Gå til annonsen

Du er her

Bil/Biler/Porsche/944
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Porsche 944

Bildegalleri

(1/13)
Fornebu
Inaktiv

2.5l 163HK/ EU til 09.2019/Skinn/Mye utstyr/ MÅ SES++

Modellår

1985

Kilometerstand

56 800 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på BT27759Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

1985 Modell Porsche 944 2.5l 164HK Bensin selges!

Fremstår som hel og grei. Nylig EU-godkjent frem til 31.09.2019. Krever litt puss for å få bilen i strøken tilstand, men et fint prosjekt for den som har litt kunnskap om slike biler. Men misforstå meg rett, den er absolutt kjørbar/brukbar. Bilen starter og går fint og det er ikke noe problem å kjøre den. Man kan heller si at den bærer preg av å ha stått en stund og trenger litt puss for å bli i topp stand! Opprinnelig kommer denne bilen fra Sverige, og såvidt jeg har forstått har den gått i Sverige fra den var ny. Kilometerstanden er nok feil, dessverre. Da klokka har stoppa. Men seter, interiør etc er i utgangspunktet helt og i orden. Ikke hull eller lignende i seter. Men en skikkelig rens og noen timer med pussefilla hadde gjort seg!

- Morsom bil å kjøre!

Diverse som må utbedres: Lakken trenger polering/lakkering for å bli fin. Det elektriske anlegget burde også gåes over. Da lyktene står låst, og et par knapper ikke fungerer. Dette er en 34 år gammel bil, så det er også andre ting som må tas med i bergingen. Men det meste bør være mulig å unnslippe uten for stor kostnad. Og den er som sagt EUOK relativt nylig.

- Veteran, så billig å eie! Lav forsikring og årsavgift.

Tilgjengelig for visning på Fornebu, utenfor Oslo.

Finansiering? Jeg jobber til dagelig med finansiering av blant annet biler. Så dersom du ønsker å finansiere denne kan jeg være behjelpelig med det. De fleste banker finansiering veteranbiler med gunstige vilkår.

NB: Tas forbehold om feil i annonsen. Det må også presiseres at denne bilen selges uten garanti. Kjøper må besiktige å prøve bilen før kjøp. Selges på vegne av eldre bekjent som ikke lengre har behov for den.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 564 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
78 336 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Porsche
Modell
944
Modellår
1985
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Effekt
163 hk
Slagvolum
2,5 L
Kilometerstand
56 800 km
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 215 kg
Seter
2
Dører
2
Farge
Blå
Fargebeskrivelse
Blå / Sort
Interiørfarge
Blå / Sort Skinn
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
BT27759
Chassis nr. (VIN)
WP0ZZZ94ZEN402587
1. gang registrert
09.08.2015
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • El.vinduer
  • Metallic lakk
  • Mørke ruter
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1364 FornebuLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

121146721

Sist oppdatert

4. juni 2018, 18:54

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Porsche
Porsche 944