Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Andre

Bildegalleri

Første bildet (1/14)
Horten

Trygg og god seilskøyte godt vedlikeholdt.

Randøy Sloop 34fot

Modellår

1998

Lengde

34 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

550 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Vi selger vår romslige og trygge seilskøyte.

Etter mange år med seilskøyte er det på tide å gi seg, vi har derfor redusert prisen betydelig.

Gaffelrigget seilskøyte 34fot, Randøysloop forlenget med 5 fot. Meget godt vedlikeholdt. Alt av pentryutstyr følger båten. Sjøsatt første gang i 1993, men helt og fullstendig ferdigstilt i 1998. Deretter ny motor i 2007, godt kun 500 timer, ny rigg/mast og pentry i 2009 (overhalt i 2018). Alt av beslag vire mm i syrefast stål. Skroget er meget solid bygget, det er lagt 4 strøk epoxy på skroget som igjen er malt (lett å vedlikeholde). Det er ellers rekker av eik, dekk og hyttetak belagt med teak som er limt på glassfiberunderlag. Hyttetak og dekk er underisolert med neopren (vinterisolert). Hyttesider i furu, Styrebrønn i eik og teak. VC med septiktank, bad. Vanntank og dieseltank i syrefast stål. Volum pr. tank 380Liter. Vann på babord side og diesel på styrbord side. Varmt og kalt vann.

Her er en gylden mulighet for deg som planlegger langtur eller bare hyttekos på vannet. Søsterbåten har krysset Atlanteren fire ganger.

Båten egner seg også meget godt som "STUDENTBOLIG" for 2 eller bare en. Det er to doble køyer akter og to køyer i baugen. Diesel fyrt ovn som varmer hele skuta om vinteren, isolasjonen gjør at hun er kjølig på sommeren og varm om vinteren.

Hun seiler godt og stødig, det er innbakt 4 tonn bly i kjølen og 1 tonn ekstra opp på kjølen i lasterom under dørken. Totalt seilareal er 87 kvm, fordelt på storseil, fokk (selvslående) og klyver på rull. Hydraulisk rattstyring. Jeg kan nås på telefon 98261746

DU MÅ GJERNE GI ET BUD

Båten er beliggende ved fast plass i Horten, Solviken Båthavn.

Spesifikasjoner

Merke
Andre
Modell
Randøy Sloop 34fot
Modellår
1998
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
55.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta D-2 55
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Lystall
92
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
9 500 kg
Lengde i fot
34 fot
Dybde
145 cm
Bredde
398 cm
Soveplasser
6
Farge
Sort med hvit fenderlist, lakket eikefenderbord og rustrød stripe.
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

Kompass, GPS/kartplotter, dybdelogg og Autopilot. Båten selges med alt av pantryutstyr og verktøy for bruk. Fullt ut bruksklar.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3189 Horten
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

360009377

Sist oppdatert

10. april 2026, 11:34

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Andre
Seilbåt/Motorseiler