Viknes
Yrkesbåt/Sjark/Skøyte