Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Finnsailer
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Finnsailer

Bildegalleri

Foto august-15. (1/28)
Tananger
SOLGT

FNNSAILER 38 - VELHOLDT MOTORSEILER MED GOD BOPLASS

Finnsailer

Modellår

1976

Lengde

38 fot

Type motor

Innenbords

Seter

10

Pris

248 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Selgerens infokort

Master Marine Management AS logo

Master Marine Management AS

Se org.nr. på brreg.no,

5+ år på FINN

,Flatholmvegen 34, 4056 Tananger,Se butikkside på FINN,Se forhandlerens annonser

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra If

Beskrivelse

For kunde (pensjonert navigatør) selges svært velholdt Finnsailor 38, 1976 mod. Båteier (nr. 3) overtok båten i 1990 og har siden benyttet båten jevnlig, hele året, fra ca. 80 overnattinger de første årene og til ca. 25 overnattinger i 2014. P.g.a. andre prioriteringer har båten ikke vært benyttet dette året og båteier ønsker derfor nå å selge båten, ”slik den er”.

Båten som er svært godt ”påpasset” er uten skader utover normal slitasje (og en tidligere skade som ble profesjonelt utbedret i 1990) og fremstår som svært pen, med original innredning, motor, seilføring og øvrig utrustning. Båtens seil, Genua/rullefokke, storseil og messanseil samt bompresseninger er ”velbrukt” men fortsatt i brukbar stand.

Med unntak av div. mangler/feil på båtens opprinnelige navigasjonsutstyr som er delvis ”utgått på dato”, er båten seilklar (klar til bruk) slik ”den er” . Sjøkart fra Stadt til Kr. Sand S. følger med.

Finnsailer-båten som i sin tid var svært anerkjent som en solid og rubust motorseiler , med gode seilegenskaper og høye kvalitet, med bl.a. smarte innredningsløsninger i solid teak ,er fortsatt en moderne motorseiler med utrolig mye boplass ( med ståhøyde).

Under dekk er båten bl.a. utstyrt med; egen sovelugar forut m/2 køyplasser, romslig toalettrom m/ståhøyde, WC og vask, plassert mellom sovelugar og en romslig midtsalong med sofagruppe som kan omgjøres til 2-3 ekstra soveplasser + et romslig innvendig allrom/navigatør plass (med leider opp til utvendig cockpit) som innholder et velutstyrt pentry med isboks + el. kjøleboks , gas komfyr, vask og plenty med skapplass på st.b og en romslig navigatørplass med stort kartbord og svingbar stol samt rikelig plass for navigasjonsinstrumenter på b.b. (noen av båtens opprinnelige instrumenter som er nå ”utgått på dato” er beholdt som antikviteter).

Korridoren mellom pentry/navigasjonsrom og akterlugaren innholder en lang køye på b.b. skuteside samt plass for lagring av utstyr. I den romslige akterlugar er det en gidigen køy med plass til flere (3-4 ) + vask med v/k-vann.

Totalt er det overnattningsplass for inntil 8 - 10 personer fordelt på 3 kabiner + gang til akterlugar. Utvendig er båten utstyrt med en romslig cockpit dekket av en m/kraftig todelt kallesje, med manøverkontroll i for- og akterkant.

Båten er svært velegnet som familiebåt (med venner) på seiltur.

Båten er utstyrt med en rubust og svært driftssikker (yrkesbruk-utgave), velholdt 76 HK Perkings 4.236 M 4HD76 dieselmotor. Motoren som er kjørt ca. 5550 timer er i god stand og fungerer uten problemer. Årlig vedlikehold er utført av en båtvant båteier og div. reparasjoner /skifte av slitedeler etc. (eksosanlegg 2001, ny startmotor 2007, dynamo +trykktesting av drivstoff-dyser og skifte av dieselfilter i 2013, etc.) er utført av lokalt anerkjent båtverksted.

NB!
Ved overtagelse av båten i 1990 ble det gjennomført en utbedring av en skrogskade på undervannsskroget (forsikringssak). Skaden som oppsto etter sammenstøt med ”noe” i åpent farvann ble profesjonelt utbedret av Hundvåg Båt og Karosseri i Stavanger. I forbindelse med utbedringen av skrogskaden ble undervannskroget slipt ned og påført 7 strøk antiplastpest coating (Gelshild Intrnational). Overvannskroget ble også profesjonelt hvitlakkert i 1990.

Båten var sist på land for kontroll og fornying av bunnstoff (2 strøk Seajet) samt bytte av sinkanoder på roret, høsten 2013.

Båten ligger i Sandnes område (Luravika) og kan fremvises og prøvekjøres i etter nærmere avtale.

HER FÅR EN SVÆRT MYE SEILKLAR OG VELHOLDT BÅT FOR PENGENE!. BØR SEES!!!!!!!!!

Spesifikasjoner

Merke
Finnsailer
Modellår
1976
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorfabrikant
Perkings 4.236
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
9 000 kg
Lengde i fot
38 fot
Lengde i cm
1 158 cm
Dybde
158 cm
Bredde
354 cm
Sitteplasser
10
Soveplasser
10
Farge
HIVT
Båtens beliggenhet
Norge

Utstyr

- Rullefokk-system. Furnes - nytt 1985.
- Genua rullefokk. (Gran 40 m2) - montert 1997.
- Storseil.
- Mesanseil.
- Bompresenninger - nye 1988.
- Elektrisk ankervinsj. Fjernstyrt fra styreposisjon - ny 2003
- Bruce-anker (nytt 1990) med 50 - 60 meter ankerkjetting
- Radar. Furuno - ny 1988 (trenger service)
- Autopilot - Neco (ustabil)
- Ekkolodd (Hummerbird Wide Eye) - nytt 1995
- Vindinstrumenter. VDO. Giver i mastetoppen defekt (kollisjon med måke).
- GPS. Garmin 120 - ny 1997
- VHF. Shipmate RS 8000 m/selcall.
- Varmeanlegg (Gastherm) med gassbrenner og radiatorer - nytt 1991 (avgassrør defekt)
- 2x300 W varmeovner 230 V - salong og akterkabin.
- Varmtvannsbereder - ny 1990.
- Varmt/kaldt trykkvann med dusj - ny trykkvannspumpe 2013.
- Vanntank (plass-støpt)- ny 2000.
- 12V – 240 V (300w) inverter - ny 2000
- Fornyet eksosanlegg, fra motor og ut av båten i 2001
- El. kvern/pumpe for WC - montert 2001.
- Ny motor-rom luke (Glassfiber. Belagt med teak) 2002
- Ny startmotor. 1992
- Gas komfyr med 2 bluss og stekeovn. Eno - ny 2009
- Stor isboks
- El. kjøleboks (12 v + 240 V) - ny 2007.
- Ny dynamo. 1993
- Startbatteri 115 Ah. - nytt 2013
- Forbruksbatterier (2 x 115 Ah). -nye 2014
- Trykktest av drivstoffdyser og skiftet alle dieselfiltre 2013
- Heldekkende cockpiten-kalesje - ny ca.1995
- Ekstra rekkestøtter (1 eller 2) av bronse for utskiftning av defekte støtter følger med.
- Reserveanker (16 kg patent) med kjetting og blyline.
- Diverse fortøyningsutstyr og fendere.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Flatholmv. 34, 4056 Tananger
Kart
Master Marine Management AS logo

Master Marine Management AS

Se butikkside på FINN

Adresse

,Flatholmvegen 34, 4056 Tananger

Lenker

  • ,Se forhandlerens annonser
  • ,Besøk nettsiden,
Org.nr.: 935804140·Se på brreg.no,

Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.

Annonseinformasjon

FINN-kode

63574771

Sist oppdatert

20. september 2015, 22:05

Referanse

Asbjørn

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Finnsailer
Seilbåt/Motorseiler