Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Navette S540
+++BILLIG kr49.000,-! 18" Skjærgårdjeep med 140Hk Tohatsu 45knop+++
2005
18 fot
Utenbords
6
Pris
49 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Flott norsk utviklet skjærgårdjeep med en uslitelig 140hk 2t Tohatsu. Perfekt for turer i skjærgården, fiske og vannsport.
Du finner neppe noe bedre og billigere skjærgårdsjeep i denne størrelsen. Er du på jakt etter en prisgunstig og grei allroundbåt, da er dette en veldig grei båt. Praktisk og fin skjærgårdjeep med god stueplass, som er perfekt for tur, fiske og vannaktiviteter. Du sitter godt og skjermet bak den store vindskjermen.
Båten går fint i sjøen og går relativt kjapt for de som ønsker det 45-46knop. Følger med 2 propeller.
Det produseres også kalesjer til disse båtene hvis man ønsker dette, noe som kan være praktisk på vestlandet. Kanskje ikke det peneste på en skjægårdsjeep, men praktisk.
Båt:
Dette er en norsk utviklet båt som ble bygget i Norge, hvor de senere som alle andre merker utfaset produksjonen til utlandet. Det sies at de første båtene var av bedre byggekvalitet enn de av nyere dato. Denne båten ble bygget i 2005 og etter det jeg har sjekket da bygget i Norge. (kan ikke si dette med 100% sikkerhet). En av svakhetene på noen som ble bygget var bla annet selvlensing som tok borti bunnen på båten. På denne båten er dette ikke et problem, da selvlensingen ikke er bygget på den måten. Er du av typen som liker fart, så er 140HK maks motor på denne båten. Du får da respektable 45-46knop. Målt med GPS på telefon.
Motor:
Motor har stått på båten siden den var ny, så ikke en motor som har vært rundt forbi og blitt tuklet med. (Disse motorene er veldig polulær grunnet vekt, stillegående og lite service utgifter) Dette er en 2005mod 140Hk 2t Tohatsu. Dette er vel noe av det mest driftssikre du kan eie. Her er det bare å fylle bensin og vri om nøkkelen. Mye billigere service utgifter og betraktelig mer holdbar en en 4t motor. Impeller, gearolje og plugger nylig byttet. Har desverre ikke noe timeantall på motor.
Utstyr:
-Ekkolodd (usikker på stand, gammel type)
-70l fast tank (Denne er ikke tilkoplet) + 25l løs tank
-Flagg stang m flagg
-Puter forran og bak (Putetrekk over stoler)
-Følger med ny bensinmåler, da gammel er defekt
-Tau/fendere og anker
-Lanterne
-Båt og Motor er securmark (Billigere forsikring)
Legger ved link til test av båten i regi av båtmagasinet (ligger også bilder av testen vedlagt):
https://www.batmagasinet.no/bl200606-battester-dagsturbat/slank-og-sporty-vestlending/240399
For denne prisen selges båten akkurat som den står uten noen form for reklamasjon. Anbefaler derfor å gå igjennom båt og motor før evt kjøp. Slik at dette er ihht hva du forventer!
Tar forbehold om feil i annonsen!
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Navette
- Modell
- S540
- Modellår
- 2005
- Type
- Skjærgårdsjeep/Landstedsbåt
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 140.0 hk
- Motorfabrikant
- Tohatsu
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 45 knop
- Byggemateriale
- Plast
- Vekt
- 530 kg
- Lengde i fot
- 18 fot
- Dybde
- 26 cm
- Bredde
- 210 cm
- Sitteplasser
- 6
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.