Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Volkswagen Golf
RESERVERT! GOLF 1.6-101. EU, NY REG.REIM, VANNPUMPE +++
2000
211 000 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for BP51611
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Flott VW Golf 1,6 bensin bil. Eu godkjent og service utført. Forrige eier var mekaniker og utførte mye på bilen selv. Han kjøpte bilen av verkstedkunde, så bilen har nok hatt god teknisk oppfølging på verksted. Det som er gjort i min eiertid er egeninnsats.
Positivt med bilen:
- Dørlåser på begge sider ble demontert og reparert mars 2025 (førerdør har fremdeles noe feil med låsing).
- Ny drivstoffpumpe/måler juli 24
- Nye hjullager begge sider bak juli 24
- Skiftet reg.reim og vannpumpe juni 24 (ca. 210 000km)
- 4-hjulskontroll juni 24
- Byttet begge fjærer foran samt fjærbeinslager mai 24
- Alle fire bremser er demontert og smurt opp mai 24
- Cab ble vasket og impregnert mai 24. Cab er muligens skiftet da den ser bra ut. Har ikke testet tetthet.
- Ny multireim november 23
- Pumpene til el.cab er overhalt, av tidligere eier, så på denne Golf’en funker faktisk el.cab’en!
- El.vinduer både foran og bak
- Avtakbart hengerfeste (jeg har aldri brukt det)
- Alu.felger
- Eu godkjent
- Div. ting fikset: festet eksosdeksel, justert rattstilling, nytt drivstoffilter, oljeskift, oljefilter, avbalansert alle hjul osv. 2024
Negativt med bilen:
- Grei i lakken, men noe bruksspor finnes på eldre biler som dette.
- Det er rust bl.a. nederst på begge forskjermer (der hjulspruten samler seg; dette er vanlig på disse bilene). Planen var å fikse eller bytte skjermene ila. vinteren, men det rakk jeg ikke. Antar ca. en god dags jobb å demontere, skjære ut og sveise inn nye biter. Eller du kan kjøpe nye. Dette har uansett blitt nedprioritert av meg til fordel for annet og viktigere bruksvedlikehold på bilen. Det må påregnes annen rust også.
- Det er felt inn en bit stoff på førersetets venstre vange. Kjøp deg setetrekk på Biltema eller thansen, så er det "fikset"
- Tetting mellom/rundt tak og vinduer vinduer må sees over og utbedres, kommer noe vann inn ved regn. Dette er vanlig på disse bilene, men mange "glemmer" å opplyse om dette.
- Trenger nytt batteri
- FM radio med knekt antenne, men dette regner jeg med at du bytter ut uansett.
Annen info:
- Jeg har ikke brukt bilen hverken om vinteren (eller når det regner), så den har da vært avregistrert og har kun ett sett med hjul.
Bilen er iblant avregistrert siden jeg nå går på skole et stykke hjemmefra og bruker dagligbilen istedet. Det er fort gjort å registrere igjen for testkjøring og overtakelse. BILEN STÅR NÅ REGISTRERT
Km.stand vil endres da bilen er I bruk.
Jeg føler selv at bilen er jevnt over i grei stand, men siden det er en gammel bil selges den uansett som forevist og prøvekjørt, as is/i den stand den står, uten noen form for klage- og reklamasjonsrett, uansett hva som står på Finn.
Forbehold om feil i annonsen.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 777 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 23 223 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Volkswagen
- Modell
- Golf-Serie
- Modellår
- 2000
- Karosseri
- Cabriolet
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 101 hk
- Slagvolum
- 1,6 L
- Kilometerstand
- 211 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 1 156 kg
- Seter
- 4
- Dører
- 3
- Farge
- Blå
- Fargebeskrivelse
- Mørk marineblå
- Interiørfarge
- Grå og blå
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 23.10.2023
- Neste frist for EU-kontroll
- 24.10.2025
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- BP51611
- Chassis nr. (VIN)
- WVWZZZ1EZYK011948
- 1. gang registrert
- 28.06.2000
- Eiere
- 7
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja.
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.