Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Andre
Selges av Aker Yachts AS

Bildegalleri

(1/31)
Høvik

Andre DEKKHUSBÅT: Slotta 40CC -Hev/Senk Kjøl- Nye Seil 2025!

DEKKHUSBÅT: Slotta 40CC -Hev/Senk Kjøl- Nye Seil 2025!

Modellår

2004

Lengde

40 fot

Type motor

Innenbords

Seter

5

Pris

1 300 000 kr

Logg inn og skriv til selgeren før noen andre gjør det. Du kan også lagre annonsen eller få varsler når noe lignende dukker opp.

Selgerens infokort

Aker Yachts AS logo

Aker Yachts AS

Se org.nr. på brreg.no,

5+ år på FINN

,Sandviksveien 120, 1363 Høvik,Se butikkside på FINN,Se forhandlerens 65 annonser
Medlem av Norboat logo

Medlem av Norboat

Se dine fordeler

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra If

Beskrivelse

* Godt Utstyrt

* Nye seil i 2025

* Hev/senk kjøl

* El vinsjer 

* To lugarer

* Litium forbruksbatterier 

* Solcellepaneler


Vi har nå til salgs en Slotta 40CC! En båt med gode seilegenskaper med hev og senkbar kjøl samt god komfort, designet av Frank Neubelt som vanligvis er en designer for mange Mega yachts.

 

Standard

Rask famillebåt der man har tenkt på god planløsning, god høyde på 190 cm under dekk, badeplatform, mm. Samtidig er Slotta 40 CC en lettstyrt båt med utstyr og rigg som gjør at man kan seile den alene. Utstrakt bruk av teak i båten, med bl a teak dekk. 


Planløsning

Enkel ombordstigning via baugspyd eller akter. Videre kommer du til en romslig cockpit med benker med teak dørk rundt hele styrekonsollen. Fra styreposisjonen har du god oversikt over både båt og mannskap ombord. Dashbordet har en flott design og er ryddig og oversiktlig med en rekke av navigasjon og elektronisk utstyr. Ned leider forover fra cockpit, kommer du ned til en romslig salong med god takhøyde på nesten to meter. På babord side er det en stor sofa langs bordet og en to lenestoler på styrbord side. Godt med lagringsplass under dørken. Bad/toalett på babord akterut med vask. Dobbel lugar på styrbord akterut med hengeskap for klær.  Separat kartbord på babord side i salongen i tilknytning til salongen, med stort display til navigasjon. På styrbord side en langsgående bysse med to kjølebokser, en praktisk vask med to oppvaskkummer, gass komfyr med to bluss samt ovn, innebygd microovn med mange funksjoner, samt god benkeplass. Mastercabin i baugen med masse skapplass og eget bad med dusj.


Sjøegenskaper

Båten er sjøsterk med en vekt på 8 000 kg og er utstyrt med en hydraulisk heve/senke kjøl som gir deg en dybde forskjell fra 2.40 m til 1.40 m. Båten er utstyrt med tre elektriske vinsjer 2 for genoa-skjøter og et for storseil-fall som gjør båten lettmanøvrert og kan seiles lett uten mannskap. Båten ble oppgradert under vannlinjen i 2021 med nedpussing og ny epoxy grunning og påført 5 strøk coppercoat.  Meget godt bunnstoff med garantert 15 års varighet.  Båten ble sprøytemalt i 2018  


Motor/Utstyr

Båten driftes av Volvo penta D2-55C med 55hk og har en fart på ca 7 knop. Ca 1400 motortimer. Båten er også utstyrt med baugthruster fra Vetus. Lewmar elektrisk ankervinsj forut, samt elektrisk vinsj akter med 50 m bytau, montert 2023.


Båten ligger i Mandal, og kan besiktes der etter avtale. Ta kontakt med megler for ytterligere informasjon og avtale om visning!

 Johan

Båt megler

T.+47 40617382

johan @ akeryachts. no



IKKE FÅTT SVAR?

Vi opplever noen ganger at kunder ikke får svar på e-post fra oss. Da har mest sannsynlig svaret havnet i søppelpost/SPAM filteret. Sjekk dette dersom du savner svar fra oss.

Tekst og bilder i denne annonsen er beskyttet av åndsverksloven. Brudd på disse rettighetene er belagt med vederlags- og erstatningsansvar, jf. åndsverksloven § 81

Spesifikasjoner

Merke
Andre
Modell
DEKKHUSBÅT: Slotta 40CC -Hev/Senk Kjøl- Nye Seil 2025!
Modellår
2004
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
55 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta D2 - 55C
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
8 000 kg
Lengde i fot
40 fot
Dybde
240 cm
Bredde
370 cm
Sitteplasser
5
Soveplasser
5
Farge
blå
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

Navigasjon:

  • B&G Zeus3 9´ plotter med fart/dybde, vind
  • B&G Autopilot med trådløs
  • EME kompass
  • NMEA 2000
  • Furono Radar med plotter
  • AIS kl B m egen antenne
  • VHF med tilhørende antenne + en stk bærbar Simrad VHF

Seil:

  • Genua i Cr-laminat Triradial ca. 125 % (2025)
  • Genua 150 % (2005)
  • Genua 100 % (2005)
  • Fokk på strekkstag (2005)
  • Stormfokk (Ikke brukt)
  • Genaker Code 1 (Ny 2019)
  • Storseil Cr-Laminat, Triradial (2025)
  • Storseil (2005)
  • Tilhørende tauverk

Motor/drift:

  • Volvo Penta D2 55 C - gått ca 1400t
  • Seildrev Volvo Penta 130
  • Volvo Penta 3bl foldepropell (ny 2016)
  • Baugpropell Vetus 150mm
  • Lewmar ankervinsj i baug
  • 300 amp litium forbruksbatterier (Nye i 2019)
  • 60 amp startbatteri (Ny 2021)
  • 220 amp AGM batterier til baugpropell og ankervinsj (Nye i 2014)

Tanker kapasitet:

  • Leveres med full Dieseltank 125l
  • Septiktank 80l
  • Vanntank 250l
  • Varmtvann 40l

Annet utstyr:

  • Kjøleboks 25l
  • Kjøleboks 30l
  • Vannpumpe
  • El toalett
  • Dusj/bad
  • Dusj akter
  • Vannvarmer TTDW120, vvtank, motor og liten radiator
  • Varme 5000w Webasto
  • Badestige
  • Rockna anker 20kg foran
  • Bruceanker bak, syrefast med 35m ankerbånd
  • Fendere og fortøyninger
  • Båtshaker
  • Zodiak 8 fot gummibåt
  • 2,4hk Honda
  • Gasskomfyr
  • Radio digital i salong og cockpit med DAB-antenne
  • Takhøyde i salong er 190cm
  • Landstrøm tilkobling med automatsikringer
  • Inverter 3000watt
  • Solcellepaneler 220watt
  • Båtmannsstol
  • Vinterpressenning (2024)
  • 4 pers redningsflåte (Ny 2019)

 

 

 

 

Ta kontakt med din Aker Yachts megler for:

* Gratis verdivurdering av nåværende båt 

* Finansiering 

* Frakt - båten kan leveres på ønsket sted

* Forsikring med motorhavari inkludert 

* Securemerking 

* Sensar Marine SmartBoat system

* Skipsregistering

* Registering i Småbåtregistret   


Aker Yachts AS benytter sikker klientkonto til innbetalinger, og forestår oppgjør til selger når båten er overtatt og akseptert av kjøper.

Megler tar forbehold om eventuelle feil i annonsen, herunder også feil i utstyrsliste.  Opplysninger om båten er gitt i god tro, og i henhold til selgers opplysninger og egenerklæring. Selger har opplysningsplikt for eventuelle feil og mangler på båten. Dette fremgår av selgers egenerklæring. Maksfart er opplyst fra fabrikant, og/eller selger, og må anses som teoretisk da farten påvirkes av trim, vindforhold, bunnstoff, groe, vekt etc. Vi anbefaler kjøper alltid å besiktige, kontrollere, prøvekjøre, teste båt og oppnådd fart med kvalifisert fagmann.

Aker Yachts AS er kun en mellommann og er ikke part i kontrakten. Aker Yachts AS har ikke kjennskap til tilstand på båt, motor, gir, aksel, drev eller utstyr utover det som er oppgitt i selgers egenerklæring.

Aker Yachts AS eller Megler har ikke ansvar for selgers opplysninger om båten/utstyret som er gitt av Selgeren. Kjøper er gjort uttrykkelig oppmerksom på at Megler opptrer kun som mellommann for Selgeren, og Megler er ikke solidarisk ansvarlig med Selgeren.

 

Selges av et medlem av Norboat. Når du kjøper et produkt eller en tjeneste fra et Norboat-medlem, vet du at de er tilknyttet en handelsorganisasjon som arbeider for å skape best mulig rammeverk for båtbransjen og båtferdsel basert på trygt båteierskap.

Lær mer om fordelene ved å kjøpe fra et Norboat-medlem

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Sandviksveien 120, 1363 Høvik
Kart
Aker Yachts AS logo

Aker Yachts AS

Profesjonell båtmegling for et trygt og vellykket båtsalg! Våre meglere er båtkyndige fagpersoner med erfaring fra salg av både bruktbåter og større yachter. Vi etterstreber å sikre kvalitet og trygghet gjennom hele prosessen. Vi tilbyr en helhetlig båtmeglingstjeneste og håndterer alle deler av båtsalget på dine vegne. Med Aker Yachts får du en profesjonell samarbeidspartner som ivaretar hele salgsprosessen – enkelt, effektivt og trygt. Ta kontakt med din Aker Yachts-megler for: • Verdivurdering av nåværende båt • Finansiering • Frakt – båten kan leveres til ønsket sted • Forsikring, inkludert motorhavari • Båtselger-forsikring • Secure-merking • Skipsregistrering • Registrering i Småbåtregisteret • Survey/takstmann Selge båt? Aker Yachts AS er et av Norges største båtmeglerfirmaer, Fler og fler selgere og kjøpere foretrekker å handle gjennom et profesjonelt meglerfirma, da dette gir økt trygghet for både kjøper og selger. Vi har en omfattende portefølje av potensielle kjøpere gjennom vårt unike CRM-system. Som et seriøst og ansvarlig selskap håndterer vi hele salgsprosessen – fra A til Å. Referanser gis gjerne på forespørsel. Vi har også tilgang til internasjonale salgsplattformer for markedsføring av båter. Kjøpe båt fra utlandet? Gjennom vårt internasjonale nettverk skaffer vi de fleste båttyper! Vi håndterer hele prosessen, inkludert frakt, import, fortolling og registrering. Ta kontakt i dag for mer informasjon om din drømmebåt. Ansvar Aker Yachts AS benytter sikker klientkonto for innbetalinger, og forestår oppgjør til selger når båten er overtatt og akseptert av kjøper. Megler tar forbehold om eventuelle feil i annonsen, herunder feil i utstyrslisten. Opplysninger om båten er gitt i god tro, basert på selgers opplysninger og egenerklæring. Selger har opplysningsplikt om eventuelle feil og mangler, jf. selgers egenerklæring. Oppgitt toppfart er basert på produsentens og/eller selgers informasjon og må anses som teoretisk, da faktisk fart påvirkes av blant annet trim, værforhold, bunnstoff, groe og last. Kjøper anbefales alltid å besiktige, kontrollere, prøvekjøre og teste båten sammen med kvalifisert fagperson. Aker Yachts AS er kun mellommann og er ikke part i kjøpskontrakten. Selskapet har ikke kjennskap til båtens tilstand, herunder motor, gir, aksel, drev eller utstyr, utover det som fremgår av selgers egenerklæring. Aker Yachts AS eller megler er ikke ansvarlig for opplysninger gitt av selger. Kjøper er uttrykkelig gjort oppmerksom på at megler kun opptrer som mellommann og ikke er solidarisk ansvarlig med selger. Eventuelle feil eller mangler er et forhold mellom kjøper og selger. Kjøpet reguleres av gjeldende norsk kjøpslov eller forbrukerkjøpslov. Fartøyet tilbys for salg med forbehold om prisendringer eller tilbaketrekking uten forvarsel. Oppgitt pris er en prisantydning, og selger forbeholder seg retten til å akseptere eller avslå ethvert tilbud.
Se butikkside på FINN

Adresse

,Sandviksveien 120, 1363 Høvik

Åpningstider

Stengt · Åpner kl. 09:00 på mandag
,
Vis åpningstider
,
  • Mandag
    09:00 - 17:00
  • Tirsdag
    09:00 - 17:00
  • Onsdag
    09:00 - 17:00
  • Torsdag
    09:00 - 17:00
  • Fredag
    09:00 - 17:00
  • Lørdag
    Etter avtale
  • Søndag
    Etter avtale

Lenker

  • ,Se forhandlerens 65 annonser
  • ,Besøk nettsiden,

Vi tilbyr

  • ,Lang erfaring og tung kompetanse
  • ,Stort nettverk og omfattende kundeportefølje
  • ,Proaktive meglere som er tilgjengelige 24/7
  • ,Fornøyde kunder. Vi sikrer prosessen fra A-Å
Org.nr.: 983398138·Se på brreg.no,

Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.

Annonseinformasjon

FINN-kode

364758746

Sist oppdatert

30. april 2026, 13:11

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Andre
Seilbåt/Motorseiler