











5,5 meter 22 m2
Gøi 2 - Christian Jensen 22m2 / 1931
- Båten står i
- Norge
- Tilstand
- Brukt
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Merke
- 5,5 meter
- Modell
- 22 m2
- Årsmodell
- 1931
- Lengde i fot
- 31 fot
- Bredde
- 195 cm
- Dybde
- 135 cm
- Motor Inkl.
- Ja
- Motorfabrikant
- Yamaha
- Motortype
- Utenbords
- Motorstr.
- 5 hk
- Maks fart
- 5 knop
- Drivstoff
- Bensin
- Vekt
- 1 700 kg
- Reg.nummer
- N- 36
- Materiale
- Tre
- Farge
- Mahogni
- Sitteplasser
- 4
- Soveplasser
- 2
Beskrivelse
Vi har hatt båten i 10 år og siden da er både mast og bom som ny etter både ned skraping/fjerning av både blåmann (svart sopp) og grundig behandling med olje og lakk. Skrog-materialet under vann ble skiftet av forrige eier (båtbygger), mens mahogni kledningen over vann er påført helt ny lakk - etter total fjerning av den gamle i 2017. Cockpiten og dekkshuset fikk ny mahogni-kledning og lakk i vår og fremstår deretter. Dekket er også nymalt for året men bør etter hvert få en ny kledning. Dollbordet er helt, pusset og lakket men trenger en oppgradering. Gøi 2 ligger på sjøen i dag og er klar til seilas. Å seile Gøi 2 er bare den optimale drøm - og må bare prøves !
Det er med vemod vi velger å selge dette flotte klenodiet designet og bygget av Christian Jensen ved Son Slip og båtbygger verksted , men håper at nye eiere får samme glede som vi har hatt - og samtidig tar vare på denne grand old lady.
Utstyr
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Kjøpekontrakt
- Ferdig utfylt kontrakt
- 1 måned båtforsikring til kr 0,-
- Digital signering
Myrullvegen 25, 5518 Haugesund
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.