Gå til annonsen

Du er her

Bil/Biler/Mercedes-Benz/SL-Klasse
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Mercedes-Benz SL-Klasse

Bildegalleri

(1/62)
Kristiansand S
SOLGT

Mercedes-Benz SL-Klasse

55 AMG 500 HK - LAV KM - LÅN 100%!

Modellår

2003

Kilometerstand

66 000 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Totalpris

449 594 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Selgerens infokort

Skretting Bil

Se org.nr. på brreg.no,

5+ år på FINN

,Vindmøllegangen 16, 4631 Kristiansand S,Se butikkside på FINN,Se forhandlerens annonser

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på BR15500
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Mercedes SL 55 AMG med lav kilometerstand selges! - for kunde

Designerne brukte ikke mindre enn 5 (!) år på å designe femte generasjon av Mercedes SL. Da denne bilen kom på markedet fikk mange bakoversveis, den så nesten ut som den var kommet fra fremtiden. Ser man på toppmodellene- og de mest sportslige fra Mercedes siden den gang så kjenner man igjen linjene fra denne bilen på de aller fleste av dem.

Mercedes SL har solgt veldig bra til cabriolet å være, men toppmodellen SL 55 AMG er likevel et sjeldent syn på veien. Det var ikke mange biler som ble solgt med 500 HK i 2003, denne bilen er i et eksklusivt selskap.

Bilen bærer preg av å ha blitt tatt godt vare på og den hadde storservice på 60.000 km samt at den fikk nye bremseskiver og klosser foran, den er også understellsbehandlet.


´SILVER ARROWS`

I 1934 forberedte Mercedes seg på å stille til start i Grand Prix for første gang, et absolutt krav til bilene var at de ikke måtte veie mer enn 800 kg. Da bilene deres gikk på vekta før løpstart viste den noen kilo over 800 og Mercedes´ team måtte tenke raskt. For å møte kravet til vekt valgte de å skrape bort den hvite lakken (Tysklands nasjonalfarge i racing) bilene var lakkert i. Kiloene som forsvant var akkurat nok til å komme under 800 kg og de fikk tillatelse til å starte. Skrapingen fikk frem aluminiumskarrosseriets opprinnelige farge, sølv. Mercedes vant løpet med bilene som siden den gang har fått tilnavnet `Silver Arrows`, det er kun èn farge som gjelder for Mercedes, sølv.


VERDT Å VITE OM BILEN

- Selges fri for heftelser
- Storservice på 60.000 km
- Komplett servicehistorikk
- EU-godkjent til og med oktober 2018
- Understellsbehandlet på autorisert verksted høsten 2017
- Lang liste med ekstrautstyr, se bilde for komplett liste
- Nye sommerhjul 2017
- Følger ikke med vinterhjul
- Massasje i stolene
- Klimatiserte stoler, både kjøling og varme
- Toppmodellen fra 2003 sammen med 600 SL, begge med 500 HK


INNBYTTE

Har du en bil du ønsker å bruke som betaling så kan vi gi en pris på din ved kjøp av bil hos hos. Når vi gir deg en innbyttepris må vi ta høyde for at bilen må selges videre og vi kan ikke betale deg markedspris for bilen. Utgifter til klargjøring, garanti, utbedringer på verksted, frakt, omregistrering, verditap i perioden bilen ikke blir solgt med mer må tas høyde for i prisen samt en fortjeneste.


LÅN PENGER TIL BILKJØP

Vi tilbyr finansiering av ditt bilkjøp gjennom SR Bank og Gjensidige Bank. Et tilbud er uansett gratis og uforpliktende.


FRAKT

Vi leverer bilen til deg inkludert i veiledende pris, dette gjelder de største trafikknutepunktene i Sør Norge. Bor du lenger nord så finner vi en løsning på det.


FORSIKRING

Vi kan forsikre bilen du kjøper på stedet slik at du får den med deg så raskt du vil. Et tilbud er gratis og uforpliktende.


SALGSHJELP BETYR AT;

Skretting Bil selger bilen din slik en boligmegler selger boligen din, Skretting Bil er en mellommann og er derfor ikke solidarisk ansvarlig med selger for feil og mangler. Vi kan stille garanti for ditt kjøp/salg noe liknende det en boligmegler kan ved eierskifte. Er du i tvil om hva dette innebærer? - ta kontakt så forklarer vi mer enn gjerne.


ÅPNINGSTIDER

Telefon: 8-21 Mandag - fredag (10-15 lørdag)
SMS: 8-21 Alle dager
Epost: 24T Alle dager


Tar forbehold om feil i annonsen i tilfelle det skulle ha sneket seg inn en feil.


SKRETTING BIL
- Salgshjelpen

- Skal du selge bilen din? - Vi gjør det for deg og selger bilen til markedspris
- Vi tar bildene, produserer annonsen, tar oss av alle henvendelser og forhandlinger samt papirarbeid og pengeoverføring
- Har du fått et tilbud på din bil ved innbytte hos forhandler som virker noe lavt? - ta kontakt med oss for å selge bilen til markedspris
- Innsatsen tilpasses etter hva som kreves for å selge din bil
- Du kan bruke bilen samtidig som vi hjelper deg å selge den
- Du betaler 50% på forskudd og de neste 50% når bilen er solgt. Blir ikke bilen din solgt betaler du ikke de resterende 50%


_

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 594 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
448 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Mercedes-Benz
Modell
SL-Klasse
Modellår
2003
Karosseri
Cabriolet
Drivstoff
Bensin
Effekt
500 hk
Slagvolum
5,4 L
CO₂-utslipp
324 g/km
Kilometerstand
66 000 km
Girkasse
Automat
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Seter
2
Dører
2
Farge
Sølv
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
BR15500
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • Air Condition
  • Airbag foran
  • Alarm
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • Automatgir
  • Bluetooth
  • CD-spiller
  • Cruisekontroll
  • El.vinduer
  • Elektrisk sete m. memory
  • Elektriske speil
  • Keyless go
  • Kjørecomputer
  • Klimaanlegg
  • Lettmetallfelger
  • Metallic lakk
  • Multifunksjonsratt
  • Navigasjonssystem
  • Nøkkelløs start
  • Oppvarmede seter, foran
  • Parkeringsensor bak
  • Parkeringsensor foran
  • Radio FM
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Seter i helskinn
  • Sideairbager
  • Skinninteriør
  • Soltak/glasstak
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Sportsseter
  • Startsperre
  • Stereoanlegg
  • Takluke
  • Xenonlys

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Vindmøllegangen 16, 4631 Kristiansand S
Kart

Skretting Bil

Se butikkside på FINN

Adresse

,Vindmøllegangen 16, 4631 Kristiansand S

Lenker

  • ,Se forhandlerens annonser
  • ,Besøk nettsiden,
Org.nr.: 990127298·Se på brreg.no,

Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.

Annonseinformasjon

FINN-kode

113787489

Sist oppdatert

27. juli 2018, 12:34

Referanse

X Tore R X

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz SL-Klasse