Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Lotus Seven
Super 7 s2 , Cosworth
1962
30 132 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for C 6270
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Bilen ble tatt inntil Norge fra USA i 1996. Jeg kjøpte den i 1999 hos Roadster Square AS, den var da gul. Den var da reg på norske skilt C6270.
Kjørte litt før jeg startet restaureringen. Fjernet all aluminium som var i relativt dårlig forfatning. Slagloddet inn nye rør etter rust. La også inn forsterkning i setepartiet. Laget fester til vifte. Til Drammen med rammen for sandblåsing og grunning. Kjøpte inn aluminium og fikk den skåret med gammel kledning som mal, deretter poppet inn (1-2000). El kabling var ikke bra satte inn ny riktig kabel og fler sikringer. Kjøpte riktige baklys fra England.
Motor var 1350 ccm med bare 3 veivlager, ble rådet til å skaffe meg en 1600 motor. Motor ble fullt overhalt og trimmet (150?) Tørrsump bunnpanne og oljetank. Utvidet radiator, nytt eksosanlegg. Triumph Spitfire diff, og kraftigere drivaksler. Satte inn skivebremser fram, nye bremserør. Nye drev i girkasse så den ble tettsteget. Instrumentpanel var helt uorginal, gjorde den slik denne modellen skal være.
Mesteparten av de utbyttede delene og motor følger med.
2005 ble den EU godkjent, kjørte litt med den, kanskje 10-20 mil? Deretter lagret i mange år på gård i Lier. Grunnen til lagring var at jeg begynte å bygge fly.
Bilen er nå lagret hos min sønn som bor i Slemmestad.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Ikke oppgitt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Lotus
- Modell
- Seven
- Modellår
- 1962
- Karosseri
- Annet
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 150 hk
- Kilometerstand
- 30 132 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 650 kg
- Seter
- 2
- Dører
- 2
- Størrelse på bagasjerom
- 50 l
- Farge
- Sølv
- Fargebeskrivelse
- Aluminium karross, oransje/røde skjermer. Kalesje svart m/hvite lister
- Interiørfarge
- Rød
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- C 6270
- Chassis nr. (VIN)
- SB 1402xxxxxxxxxx
- 1. gang registrert
- 19.05.1998
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Selgers kjennskap til bilen
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Full restaurering
Er eller har motoren vært trimmet?
Ja.
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.