Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
1986
Ikke oppgitt
499 cc
125 hk
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre kjøretøyet ditt
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Jeg kun vurderer å selge denne, da den aldri blir brukt. Med to småttisser og fruen i turnus, brukes de få kveldene i finværet til vannscooter kjøring og vannsport istedenfor. Sad but true.
Jeg brukte to år på å bygge denne, like lang tid forran PC for å kjøpe deler og ikke minst finne de. Jeg fikk god hjelp ifra Harris i England, og etter tredje forsøk på kåpe, endte jeg opp med kåpen de brukte på deres WB superbike...
Front kommer ifra Ducati 996SPS og var ei utfordring å få laget styrekrone som passet til felg og avstand skiver. Men igjen,Harris leverte. Fothvilere er Harris+++
Rammen er en 2007 R6 ramme, og jeg hadde to krav da jeg startet bygget: Jeg skulle ha kick og jeg skulle ha støtte.. Mange som bygger uten dette.
Et annet krav var at sykkelen skulle se ut som den rullet ut ifra fabrikken, og det synes jeg virkelig den gjør. Og glem å sende meg kommentarer som "ødelegge en klassiker" osv, jeg har hatt 3 RD 500, og den er rett og slett stygg orginal! :) heheh
Baksving er orginal R6, denne er faktiskt nesten en tro kopi av de siste baksvingene som Yamaha brukte på siste YZR 500 i GP.
Bakramme er beregnet for race med R6 samt bakstuss.
Når det kom til tank, ble det utallige forsøk her også, men til slutt endte jeg på orginal R6 tank, da jeg fant ingen som passet..
Eksos ifra Swarbrick Racing, og er kuttet og tigget av meg for sving. sylindre er portet, og pr dags dato står det orginale forgassere på.
Jeg har slete med å justere til TM 26 flatside forgassere som følger med, helt til jeg fant ut at orginal RD chocke ikke tettet helt og har da hele tiden gått med chocke. Deler til å bygge dette 100% er innkjøpt i fjor vinter, men aldri montert.
For å få motor til å passe, er der slipt litt rundt kick på motor, og sveiset igjen. Resten er løst med braketter og stag. Egen batteri kasse under motor.
Tenning er zeeltronic som også styrer YPVS.
Jeg kom over et prosjekt i Sverige som jeg kjøpte, derav ekstra motor + motorblokk. Der er ei TZR 250 ramme, tank, baksving og R1 front. Jeg har også kjøpt et sett med syllindrer.
Selges alt helst samlet om det er aktuelt, men kan strekke meg til å beholde dette prosjektet.
Her er ikke spart på noe, bilder taler for seg.
Er du interessert, se byggetråden på RZ/RD 500 forumet :
http://www.rzrd500.com/500phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=9154
Der er selvsagt alle bildene sikkert blitt foreldet, men ligger her:
https://www.bikepics.com/members/hvads
https://www.youtube.com/watch?v=ZISOWx2GzvM
https://www.youtube.com/watch?v=IqX7TPGE6tE&t=19s
og den artigste:
https://www.youtube.com/watch?v=JAOOt0hDSOs&t=21s
Kun seriøse henvendelser, sykkel må ikke selges!
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Ikke oppgitt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Tilstand
- Brukt
- Modellår
- 1986
- Effekt
- 125 hk
- Slagvolum
- 499 cc
- Vekt
- 160 kg
- Registreringsnummer
- AF6142
- Eiere
- 5
- Tilstandsrapport
- Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.