Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Saga
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Saga

Bildegalleri

Foto juni-23 (1/29)
Tananger
SOLGT

SPESIELT VELHOLDT/PEN SAGA 27 AC M/ 60 HK YANMAR TIL SALGS I ROGALAND

Saga

Modellår

1997

Lengde

27 fot

Type motor

Innenbords

Seter

8

Pris

189 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Selgerens infokort

Master Marine Management AS logo

Master Marine Management AS

Se org.nr. på brreg.no,

5+ år på FINN

,Flatholmvegen 34, 4056 Tananger,Se butikkside på FINN,Se forhandlerens annonser

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

 

Båten som selges for dødsbo (enken til avdøde båteier  (båteier 2) ble kjøpte på Østlandet i 2007.

Båten som har ligget på sjøen  i en lokal båthavn, i siste båteiers eie, har vært svært godt på passet, av en båtvant båteier, med hyppig kontroll/tilsyn og vedlikehold, tilkoblet strøm, el. varme/lufting hver vinter. Slipping / vårpuss hvert år, sist i mai-23.

Båt og motor fremstår som pen og velholdt uten noen kjente skader, utover normal slitasje. En motorkyndig (avdøde eier) sørget for anbefalt vedlikehold/motorservice, (bl.a. med noe hjelp "ved behov") fra lokale båtverksteder. Motoren er kun kjørt ca. 700 gangtimer er startvillig og fungerer uten problemer.

Avdødes enke som ikke er båtvant har begrenset kjennskap til båten og hvilken teknisk vedlikehold som har vært utført, utover at hennes avdøde mann var "svært opptatt "av at alt skulle være i orden . Hun kjenner ikke til noen problemer med båten.

Saga 27 AC er en anerkjent kvalitetsbåt, som også er kjent som "Aukrust båten" etter at den kjente forfatteren/filmskaperen etc, Kjell Aukrust hadde en slik båt, som han og familien benyttet i sommerhalvåret i en årrekke, og som han satte stor pris på.

Et stort antall Saga 27 er produsert og solgt i Norge, Skandinavia og Europa fra 1997 frem til produksjonen av båten ble innstilt  ca. i år 2000. Produksjonen av større Saga båter fortsetter i midlertid og verftet kan normalt levere/skaffe original reserve deler til Saga 27.

Båtens praktiske og funksjonelle innredning med pene tekstiler er fortsatt i svært pen, uten skader utover normal slitasje (nye gardiner til lugaren forut er montert juni-23). Båten er utstyrt med et lukket overbygg forut som inneholder en romslig salong med langsgående benker og spisebord som enkelt kan om riggs om til soveplass for 2 +1, et romslig kleddskap finnes også her. Et praktisk åpent styrehus, under en hard-topp m/stor skyvbar takluke over førerplass, og pantrybenk m/kokeapparat, vask og rikelig med skap/skuffe plass og kjøleskap. er plassert i forkant av akterdekket. Et romslig toalettrom m/WC og vask er plassert i forkant/under førerplass.

En romslig akterlugar m/soveplass for 3 + en romslig solseng med solid rekkverk rundt, på toppen, er plassert i akterkant av akterdekket. Dekket mellom styrehus + toppen av akterlugaren er beskyttet av en solid kalesje. Det romslige akterdekket med benker og et oppslagsbart spisebord, beskyttet av kalesjen, er et populært oppholdssted, under vekslende værforhold.

Båten ligger ferieklar på båteiers båtplass i en lokal båthavn, Goavika i Randaberg, ca. 8 km fra Stavanger sentrum. Båten kan fremvises, prøvekjøres etter nærmer avtale.

NB! MIDLERTIDIG RESEVASJON AV BÅTEN FOR UTENLANDS KUNDE ER NÅ OPPHEVET.

HER ER DET MYE FERIEKLAR BÅT (M/FULLE DIESELTANKER  +/-  300 ltr,) FOR PENGENE.

 

 

 

 

 

 

 

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Saga
Modellår
1997
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
60.0 hk
Motorfabrikant
Yanmar
Type motor
Innenbords
Topphastighet
8 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
2 600 kg
Lengde i fot
27 fot
Lengde i cm
823 cm
Dybde
85 cm
Bredde
270 cm
Sitteplasser
8
Soveplasser
6
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

-   Kartplotter

-   Ekkolodd

-   Auto Pilot 

-   Lyskaster

-   Ankervinsj akter

-   Airtronic diesel varmeapparar

-   Trykkvann; varmt og kaldt

-   Vask i styrehus og på toalett

-   Badeplattform m/ dusj

-    Pantry m/2 platers kokeapparat (Safe-flame – lukket forbrenning) og vask

-    Varmtvannstank

-    Praktisk toalettrom m/ WC (nytt 2022) og vask (septiktank)

-    Nye gardiner i salong/sovelugar forut juni 2023

-    Kraftig bade leider av rustfritt stål/teak, akterut

-    Fendrer og diverse tauverk

 

NB!

-  Ekstra eldre kalesje (til vinterbruk under opplag etc.), medfølger.

- En gummijolle (ref. foto med elektrisk påhengsmotor (ref. fort) kan medfølge mot tillegg.

 

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

4056 Tananger
Kart
Master Marine Management AS logo

Master Marine Management AS

Se butikkside på FINN

Adresse

,Flatholmvegen 34, 4056 Tananger

Lenker

  • ,Se forhandlerens annonser
  • ,Besøk nettsiden,
Org.nr.: 935804140·Se på brreg.no,

Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.

Annonseinformasjon

FINN-kode

307575252

Sist oppdatert

16. juli 2023, 13:44

Referanse

Asbjørn

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Saga
Cabincruiser