Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Beneteau
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Beneteau

Bildegalleri

Ingen marina for liten (1/27)
Inaktiv

Beneteau First 25.7

First 25.7 Fart og komfort i en liten pakke.

Modellår

2005

Lengde

25 fot

Type motor

Innenbords

Seter

6

Pris

375 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Hun er en spennende båt som er perfekt for et par på langtur eller opp til fem voksne på helgeturer. Har ikke blitt regattaseilt foruten Færdern, men jeg vil tro hun har potensiale. Båten er lett å få til å surfe. Trimmet riktig seiler hun seg selv. Båten er ukomplisert å betjene, uten alt maset som ofte følger med store (rattstyrte) seilbåter. I lett vind har vi seilt forbi 40 fotere som strever med å holde styrefarten. Alle liner og fall er ført til cockpit og med autopilot er båten enkel å seile alene. Jeg vil kunne anbefale båten både til nybegynnere og viderekomne seilere. Båten er utstyrt med mye ekstrautstyr og er godt vedlikeholdt. Ligger for tiden på Høvik ferdig pusset og stoffet og klar til å dra på tur. Motoren bruker knapt diesel og går som en klokke. Enkel tilgang til deler fra norsk forhandler via nett. Seilene er fremdeles i fin form og er av allright dacron kvalitet. Med genakeren heist har båten stort seilareale og kan gi skikkelige adrenalinkick på slør og lens. Vippekjøl i jern (620 kilo) gjør at seilegenskapene kan sammenlignes med en First med fast kjøl, men gir i tillegg mulighet til å ta båten helt inn til stranden (stikker bare 85cm med kjølen oppe). Dette gir også trygghet ved en eventuell grunnstøtning. Kjølen sveives opp med et vinsjhåndtak i kabinen. To vinklede ror gir godt grep under krengning og kan lett løftes opp for rengjøring eller for turer inn på grunna. Til tross for livlige seilegenskaper er hun en båt det går an å dra på lengre turer med (CE-klassifisert kat. B). Cocpiten er stor og bred og gir massevis av boltreplass for mannskap underveis og i havn. To digre stuerom under benkene i cocpiten sluker alt av seil, fendere og campingutstyr. Under dekk er det lyst og fint og med god høyde til å være en 25 foter. Plassen under dekk er langt bedre enn eldre båter med samme lengde. Båten selges med alt som trengs for å dra på seiltur. Det er også mulighet for båtplass ut 2009 hvis dette er ønskelig.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Beneteau
Modell
First 25.7
Modellår
2005
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
14.0 hk
Motorfabrikant
Nanni
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Lystall
1.12
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
2 150 kg
Lengde i fot
25 fot
Lengde i meter
7,62 m
Dybde
185 cm
Bredde
276 cm
Sitteplasser
6
Soveplasser
5
Farge
Hvit

Utstyr

Raymarine Autopilot ST1000
Raymarine Tridata ST40 (Logg, dybde og fart)
Foldekjøl
Ebersprãcher varmer
Kjøleaggregat
Foldepropell på fast aksel
GPS - Garmin GPS72
Lazyjack
Start og forbruksbatteri i god stand
Anker m/kjetting og ankertau
Ankorlina 30m
Landstrøm/lader
Enkel gassbrenner i byssa
Brannslukningsapparat
Harken ST vinsjer og blokker
Genaker m/baugspryd (Lite brukt).
Dacron fokk på rull
Dacron storseil
Sprayhood
Septiktank
Støttebukker
Storseilskjøte på løygang
Radarreflektor
Fendere og fortøyningstau
Ekstra dobbeltkøye i kabinen.
Orginalt Beneteau servise, kopper og bestikk

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1363 HøvikLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

17233088

Sist oppdatert

9. juli 2009, 14:17

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Beneteau
Seilbåt/Motorseiler