Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/NB

Bildegalleri

Hjemmehavn, Vallersund. (1/43)
Vallersund

NB 840

Flott NB 840

Modellår

2001

Lengde

28 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

510 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Flott NB 840 til salgs. Masse bra utstyr som gjør det til en kjekk feriebåt. Har vært i vårt eie siden våren 2020. På den tiden har vi utforsket kysten mellom Averøy/Kristiansund til Steigen i nord. Nå selger vi siden vi har for liten tid på sommeren pga endret jobbsituasjon. Vi håper at noen vil få like stor glede av båtlivet som vi har hatt med NB'en vår. Klar for overtakelse på kort varsel, men har heller ingen hast med å selge.

I vårt eie har vi kostet på en del i ekstra utstyr, kan nevne ny kartplotter, autopilot, DVD, automatisk trimplan nivåkontroll, overhaling av propeller, eksosbend i 2024, ny turbo i 2025, vannpumpe, kran på badet, 115AH startbatteri 2025, 2 x 100 ah forbruksbatteri nå i 2026 etc.

Motoren er en VP KAD 300 med ca 1470 timer på telleren. DP-G drev og duopropeller i stål. Drevet ble byttet i 2021 til et brukt med nå antatt 850 timer. Det gamle drevet havarerte, og prisen på et nytt gjorde at vi valgte et brukt drev. Dette fungerer helt topp og vi har ikke hatt noen problemer med det etter montering. Jeg har hatt båten opp i 31 knop uten å makse fullstendig. Vi marsjer stort sett på 3200 o/min og holder da rundt 26 knop, antatt dieselforbruk i marsj kan være 35-40 ltr/time.

Oppe på slip nå 18-21 april og bunnsmurte under, skiftet sinker og polerte propellene. Satte også inn propellakselen med nytt fett, slik at propellene blir enkle å ta av neste gang. Polert skrog under fenderlista.

Stikklugar med plass til 2, frontkabin med dobbelseng og ekstra custom-made seng over den lille sofaen. Går greit å ligge 5 personer i båten. På det meste har vi vært 6 voksne, 1 baby og 2 små hunder på tur med overnatting. Anbefales egentlig ikke pga plassen, men det gikk :-)

Det beste ekstrautstyret på båten er uten tvil autopiloten. Den er koblet til kartplotteren og følger ruter du legger opp der. Her kan du sitte i kapteinsstolen og bare nyte turen mens du delegerer styringen til autopiloten.

Tauverk, fendere, dregg, puter etc følger med, også teppe på dekk, bord ute og 4 stoler. Kalesje er ikke ny, men vi skiftet vinduer i 2023 og fikk sydd over sømmer. Den lekker ikke og holder noen år til.

Alt i alt en veldig kjekk turbåt med bra aksjonsradius og god plass.

Spesifikasjoner

Merke
NB
Modell
840
Modellår
2001
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
272.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta KAD 300
Type motor
Innenbords
Topphastighet
30 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
3 600 kg
Lengde i fot
28 fot
Dybde
100 cm
Bredde
330 cm
Soveplasser
5
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
RCF086

Utstyr

Raymarine Axiom 9 kartplotter
Raymarine autopilot
Simrad radar
Mente Marine automatisk timplan kontroller VHF
Grundig DAB-radio medhøyttalere inne og ute
Gasskomfyr med 2 bluss og stekeovn
Kjøleskap
Mikuni dieselvarmer
Defroster
Baugpropell
Varmtvannsbereder med elektrisk kolbe og veksler mot motor
LED-lys i hele innredning
Toalett med elektrisk pumpe
Septiktank 80 ltr
Vanntank 200 ltr
2 x 250 ltr dieseltank
Gummijolle med Suzuki 6 hk
Tauverk Fendere etc

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

7167 Vallersund
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

371182730

Sist oppdatert

23. april 2026, 17:51

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

NB
Cabincruiser