Utløpt

We are looking for experienced Carpenters

Arbeidsgiver
Adecco
Stillingstittel
Tømrer/Carpenter
Frist
11.12.2022
Ansettelsesform
Vikariat
Bli kjent med Adecco Norge

We are looking for experienced Carpenters  to our Trondheim departament in projects starting in December 2022 /January 2023

If you have good experience as a carpenter , we have a job for you!

Adecco has over 50 years experience with stuffing Industry and one of the strongest positions in in Norway.

We have National Colective Agreement and we follow Fellesoverenskomsten for Byggfag. Our customers are the most recognised and attractive

construction companies in the country.

We offer pernament contracts, and good follow - up.

we offer salary between 230 NOK-270 NOK per hour (depends on work experience and language skills).

As an our employee you get personal consultant who speaks your native language, competitive  salary every two weeks and nessesarry  equipment (tools and workclothes).

We are also helpful in providing accommodation and helping with documents to Tax office.

Adecco has and ensures that you have safe and orderly working conditions.

We provide all nessesary safety couses and have our own dedicated  instructor in  Trondheim office.

Work duties:

Installation of doors and windows

Building gypsum walls

Finishing work inside and outside

Requirements:

Minimum 3 years of professional experience.
Knowledge of Norwegian construction techniques
Confirmation of education in the profession is welcome, but long experience compensates for its lack by good references.
The knowledge of Norwegian or English
High work ethic and commitment

We provide:

Attractive working conditions
Long projects  for most recognized local and national companies
One of the best health and safety systems in the industry
Help with accommodation
Assistance with the necessary official formalities

Assistance in  Polish,English, Lithuanian, Norwegian, Spanish and Russian language.

contact with us CV today! We look forward to hearing from you!

Please contact: Kamila.Stanislawek@adecco.no tlf 934 310 46, Magdalena.Moan@adecco.no tlf 938 32 060,

W jezyku polskim:

Poszukujemy doswiadczonych ciesli kontrukcyjnych do naszego oddzialu w Trondheim na projekty rozpoczynajace sie w Grudniu 2022 /Styczniu 2023

Jesli masz duze doswiadczenie jako ciesla konstrukcyjny/stolarz budowlany mamy dla Ciebie prace!

Adecco ma ponad 50 lat doswiadczenia i posiada  jedna z najsilniejszych pozycji w swojej branzy w Norwegii.

Mamy Ogolnokrajowa Umowe Zbiorowa i przestrzegamy Fellesoverenskomsten dla Byggfag.

Naszymi klientami sa najbardziej rozpoznawalne oraz atrakcyjne firmy budowlane w kraju.

Oferujemy umowy stale na czas nieokreslony

stawki miedzy 230 -270 NOK na godzine (w zaleznosci od doswiadczenia zawodowego)

Jako nasz pracownik masz przypisanego osobistego konsultanta  mowiacego w Twoim ojczystym jezyku, pensje co dwa tygodnie oraz niezbedny sprzet (narzedzia i odziez robocza).

Jestesmy rowniez pomocni w zapewnieniu zakwaterowania oraz pamagamy z dokumentami do Urzedu Skarbowego.

Adecco ma i zapewnia, ze masz bezpieczne i przejrzyste warunki pracy.

Zapewniamy wszelkie niezbedne kursy bezpieczenstwa oraz posiadamy wlasnego, dedykowanego instruktora w naszym biurze w Trondheim.

Obowiazki w pracy:

praca przy zabudowie scian gipsowych
wstawianie drzwi i okien
prace wykonczeniowe w srodku i na zewnatrz

Wymagania:

Minimum 3 lata doswiadczenia zawodowego.
Znajomosc norweskich/skandynawskich  technik budowlanych
Udokumentowane  potwierdzenie wyksztalcenia w zawodzie lub wieloletnie doswiadczenie potwierdzone referencjami.
Znajomosc jezyka norweskiego lub angielskiego
Wysoka etyka pracy i zaangazowanie

Zapewniamy:

Atrakcyjne warunki pracy
Dlugie projekty dla uznanych firm o zasiegu lokalnym i ogolnokrajowym
Jeden z najlepszych systemów BHP w branzy
Pomoc w zakwaterowaniu
Pomoc w niezbednych formalnosciach urzedowych

Pomoc w jezyku polskim, angielskim, litewskim, norweskim, hiszpanskim i rosyjskim.

Skontaktuj si? z nami CV juz dzis! Czekamy na wiadomosc od Ciebie!

Prosimy o kontakt:  Kamila.Stanislawek@adecco.no tlf 934 310 46,  Magdalena.Moan@adecco.no 938 32 060,

Nettverk
Facebook, LinkedIn, X
Sektor
Privat
Antall stillinger
5
Sted
TRONDHEIM, 7042 Trondheim
Bransje
Bygg og anlegg,
Håndverkstjenester
Stillingsfunksjon
Håndverker / Snekker/Tømrer,
Håndverker / Snekker/Tømrer

Nøkkelord

tømrer, snekker, jobb, Trondheim

Spørsmål om stillingen

Kontaktperson
Kamila Stanislawek
Telefon
93 43 10 46
Følg firma
12415 følger dette firmaet

Annonseinformasjon

FINN-kode 282802977