Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Saga

Bildegalleri

(1/38)
Tolvsrød

Saga Sagen Boats 26

Sagen 26 Plast Snekke 1996

Modellår

1996

Lengde

26 fot

Type motor

Innenbords

Seter

10

Pris

15 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Båten er støpt og bygget i 1996 og har en BMW D50 Marine Diesel motor fra 1987 som bruker lite drivstoff.


Den har en ny spesiallaget kalesje til 22.000,- med god takhøyde og store vinduer.

Selges rimelig da gassen har hengt seg opp og har ikke kunnskap til å fikse problemet.

Motoren starter men går da på full gass.


Alle puter har fått ny 10 cm skumgummi og nytt trekk inne og ute i nyere tid.

Det har vært skiftet ny propellaksel og pakning på den.

Nyere kaptein stol, eksos, starter og batterier.

Kabinen har garderobeskap og et fast toalett. Det er liggeplass til 3 personer der, eller
man kan sette opp bordet i stedet.


Treverket i båten har blitt slipt ned og lakkert opp igjen.

Det er badeplattform bak med ute dusj.


Sideplatene til motorrom og gulvplatene kan fjernes slik at man kommer veldig lett til motoren fra alle sider.

Det er luke i taket over styreplassen, som er fin til å sitte på taket å styre med bena.


Båten tar motgående sjø meget bra, da baugen er høy og kaster sjøen godt til side. Original konstruksjonen til Sagen båten er laget som fiskebåt.

Vinylen i taket i cabinen har nå falt ned en del og må limes opp igjen.

Det elektriske må gjennomgås, da er noen dårlig kontakter.


Det følger med full service håndbok til motoren. Deler kan lett skaffes gjennom Solberg Motor as eller gjennom bmwmarine.com på nett.


En flott og solid båt som har vært påkostet en del og blir en super båt for dem som har kunnskap til å fikse dieselmotoren. Båten står i hagen min.


Båten selges som den er, eller byttes inn i en annen båt.

Spesifikasjoner

Merke
Saga
Modell
Sagen Boats 26
Modellår
1996
Type
Trebåt/Snekke
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
45.0 hk
Motorfabrikant
BMW
Type motor
Innenbords
Topphastighet
8 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Lengde i fot
26 fot
Bredde
265 cm
Sitteplasser
10
Soveplasser
3
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
B AM329

Utstyr

Anker, fast toalett. Ny spesiallaget kalesje og takvindu 2018.

Ekkolodd, eldre kartplotter Nye puter og skumgummi inne og ute. Nyere vendbar kaptein stol. Hydraulisk styring. El anlegg trenger en gjennomgang, da det er litt dårlig kontakt noen steder. Service bok til BMW marine motoren følger med. septiktank og 100 Liter vanntank.

Dusj ute bak. Nyere eksos og potte. 1 ekstra ny takluke m/vindu Ny muffe til kalesjen når den er lagt ned. Nye kalesje deler til å dekke vinduene når man ligger i havn. Må festes med borrelås.

Rødsprit apparat og kjøleskap medfølger ikke.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3153 Tolvsrød
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

183392978

Sist oppdatert

23. mars 2026, 02:02

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Saga
Trebåt/Snekke