Utløpt

For our colleagues in Poland we are looking for an Electrician Specialist/Specjalisty Elektryka

Arbeidsgiver
Stena Recycling AS
Stillingstittel
Electrician Specialist/Specjalisty Elektryka
Frist
14.07.2021
Ansettelsesform
Fast

On behalf of our Polish colleagues (See english version below):

Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiazan w dziedzinie gospodarowania odpadami, recyklingu oraz us?ug srodowiskowych na rynku polskim i skandynawskim.

W naszym swiecie nie ma bezuzytecznych odpadow.

Dostrzegamy wartosc i nowe mozliwosci we wszystkim woko? nas. Wspolnie z Klientami zbieramy i poddajemy recyklingowi wszelkie odpady poprodukcyjne, dajac materialom nowe zycie w kolejnych produktach. Dzieki temu gospodarowanie odpadami jest proste i korzystne dla przedsiebiorstw, a jednoczesnie umozliwia zrownowazone korzystanie z ograniczonych zasobow naturalnych.

Wspolnie tworzymy wartosc. It starts here.

Do naszego nowego Centrum Recyklingu Baterii we Wschowie poszukujemy obecnie zaangazowanych, pozytywnie i biznesowo nastawionych kandydatow na stanowisko Specjalisty Elektryka, ktory wspolnie z nami b?dzie rozwijal nowe us?ugi w duchu zrownowazonego rozwoju i gospodarki obiegu zamknietego.

MAMY DLA CIEBIE:

  • Umowe o prace, terminowe wynagrodzenie oraz bonusy
  • Wsparcie opiekuna w okresie wdrozenia do pracy
  • Profesjonalna, atestowana odziez ochronna
  • Ubezpieczenie medyczne oraz na zycie, karta sportowa
  • Prace przy tworzeniu i rozwoju unikatowego centrum recyklingu baterii
  • Szkolenia i kursy finansowane przez firme
  • Mozliwosc miedzynarodowej wspolpracy w grupie Stena Metall

TWOJE ZADANIA:

  • Wdrozenie i realizacja projektu recyklingu baterii litowo-jonowych
  • Koordynowanie procesu przetwarzania baterii
  • Nadzor nad przestrzeganiem zasad bezpieczenstwa
  • Scis?a wspo?praca ze spo?kami Stena Recycling w Szwecji i Norwegii
  • Rozwoj relacji biznesowych z Klientami
  • Wspolprace z pozostalymi zespolami w celu realizacji planow produkcyjnych

DO??CZ DO NAS, JEZELI:

  • Posiadasz doswiadczenie w pracy w branzy przemyslowej (doswiadczenie na podobnym stanowisku jest atutem)
  • Masz wazne uprawnienia SEP do 1kV
  • Swobodnie komunikujesz sie w j. angielskim i j. polskim
  • Masz wazne uprawnienia na wozek widlowy (dodatkowy atut)
  • Zdoby?as/es wyksztalcenie o profilu elektryk/inzynieria produkcji (dodatkowy atut)
  • Poslugujesz si? programami MS Office (Excel, Outlook)

ENGLISH VERSION:

Stena Recycling is a leader in comprehensive solutions in the field of waste management, recycling and environmental services on the Polish and Scandinavian markets.

There is no useless waste in our world.

We see value and new opportunities in everything around us. Together with our clients, we collect and recycle all post-production waste, giving materials a new life in new products. As a result, waste management is simple and beneficial for businesses, while at the same time enabling the sustainable use of limited natural resources.

We create value together. It starts here.

For our new Battery Recycling Center in Wschowa, we are currently looking for committed, positive and business-minded candidates who are problem solvers for the position of an Electrician Specialist. We invite you to join us and develop new services in the spirit of sustainable development and circular economy.

WE HAVE FOR YOU:

  • Employment contract, timely remuneration and bonuses
  • Support of the tutor during the induction period
  • Professional, certified protective clothing
  • Medical and life insurance, sports card
  • Work on creating and developing a unique battery recycling center
  • Company-funded training and courses
  • Possibility of international cooperation in the Stena Metall group

YOUR TASKS:

  • Implementation and implementation of the project of recycling lithium-ion batteries
  • Coordinating the battery processing process
  • Supervision over compliance with safety rules
  • Close cooperation with Stena Recycling companies in Sweden and Norway
  • Development of business relationships with customers
  • Collaboration with other teams to implement production plans

JOIN US IF YOU:

  • Have experience working in the industrial sector (experience in a similar position is an asset)
  • Communicate freely in English and Polish
  • Have valid Polish SEP qualifications up to 1kV
  • Use MS Office programs (Excel, Outlook)
  • Have valid forklift license (additional advantage, we can help you with renewing it)
  • You obtained an education in the field of electrician / production engineering (additional advantage)
  • Want to join new project and develop it together with us

Sektor
Privat
Sted
Dokkveien 8, 3998 Porsgrunn
Bransje
Bil- og bildelproduksjon,
Elektronikk,
Industri og produksjon
Stillingsfunksjon
Produksjon,
Produktledelse,
Teknisk personell

Spørsmål om stillingen

Kontaktperson
Anna Jaranowska
Telefon
+48 609 444 796
Følg firma
138 følger dette firmaet

Annonseinformasjon

FINN-kode 221975551
Sist endret 9. jul. 2021 14:03

Rapporter annonse