Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Porsche/911
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Porsche 911

Bildegalleri

(1/38)
Kristiansand S
SOLGT

Porsche 911

TURBO - NY CLUTCH - MANUELL - FINANS!

Modellår

2002

Kilometerstand

105 000 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Totalpris

586 538 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Selgerens infokort

Skretting Bil

Se org.nr. på brreg.no,

5+ år på FINN

,Vindmøllegangen 16, 4631 Kristiansand S,Se butikkside på FINN,Se forhandlerens annonser

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på PR37071
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Høy kvalitet, vanvittig kjøreglede og en god investering selges! - for kunde

Eier er blitt pensjonist og ønsker nå å gjøre andre ting enn å kjøre Porsche, han selger derfor en Porsche 993 C2 1995 manuell og en 2002 996 Turbo med manuell- se egen annonse hos Skretting Bil.

I 2013 feiret Porsche produksjon og salg av modellen 911 i smått ubegripelige 50 år, i løpet av disse 50 årene ble det solgt over 820.000 biler. Ingen annen sportsbil kommer i nærheten av dette imponerende salget. En av de viktigste faktorene for denne salgssuksessen er Porsches kvalitet. Gang på gang skårer Porsche helt i toppen på bruktbiltester og serviceintervallene er som på en vanlig personbil til forskjell fra de fleste andre sportsbiler som krever hyppige verkstedbesøk.

Fra starten av har Porsches ingeniører fokusert på skyvekraft med motoren plassert direkte over drivhjulene bak, lavt tyngdepunkt samt en presis og aktiv kjøreopplevelse. I 996 Turbo er alle Porsches prinsipper svært godt ivaretatt og det gjør at denne bilen alltid vil forbli en Porsche-klassiker. Turbo-utgaven har en 3,6 liters motor med 420 hk og den er like rå som den høres ut til, toppfarten er på over 300 km/t og det plasserer den i en eksklusiv gruppe biler.

Porsche 996 har til tider vært noe utskjelt fordi det var Porsches første 911 med vannkjølt motor, kjernetilhengerne elsket bilene med luftkjølte motorer. Da siste 996 rullet av samlebåndet var det solgt over 175.000 biler, det kan trygt slås fast at bilen var populær likevel.

De som har lest litt om 996 vet at bilene slet med plutselige og uforutsigbare motorras, alle utenom Turbo-utgavene. 996 turbo har den legendariske Metzger motoren som er hjertet i toppmodellene turbo, GT3 og GT2. En Porsche-kyndig tidligere Porsche-ansatt forklarer her hvorfor 996 Turbo er den beste Porscha du kan kjøpe:

http://jalopnik.com/here-s-why-the-996-turbo-is-the-best-porsche-911-you-ca-1665776219

VERDT Å VITE OM BILEN

- Carfax-rapport følger med
- Nåværende eier er tredje eier på bilen, første eier var Porsche-klubbleder i Florida
- EU-godkjent tom januar 2018
- Bilen kommer rett fra gjennomgang og storservice på Porscheverksted
- Ny clutch montert på Porsche i Aarhus, verkstedet kunne bekrefte at forrige clutch var den som satt i fra den var ny
- Følger med egen perm med kvitteringer og dokumentasjon
- 295/30/19 Pirelli Rosso dekk bak, 235/35/19 foran
- Manuell girkasse, holder seg godt i verdi
- Oppgradert navigasjon, Kenwood fra 2015 som fungerer mye raskere enn originalutgaven. CD kan med fordel oppgraderes


INNBYTTE

Har du en bil du ønsker å bruke som betaling så kan vi gi en pris på din ved kjøp av bil hos hos. Når vi gir deg en innbyttepris må vi ta høyde for at bilen må selges videre og vi kan ikke betale deg markedspris for bilen. Utgifter til klargjøring, garanti, utbedringer på verksted, frakt, omregistrering, verditap i perioden bilen ikke blir solgt med mer må tas høyde for i prisen samt en fortjeneste.


LÅN PENGER TIL BILKJØP

Vi tilbyr finansiering av ditt bilkjøp gjennom Gjensidige Bank. Et tilbud er uansett gratis og uforpliktende.


FRAKT

Vi leverer bilen til deg inkludert i veiledende pris, dette gjelder de største trafikknutepunktene i Sør Norge. Bor du lenger nord så finner vi en løsning på det.


FORSIKRING

Vi kan forsikre bilen du kjøper på stedet slik at du får den med deg så raskt du vil. Et tilbud er gratis og uforpliktende.


SALGSHJELP BETYR AT;

Skretting Bil selger bilen din slik en boligmegler selger boligen din, Skretting Bil er en mellommann og er derfor ikke solidarisk ansvarlig med selger for feil og mangler. Vi kan stille garanti for ditt kjøp/salg noe liknende det en boligmegler kan ved eierskifte. Er du i tvil om hva dette innebærer? - ta kontakt så forklarer vi mer enn gjerne.


ÅPNINGSTIDER

Telefon: 8-22 Alle dager
SMS: 24T Alle dager
Epost: 24T Alle dager

Tar forbehold om feil i annonsen i tilfelle det skulle ha sneket seg inn en feil.


SKRETTING BIL
- Salgshjelpen

- Skal du selge bilen din? - Vi gjør det for deg og selger bilen til markedspris
- Vi tar bildene, produserer annonsen, tar oss av alle henvendelser og forhandlinger samt papirarbeid og pengeoverføring
- Har du fått et tilbud på din bil ved innbytte hos forhandler som virker noe lavt? - ta kontakt med oss for å selge bilen til markedspris
- Innsatsen tilpasses etter hva som kreves for å selge din bil
- Du kan bruke bilen samtidig som vi hjelper deg å selge den
- Du betaler 50% på forskudd og de neste 50% når bilen er solgt. Blir ikke bilen din solgt betaler du ikke de resterende 50%


_

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 538 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
585 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Porsche
Modell
911
Modellår
2002
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Effekt
420 hk
Kilometerstand
105 000 km
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Firehjulsdrift
Seter
4
Dører
2
Farge
Sølv
Interiørfarge
Svart sports-skinn
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
PR37071
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • Air Condition
  • Airbag foran
  • Alarm
  • Antiskrens
  • Antispinn
  • Cruisekontroll
  • Diff.sperre
  • El.vinduer
  • Elektrisk sete u. memory
  • Elektriske speil
  • Farget glass
  • Kjørecomputer
  • Klimaanlegg
  • Metallic lakk
  • Navigasjonssystem
  • Oppvarmede seter, foran
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Sideairbager
  • Skinninteriør
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Sportsseter
  • Startsperre
  • Stålbjelker
  • Takluke
  • Xenonlys

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Vindmøllegangen 16, 4631 Kristiansand S
Kart

Skretting Bil

Se butikkside på FINN

Adresse

,Vindmøllegangen 16, 4631 Kristiansand S

Lenker

  • ,Se forhandlerens annonser
  • ,Besøk nettsiden,
Org.nr.: 990127298·Se på brreg.no,

Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.

Annonseinformasjon

FINN-kode

105741379

Sist oppdatert

14. oktober 2017, 10:04

Referanse

X Henry H. X

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Porsche
Porsche 911-Serie
Porsche 911-Serie 911