Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Askeladden C62 Cruiser
Askeladden C62
2014
20 fot
Utenbords
6
Pris
249 999 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Askeladden 20 fot – velholdt familiebåt klar for sommeren
Etter mange fine år har vi bestemt oss for å selge vår kjære Askeladden. Båten har vært en trofast følgesvenn og gitt oss mange gode opplevelser, men de siste årene har båtturene blitt færre, og vi ser at tiden er inne for at noen andre kan få glede av den.
Båten er 20 fot lang og byr på en flott kombinasjon av stil, komfort og funksjonalitet. Den egner seg perfekt for dagsturer, men har også god plass og muligheter for overnatting for 2–3 personer. Innvendig er den utstyrt med trykkvann og ferskvanntank, samt et pumpetoalett med septiktank – toalettet er ikke brukt. Båten har stort sett vært tildekket med havnekalesje, og hovedkalesjen er så godt som ubrukt og fremstår nærmest som ny.
Motoren er en Suzuki 115 HK firetakts, som i realiteten er samme motorblokk som 140 HK. Denne ble profesjonelt justert elektronisk av verksted for å gi økt effekt, og samtidig ble det montert en stålpropell. Resultatet er en topphastighet på rundt 36 knop, og en komfortabel marsjfart på 25 knop – med lavere turtall og redusert motorstøy. Båten og motoren gir sammen svært gode sjøegenskaper og en behagelig kjøreopplevelse.
Vi har hatt båten i 10 år og alltid tatt godt vare på den. Den har vært kjørt i ferskvann hver høst, og service ble fulgt opp på verksted i garantitiden. Etter det har vi selv utført jevnlige oljeskift og løpende vedlikehold. Nå er båten nypolert, stoffet og nylig sjøsatt – helt klar for prøvekjøring og nye eventyr på sjøen.
Ta gjerne kontakt dersom du ønsker mer informasjon eller vil komme og se på båten. Dette er en solid, brukervennlig og pen båt som er klar for mange fine turer!
PS: Noen av bildene er tatt for 3-4 år siden.
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Askeladden
- Modell
- C62 Cruiser
- Modellår
- 2014
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Bensin
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 130.0 hk
- Motorfabrikant
- Suzuki
- Type motor
- Utenbords
- Topphastighet
- 36 knop
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Lengde i fot
- 20 fot
- Sitteplasser
- 6
- Soveplasser
- 3
- Farge
- Hvit
- Båtens beliggenhet
- Norge
- Registreringsnummer
- MEC383
Utstyr
-Kartplotter
-Kokeapparat
-Fendere
-Tauverk
-2 dregger
-Havnekalesje
-Båt og motor er securemerket
-Timetall på moter er 300 timer
-Opplagshenger kan følge med for 15.000 kr
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.