Bildegalleri
Yamaha ET340T
1989
Ikke oppgitt
337 cc
30 hk
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innBeskrivelse
Yamaha ET340T (Enticer) — selges som samleobjekt
Arvet fra bestefar, kjøpt på 80-tallet. Klassisk og lett snøscooter i original stand.
Enticeren var Yamahas svar på et lettkjørt turmarked da den kom på slutten av 70-tallet. Motoren er en 2-takt luftkjølt to-sylinder på 338 cc, med CDI-tenning og automatisk girbox. Toppeffekt er 32 hk ved 6500 rpm, og toppfarten er rundt 90 km/t. Egenvekt ca. 200 kg. Belteoppheng er side-rail med løpehjul. Kjent som en robust og forholdsvis enkel konstruksjon, noe som gjør den populær blant restauratører i dag.
Startes jevnlig på hytten uten problemer — litt choke, så går den. Sist kjørt I 2025, gikk fint.
Vi tror motoren på ett tidspunkt er byttet med en fra en annen ET340T, men er ikke sikre.
Belter og variatorreim er slitt, men holder foreløpig.
Selges som den er, uten garanti. Passer for samlere eller restaurering.
Ta kontakt for flere bilder eller spørsmål.
Ha forbehold om feil i annsonen.
Tar i mot bud da jeg vet ikke helt hva denne går for.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 631 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 10 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Yamaha
- Modell
- ET340T
- Modellår
- 1989
- Type
- Snøscooter
- Effekt
- 30 hk
- Slagvolum
- 337 cc
- Vekt
- 215 kg
- Farge
- Svart
- Registreringsnummer
- ZK8240
- Eiere
- 1
- Tilstandsrapport
- Nei
Utstyr
- Vindskjerm
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.