Bildegalleri
Gobbi 345 SC
Gobbi / Atlantis 345 SC - med båtplass ut 2026
2006
37 fot
Innenbords
10
Pris
1 090 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Gobbi / Atlantis 345 SC selges - årsmodell 2006, men første gang sjøsatt 2007.
Båten er registrert i skips registeret, og kan derfor belånes. Båten har hatt 3 eiere, jeg har hatt båten siden 2009 - og kjenner den godt. Komplett motorservice og drevservice utført hvert år siden båten var ny. Vårens drevservice vil bli utført av LaSa midten av mai 2026. Generator service og vinterkonservering utført hver høst. Full service historikk medfølger. Gangtid maskiner ca 1100 timer.
Båten er "riktig" motorisert med 2 stk Volvo Penta D4-260 motorer, her har du moderne dieselgjerrig drivkraft som kan ta båten opp mot 40 knop - uansett hvor mange gjester du har ombord. Du slipper de gamle KAD motorene som ikke akkurat er energi - og miljøvennlige. Båten har en unik og meget smart planløsning, vi har ennå tilgode å se noe bedre for båter i denne klassen. Solseng ute kan opprettes ved å senke salongbordet, og legge på medfølgende pute - smart! Stor og romslig cockpit, med plass til hele familien med venner og kjente. Kjøleskap og anretningsbord med vask ute. Gode lagringsmuligheter inne og ute. Dobbeltseng med myk overmadrass i baugen, og dobbeltseng i lugar (ekstra madrasser kan overtas). Det er også vask og toalett i lugaren. Hev/senk bord i salong for ekstra soveplasser.
Stor badeplattform med lav innfellbar badestige, perfekt for barna - som "bor" der ute hele sommeren. 20 kg dregg akter (bruce anker), denne sitter uansett vær. 15 kg dregg i baugen. Alle puter og seter i cockpit er omsydd med Sunbrella stoff, og solmadrasser på dekk er omsydd med sunbrella vannavvisende materiale (Inkl vanntett overtrekk). Utført 2012 (kost 25k) Nytt salongbord og anretningsbord ble bygget hos møbelsnekker i 2015 (kost 27k)
Båten har også blitt kledd med carbonfolie, jeg har noen ruller med restmateriale som ny eier kan overta. Folien kan enkelt fjernes fra båten med hjelp av en varmepistol iløpet av en time, for den som ikke er interessert i dette designet. Båten har helhvitt og uskadet skrog under folien. Sofa inne i salongen ble trukket om i pent stoff i 2020, og dørkteppe i salongen er også byttet. Ny dør av farget komposittmateriale fra cockpit mot badeplattform er også montert.
Denne båten er utstyrt med en 3.5KW dieselgenerator, ikke mange båter i denne klassen som har dette. Perfekt å starte opp denne om kvelden når familien skal dusje osv, da får du strøm nok for natten. Selvsagt også mulighet for å koble på solcelle panel. Du kan ligge i uthavn i mange dager på denne måten! Alle halogen pærer i alle lamper er byttet ut med LED.
Båten har hjemmehavn i Holtekilen Båthavn i Oslofjorden, og kan besiktiges der. Havnen har parkering for bil. Båtplassen kan overtas ut sesongen 2026, mot mellomlegg. Båten er stoffet og polert i mai 2026, klar for nye fine turer!
Havnesjefen i båthavnen kan være behjelpelig med vinterlagring. Stor presenning for vinterlagring kan også evt overtas.
Hvis du vurderer Cranchi, Atlantis, Bavaria, Sessa, Sea Ray eller Windy så bør du ta en titt på denne. Her får du veldig mye bra båt for pengene.
Spesifikasjoner
- Merke
- Gobbi
- Modell
- 345 SC
- Modellår
- 2006
- Type
- Cabincruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 520 hk
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D4-260
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 38 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Vekt
- 7 000 kg
- Lengde i fot
- 37 fot
- Dybde
- 125 cm
- Bredde
- 350 cm
- Sitteplasser
- 10
- Soveplasser
- 6
- Farge
- Hvit og sort
- Båtens beliggenhet
- Norge
Utstyr
KAPASITET:
-Dieseltank 520 liter
-190 liter ferskvann
-60 liter septik
-Varmtvann 40 liter
-180 ah forbruks batteri
-2x 180 ah start batterier
-3.5 KW MASE Generator
UTSTYR:
- Kartplotter Raymarine C120
- VHF Raymarine Radio
- Dybdemåler
- Eberspacher diesel varmer
- Mase 3.5KW Generator
- 2x anker vinsj med fjernkontroll
- Baug trusther med fjernkontroll
- 2x kjøleskap
- 2x dobbelt seng
- Microbølgeovn
- 2 stk kokeplater, kan varme på både el 220V og olje
- Avtagbare solputer på dekk m/regntrekk
- Ny Pioneer stereo m/bluetooth
- Landstrøm
- 2x pumpe toalett
- Stemningslys LED ute & inne
- Trimflaps
- Varmtvannsbereder 40 liter
- Varmt/kaldt vann dusj på badeplattform
- Forberedt for TV i salongen (antenneforsterker montert)
- Båten er foliert med sort carbon, kan enkelt tas av
NYTT UTSTYR:
-Ny Flojet vanntrykkspumpe 2024
-Byttet bossing/hub på alle 4 propeller hos Winrace Arendal 2024
-Ny kalesje 2015
-Nye vinyl vinduer på kalesje 2023
-Ny 50 meter ankerkjetting 2023
-Nytt 180 ah forbruks batteri 2026
-Nytt startbatteri for Generator 2026
-2x Nye startbatteri 180 ah 2022
-Montert ekstra forbruks reservebatteri 120 ah, med strømkrets vender 2018
-Ny Pioneer Marin Stereo spiller 2023
-Ny drevtilt montert 2024
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.