Gå til annonsen

Du er her

MC/Motorsykler/Harley-Davidson
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Harley-Davidson

Bildegalleri

(1/7)
Tromsdalen
Inaktiv

Harley-Davidson Sportster 1200 XL

Modellår

2005

Kilometerstand

76 400 km

Slagvolum

1 202 cc

Effekt

67 hk

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på PV8859

Beskrivelse

Da min vakre og komfortable "Dronning" fortjener å bli kjørt og stelt godt med, ser jeg meg nødt til å selge henne. "Hun" er en pen 1200 XLC. Hun har en spennende historie: kjørte sine første år i USA, av en kvinnelig soldat. Når soldaten skulle tjenestegjøre i Tyskland, tok hun sykkelen med seg. Der nede på kontinentet forelsket eieren seg i de østeriske alpene, og hun valgte å få dekorert tanken med 2 ulike motiv fra disse fjellene. Denne jobben ble gjort av profesjonelle i Tyskland. Når eieren, etter noen år i Europa skulle returnere til USA, valgte hun å selge sykkelen fordi hun skulle kjøpe ny når hun kom hjem. Dronninga havnet da i Norge, i Buskerud. Her ble hun kjørt i noen år av en mannlig sykepleier som var svært omsorgsfull og ga henne mye omsorg og trim. I 2016 flyttet Dronninga til Tromsø, og i mitt eierskap. Jeg har tørket støv, vasket & polert, men dessverre har hun hatt alt for mye garasjetid disse årene. Nå har jeg fått helsemessige utfordringer som gjør at jeg ikke kan kjøre noe særlig. Derfor ønsker jeg at hun skal få dra til et trygt og godt hjem med mennesker som har lyst og mulighet å trimme henne mye. Hun har vært vinterlagret i oppvarmet garasje. Hun er helt nydelig å kjøre. Salen er senket, så den kan kjøres av person fra 165 cm.- men om du er 190, går det også helt fint 🙂. Selv om hun har kjørt en del mil, er det mange år og mye kjøreglede igjen til den neste eieren.
I tillegg til original sal, følger det med 2 stk. Mustang seter: Solosete og ett passasjersete som kan kobles sammen med dette. Originale sidevesker og sissibar med bagasjebrett følger med. Veltebøyle har hun også. Eksos: Vance & Hines Strightshots HS Slip-on. Originalt eksosanlegg følger med. SE luftfilter kit DynoJet dyser 2 stk ekstralys i tillegg til hovedlys Service i 22, der hun blant annet fikk nytt originalt batteri.
Kun seriøse henvendelser.

Spesifikasjoner

Omregistrering
613 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
65 000 kr
Årsavgift
Les mer
Tilstand
Brukt
Merke
Harley-Davidson
Modell
Sportster 1200 XL
Modellår
2005
Type
Cruiser
Drivstoff
Bensin
Effekt
67 hk
Slagvolum
1 202 cc
Kilometerstand
76 400 km
Vekt
270 kg
Farge
Sort
Registreringsnummer
PV8859
Eiere
3
Tilstandsrapport
Nei

Utstyr

  • 12V uttak
  • Bagasjebrett
  • Effektanlegg
  • Sidevesker
  • Varmeholker
  • Velteklosser
  • Vindskjerm

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

9020 Tromsdalen
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

346965789

Sist oppdatert

11. august 2025, 21:24

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Harley-Davidson
Cruiser