Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Citroen
SM Sjelden mulighet!
1972
97 000 km
Manuell
Bensin
Totalpris
499 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Denne bilen ble laget i samarbeid mellom Citroen og Maserati. Når Citroen var ferdig med karosseriet, gikk de til Maseratis ingeniør Giulio Alfieri, en av Europas fremste konstruktører av sterke og raffinerte motorer på den tiden. De satte store krav til motoren, men Giulio innfridde så til de grader. Resultatet ble en 2.7 liters V6-er som yter hele 170 hestekrefter, og som også lager en meget fin lyd.
Bilen har også Citroens hydro-pneumatiske fjæringssystem, samt lys som følger retningen til hjulene. Den har også elektriske vinduer og regnfølsomme vindusviskere. Dette er ting som var nærmest ikke-eksisterende på denne tiden, og SM-en var dermed svært forut sin tid. Den var også verdens desidert raskeste forhjulsdrevne bil når den var ny, og forble det i flere år etterpå.
Bilen har en kjørekomfort som slår det aller meste selv den dag i dag, og det ble kun solgt 4 SM-er i Norge under produksjonsperioden, noe som gjør bilen ekstra spesiell her til lands.
Siden bilen ble tatt inn til Norge, har det blitt gjort diverse småting. For å virkelig få hentet ut all den fantastiske lyden fra V6-eren, har det blitt satt på et spesiallagd rustfritt eksosanlegg med lyddemper under, samt Megaflow potter på hver side bak. Luftfilteret har også blitt tatt vekk, og det har blitt montert på pleksiglass over forgasserne for å skjerme sot og eventuelle flammer mot panseret.
Dette er den eneste SM-en som ligger til salgs på finn, og dette er dermed en sjelden mulighet til å skaffe seg et meget spesielt samlerobjekt!
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Citroen
- Modell
- Andre
- Modellår
- 1972
- Karosseri
- Coupe
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 170 hk
- Slagvolum
- 2,7 L
- Kilometerstand
- 97 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Seter
- 4
- Farge
- Blå
- Fargebeskrivelse
- Metallic
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- LJ51212
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
HSR Auto AS
Se butikkside på FINNForhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.