Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Contrast Contrast 36
Contrast 36 , kvalitet og seilglede
1984
36 fot
Innenbords
10
Pris
565 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innGratis kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- Digital signering med BankID
- 1 måned gratis båtforsikring
Nyttige lenker
Sjekk småbåtregisteretForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Seilbåtkatalogen sier om Contrast 36:
Den svenske OL-gullmedaljøren John Albrechtson sparte ikke på superlativene etter å seilt Contrast 36. Da Prov & test Magasinet prøvde båten på 1980-tallet, uttalte han:
En herlig og følsom båt å seile. Den har nerve og responderer direkte på rattet, som går lett og virkelig gir rormannen følelsen. Balansen er perfekt med et passe fint trykk på roret.
Båten ble fremhevet som passe stiv og den gikk fint i sjøen i de 10 m/sek vind båten ble seilt. Det tekniske arbeidet får ståkarakter av Prov & test Magasinet. Sandwich-støpt skrog, at alle skott er laminert fast og at båten har en solid kjølinnfesting der bunnstokkene er laminert fast til skroget, trekkes frem med positivt fortegn.
Riggen med lazyjacks, fullspilet turmembranstorseil og rullegenua er enkelt å håndtere for singlehanded og turseilas. Lensetakler følger med men trenges ikke for turseiling. I tilleg har båten en helt ny sterkvind fokk som gir gode balanserte seil- og kryssegenskaper også i kuling. Spinnakern er lite brukt og fremstår som ny. Det følger med full utstyr for spinnakerseilas. Stående og løpende rigg er regelmessig oversett og vedlikeholt.
Båten ble sjøsatt i 85 og har til sammen stått 3 sesonger ubrukt i opplag på land, båten er ikke brukt til regattaseiling og er generelt lite brukt ellers. Den er i utmerket stand og meget godt vedlikeholt. Ny Kartplotter (garmin) og ekkolodd ble installert i 2006, autohelm autopilot. Det elektriske systemet er total overhalt med ny sterkere 75 A generator, ny Nasa batteri monitor, ny skille relay, total separasjon av start og forbruksystemet. Det er installert landstrøm med batterilader.
Motoren går som en klokke og ble totaloverhalt i 2005 hvor alle diesel dysene ble byttet, og ny eksosmanifold ble installert . Det er installert ekstra stor primær dieselfilter og det ble lagt mye vekt på bra dieselhygiene.
Installert Wallas varmer og den nye cockpit kalesje (2007) gir varme hyggelige kvelder i den store cockpiten med selv på kjølige eller fuktige vår og høst dager.
Båten er i vinteropplag på land og sjøsettes senest 15. april
Spesifikasjoner
- Tilstand
- Brukt
- Merke
- Contrast
- Modell
- Contrast 36
- Modellår
- 1984
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Drivstoff
- Diesel
- Motorstørrelse
- 23.0 hk
- Motorfabrikant
- Yanmar 3GM
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 8 knop
- Lystall
- 1.2
- Byggemateriale
- Plast
- Vekt
- 5 500 kg
- Lengde i fot
- 36 fot
- Lengde i cm
- 1 097 cm
- Dybde
- 180 cm
- Bredde
- 330 cm
- Sitteplasser
- 10
- Soveplasser
- 7
- Farge
- hvit/rød
Utstyr
Rullegenua
Ny stormfokk
Spinnaker
4 vinsjer i cockpitt
2 vinsjer på hyttetaket
1 vinsj på mast
Nytt cockpittelt
Blykjøl
VC 17 bunnstoff
Foldepropell
Logg
Kartplotter (2006)
Ekkolodd
Autopilot
VHF antenne i masten
Radio med cd spiller
Kjøleboks med kompressor
Gassbluss med stekeovn
2 stk 100 AH forbruksbatterier + startbatteri
Ny skillerelay og Nasa batteri monitor
Landstrøm med batterilader
Anker foran og bak
Brannslukningsapparat
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.