Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Alpina/B3
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Alpina B3

Bildegalleri

(1/31)
Inaktiv

Alpina B3

3.3 Allrad #46 av 156 Supersjelden

Modellår

2002

Kilometerstand

103 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Totalpris

220 500 kr

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på BT10950
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

****** HØSTPRISET*********

"ALPINA creates exclusive automobiles for a small circle of connoisseurs who appreciate the extraordinary and who know how to enjoy pleasure - cars for automotive gourmets."
Slik er Alpina sin intro på sin egen hjemmeside, og det sier vel de taller meste for de som matte tro at Alpina kun var ett stripesett man kunne få kjøpt på Ebay.

Bilen vi har inne hos oss for kommisjonssalg er en EKTE Alpina. Benevnelsen er B3 3,3 allrad og dette er bil #45 av 156 produserte (alle Alpinaer har messingplate med byggenr) Som mange sikkert forstår er dette en firehjulstrekker noe som gjør den ultrasjelden.

Kjøremessig er det virkelig en juvel. Masse krefter, herlig tunet lyd og virkelig agile kjøreegenskaper. Alpina har virkelig forbedret og foredlet ett godt utgangspunkt (330 XI) til å bli noe helt spesielt. 3,3 literen på 280 hk er både sterk og glad i høye turtall. Disse gutta kan motor.

Utseendemessig mener jeg E46 karosseriet er blant de mer vellykkede fra Bmw i moderne tid. Kort overheng foran, sveipende og velproposjonerte linjer. Alpina har krydret utseende med en lekker front, diskre stripesett i gull, og selvfølgelig de legandariske spilefelgene med litt kant.
At den er allrad betyr betydlig forbedret grep og suveren fremkomlighet. Denne bilen har steptronic gearkasse med 3 programmer samt gearknapper på ratt slik at man kan geare manuelt. Virkelig en kjøremaskin av rang.

Karosseriet er svært helt og pent, det samme med det lekre sportskinninteriøret. Noe rust har vi ikke funnet, men noen spor og bruksmerker finnes på front/bakstøtfanger. Etter en gjennomgang hos oss har vi også anmerket at den trenger noen tekniske utbedringer for å bli perfekt (ingenting alvorlig). Denne bilen har for øvrig fått premie på BMW treff for noen år siden.
De som vet hva en ekte Alpina er vet også at dette er høyt ettertraktede samlerbiler produsert i begrenset opplag. Sansynligheten er stor for at det samme vil skje med E46 Alpinaen som med alle de eldre modellene, nemlig en solid prisstigning. Disse bilene er allerede på vei opp i Europa, så her gjelder det vel å ikke sitte på gjerdet å vente..?

Å kjøpe bil hos oss skal være så trygt som mulig, og innebærer også at du får bruke vårt store kontaktnett på folk som kan gamle biler. Karosseri, lakk, interiør, mekanisk og service.
Vi tilbyr også muligheter for helårs/vinterlagring, og vår eller høstkonservering. Biler som selges gjennom RVG er alltid gjennomgått både mekanisk og karosserimessig. Vi ønsker at du som kjøper skal være trygg og fornøyd.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 500 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
219 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Alpina
Modell
B3
Modellår
2002
Karosseri
Stasjonsvogn
Drivstoff
Bensin
Effekt
280 hk
Slagvolum
3,3 l
Kilometerstand
103 000 km
Girkasse
Automat
Girkassebetegnelse
Steptronic
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Seter
5
Dører
5
Farge
Sølv
Interiørfarge
Sort skinn
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
BT10950
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • Airbag foran
  • Alarm
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • Automatgir
  • Bagasjeromstrekk
  • CD-spiller
  • CD-veksler
  • Cruisekontroll
  • El.vinduer
  • Elektriske speil
  • Farget glass
  • Firehjulstrekk
  • Klimaanlegg
  • Lettmetallfelger
  • Metallic lakk
  • Midtarmlene
  • Multifunksjonsratt
  • Oppvarmede seter, foran
  • Radio FM
  • Radio/CD
  • Regnsensor
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Seter i helskinn
  • Sideairbager
  • Skinninteriør
  • Soltak/glasstak
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Sportsseter
  • Startsperre
  • Stereoanlegg
  • Stålbjelker
  • Takrails
  • Tiptronic
  • Xenonlys

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

OLAV INGSTADS VEI 7 B, 1351 Rud
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

119945675

Sist oppdatert

15. februar 2019, 15:46

Referanse

xalpinab3x

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Alpina
Alpina B3