Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Opel/Astra
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Opel Astra

Bildegalleri

Bildet er en tanke manipulert (1/8)
SOLGT

Opel Astra

1.6 GLiS

Modellår

1993

Kilometerstand

154 530 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

NÅ EKSTRA BILLIG!

Nei, den er ikke EU-godkjent. Men den har gule oblater, så du må være utstyrt med ekstra lite flaks eller elendig kjøreatferd for å bli hekta den første uken iallefall.

Tiden er inne for å kvitte seg med skranglekjerra. Den overlates for en rimelig penge til en som samler på drittbiler eller er glad i å skru.

Bilen er en 1.6 liters GLS med flossede seter, sentrallås, automatgir, soltak, midtarmlene bak og lys i baksetet. Med en flekk lakk og fryktelig mye sparkel er denne utmerket som diplomatbil for et østafrikansk land.

Den er faktisk overraskende sprek. Jeg har dratt fra flere BMW'er ut av lyskryss. Sikkert fordi de ikke hadde ventet noen konkurranse.

Den var sikkert det ypperste i teknologi i sin tid, med følgende utsøkte utstyr:

- Elektronisk styrt automatgir med kunstig intelligens, som tilpasser seg din kjørestil. Egen sportknapp som tenner en kul lampe i dashbordet. Egen snømodus som sikrer ekstra mye sprut hvis du spinner på snø. Med årene har den blitt selvbevisst og humørsyk. Pass deg for andregiret, det kan bite. Mekanisk ble den overhalt av heltene hos ATS på Fetsund for noen år siden, men ingen kom på å sende den til psykolog. Den liker ikke regnvær, men trusler om å kjøpe ny bil virker. Girspaken er nesten ny - den gamle knakk.

- 1.6 liters 8-ventilers innsprøytingsmotor som går som en klokke og starter hver eneste gang. Den må føle seg for god for resten av bilen. Toppen ble slipt for noen år siden av en som er glad det ikke var en 16-ventiler. Mange ventiler er altså ikke alltid bra.

- Én airbag. Nei, det har aldri vært en på passasjersiden. Tyskerne mente antakelig at passasjerene måtte klare seg selv.

- Sentrallås på tre av fire dører, og ikke på bagasjerom. Men det er sikkert bare noen løse ledninger.

- Soltak i glass som dessverre har begynt å lekke litt. Det kan både gå oppover og bakover.

- Elektrisk justerte og delvis oppvarmede speil. Venstre blir ikke varmt, og ser ut til å ha fått en smell.

- En absolutt forferdelig CD-spiller fra Philips. De burde holdt seg til barbermaskiner. Høyttalere foran og bak med ikke så verst trøkk.

- Hengerfeste så du kan bruke den til å kjøre søppel med. Den kan trekke 1000 kilo, også gjennom en hekk. Bare spør nabo'n.

- Opplegg for lyktespylere. Selve spylerne har ramlet av for lengst, men pumpen og slangene er der fremdeles, og kan med fordel brukes til å sprute på fotgjengere og annet. Lyktespyleren har egen tank, og man kan derfor fylle den med farge eller andre morsomme væsker.

- Gjennomført stygg med blå finish og bulker nesten over alt. Her trenger du ikke være redd for å dulte borti andre biler såfremt du kommer deg unna med det. Masse rust å teste vinkelsliperen med. Det er høl gjennom over den ene bakskjermen. Det svinet som solgte meg den har sikkert bulka og sparklet uten å fortelle meg det. Frontruta er ganske ny etter at noen slengte en snøskuffe inn i den gamle. Støtfangeren bak er ganske ny etter at noen rygga på den.

- Vinglete forstilling fordi vulkingen i foringen og hyseforkoblingene må byttes. Eller noe.

- Et dårlig batteri av ukjent alder. Ganske ny vannpumpe. Ganske ny reggreim. Termostat som fusker. Men varmeapparatet blir varmt det.

- Bakrutevarmer som faktisk virker! Hva gir du meg?

- Det følger også med ni stålfelger med gummi på. To av vinterhjulene har til og med pigger. Én hjulkapsel følger også med. Reservehjulet tror jeg er bra.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 529 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
2 999 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Opel
Modell
Astra
Modellår
1993
Karosseri
Sedan
Drivstoff
Bensin
Slagvolum
1,6 l
Kilometerstand
154 530 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Seter
5
Dører
4
Farge
Blå
Interiørfarge
Blå
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • Airbag foran
  • Antispinn
  • Elektriske speil
  • Hengerfeste, fast krok
  • Lasteholdere/skistativ
  • Midtarmlene
  • Oppvarmede seter, foran
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Sommerdekk på felg
  • Takluke
  • Vinterdekk på felg

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3038 DrammenLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

18575717

Sist oppdatert

4. september 2009, 17:58

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Opel
Opel Astra