Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Nidelv
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Nidelv

Bildegalleri

Klare for helgetur (1/43)
Inaktiv

Nidelv 26

Nidelv 26

Modellår

1988

Lengde

26 fot

Type motor

Innenbords

Seter

10

Pris

179 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Og plutselig så var den der..... 3-fotsyken, eller jeg mener 6-fotsyken :)

Vi har eid Nidelven siden 2018 og har vært strålende fornøyd, men pga. noen helseutfordringer så har vi endt opp med en litt annen båttype.


I sin sjanger og størrelse så kan jeg ikke få fullrost Nidelv 26 nok. I denne båten har vi overnattet 3 voksne personer og 3 barn mellom 10-15 år. Da sov riktignok jeg i salongen oppe. Til vanlig så har vi for det meste vært 2 voksne og 1 barn (12 år)

 

Man får masse funksjonalitet med både salongen fremme, salong oppe, akterkabin, og førerplassen som også er ett fint sted å sitte litt i skyggen.

 

Vi har ikke brukt stikk-køya som soveplass, men som lagerplass for grill, grillkøl, kjøleboks, drikkevarer m.m. Det er også godt med skaper og oppbevaringsplasser rundt i hele båten.

 

Mye var utbedret av forrige eier og i vårt eie har vi for å nevne noe:

  • Oppgradert solcelle-systemet så man kan være ute i mange dager
  • Satt inn dieselvarmer som har uttak fremme i salong, oppe og bak i akterkabin.
  • Byttet ut ankerkjettingen
  • Montert nye lufttette slanger ut av septiktank og fått inn elektrisk pumpe for tømming av tanken. (Det er ikke montert "svenske-tømming")
  • Fjernkontroll til både baugpropell og ankervinsj. Supert for å justere kjettingen når man står på land og skal feste tauene.
  • Fastmontert VHF med ny antenne. Anbefaler alle å ha VHF :)

 

Er flere mindre ting som har blitt gjort og noe av det står i utstyrs-oversikten.

 

Vi har tatt service på motor selv. Det er byttet olje, oljefilter, dieselfilter, luftfilter, sinkanoder, impeller m.m. hvert år. Dieseltankene er inspisert. Vanntank er inspisert og vasket.

(Jeg har excel-ark med navn, typenr, link til produktene hos båtbutikker og pris på alle servicedeler. I tillegg har jeg også endel PDF-filer med manualer som kjøper får)

 

Motoren som kanskje er noe av det viktigste har vi aldri hatt noe som helst problemer med. Båten ligger stabilt på temperatur selv om man presser motoren litt over tid. Marsjer både behagelig og økonomisk rundt 7-8 knop og så kan man fint ligge i 10-11 uten problem. Maks jeg har hatt etter utsetting på våren er vel i overkant av 13 knop. Timeteller til motor funker litt når den vil. Forrige eier oppga timeantallet til å være ca 1800. Så da er vi noe rundt 1950 nå vil jeg tro.

 

Har ikke kommet så langt som å ta service på motor i år, men så å si alle servicedeler utenom motorolje er kjøpt inn. Båten har heller ikke blitt vasket, polert eller fått nytt bunnstoff etter vinterdvalen. Jeg bistår gjerne ny eier med veiledning og den kunnskapen jeg har.

Nidelvklubben på Facebook er forøvrig ett supert sted å få hjelp av andre med samme båt. Du finner dem her: https://www.facebook.com/groups/288242224623

 

Gummibåt og Påhenger

Skulle man ønske så har vi også for salg en Maritim 280 gummibåt og en Tohatsu MFS 6CDS 6hk. Begge deler ble kjøpt i fjor sommer og fremstår som i meget god stand. Påhengsmotoren har integrert bensintank og man kan koble på bensintank i tillegg. Slik at man kan veksle i mellom.

Ekstra tank og slange følger også med

Nypris: 17.000,-  


Jeg. bor i Sarpsborg og båten kan besiktiges på land i Skjebergkilen. Alle omvisnings-bildene av båten er tatt i dag 30.mars.


Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Nidelv
Modell
26
Modellår
1988
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
96.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta TMD31A
Type motor
Innenbords
Topphastighet
13 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
2 500 kg
Lengde i fot
26 fot
Dybde
90 cm
Bredde
285 cm
Sitteplasser
10
Soveplasser
5
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
UAE400

Utstyr

Ankervinsj - med 7,5Kg Bruce og kjetting (ny kjetting 2019)
Side Power fjernkontroll for baugpropell og ankervinsj (2018)
Baugpropell
Dieselvarmer - Autoterm Air 4 KW 12 Volt (2021)
Solcellepanel 35w på targa m/FOX-320 regulator og FOX-MD1 display (Lader startbatteri)
Solcellepanel 2 x 80w fleksible panel m/Victron MPPT 75/15 regulator Bluetooth (2020)
Lowrance Globalmap 7500C Kartplotter - eldre type
Ekkolodd Garmin Fishfinder 250
Jabsco pumpetoalett (bytta servicedeler 2020)
Varmtvannsbereder 30 liter
Kjøleskap 48 liter
VHF - Standard Horizon GX1400 + ny Glomex antenne (2020)
Liten TV i salongen
TMC Membranpumpe septikk-tømming (2019)
Oppgradert med nyere sikringsholdere (Blue Sea)
CO-alarm i salongen
Blandebatteri pentry (2020)
Presenning og presenningstativ

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1738 BorgenhaugenLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

253190768

Sist oppdatert

31. mars 2022, 18:45

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Nidelv
Cabincruiser